25 Listopada 2015
 

Serpentyna (nie) dla wszystkich                                                                                                                                        Boże Narodzenie w sztuce                                                                                                                                        SPECTRE - 4-6 grudnia w Kinie Zamkowym                                                                                                                                        WOŚP 2016 - sztab w Zespole Szkół                                                                                                                                        Świeczka zgasła - kolejne spotkanie z Teatrem przy stoliku już 3. grudnia                                                                                                                                        Jakie inwestycje czekają nas w przyszłym roku? Sprawdziliśmy projekt budżetu na 2016.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

Likwidacja punktu krwiodawstwa?...

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie zamierza zlikwidować swój Oddział Terenowy w Pasłęku. Jeżeli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Szefowa RCKiK w...

Data dodania: 24-11-2015, 05:43

Długa i inne - przebudowa zakończona...

Przebudowa ul. Długiej, Wiosennej, Elbląskiej i Gen. Andersa to jedno z  największych przedsięwzięć inwestycyjnych ostatnich lat na terenie gminy Pasłęk. Zwieńczeniem tego zadania było...

Data dodania: 20-11-2015, 12:40

Maraton Amnesty International - napisz list...

W piątek 4 grudnia 2015 o godz. 10:00 w Zespole Szkół w Pasłęku rusza Maraton Pisania Listów Amnesty International. Każdy będzie mógł pomóc więźniom sumienia i innym osobom  narażonym na...

Data dodania: 19-11-2015, 09:40

Inwestycje 2016...

Znamy już projekt gminnego budżetu na przyszły rok. Zakłada on dochody w wysokości 56.129.127 zł i wydatki rzędu 64.127.776,60 zł. Najwięcej środków przeznaczonych jest na oświatę –...

Data dodania: 18-11-2015, 09:25

40-lecie "Rolnika"...

W przyszłym roku placówka, funkcjonująca obecnie jako Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku będzie obchodziła 40-lecie istnienia. Uroczystości z tej okazji zaplanowano na 4...

Data dodania: 18-11-2015, 08:47

1

2

3

4

5

Archiwum


Odblaski dla pierwszaków...

Anna

Data dodania:środa 25 listopada 2015 godz: 08:47:02

800 odblaskowych samochodzików trafi w ręce pierwszoklasistów z terenu powiatu elbląskiego. Pieniądze na ich zakup pochodzą ze środków lokalnych samorządów: Starostwa Powiatowego oraz gmin: Elbląg, Pasłęk Rychliki, Milejewo, Markusy, Młynary i Godkowo. Odblaskowe radiowozy będą rozdawane przez policjantów dzielnicowych - Statystyki wskazują, że przyczyną wielu wypadków, w tym z udziałem dzieci, jest brak widoczności na drodze. Z odblaskami wielu z tych tragicznych zdarzeń dałoby się uniknąć – przekonują policjanci - Noszenie odblasków jest szczególnie ważne na drogach wiejskich, wąskich i bez chodników, czy poboczy – dodają. Przypominamy także, że jest to obowiązek wszystkich osób, poruszających się po zmroku poza terenem zabudowanym. Tu nie chodzi jednak tylko o przepisy, ale o nasze życie.
aw
"Ghost" - uczniowie ZS na najnowszej sztuce Teatru Muzycznego...

Anna

Data dodania:środa 25 listopada 2015 godz: 08:17:15

W sobotę 14 listopada uczniowie ZS w Pasłęku pierwszy raz w tym roku odwiedzili Teatr Muzyczny w Gdyni, aby obejrzeć spektakl, który zaledwie tydzień wcześniej miał swoją premierę. "Ghost" to musical oparty na filmie z 1990 r. z Demi Moore, Patrickiem Swayze i Whoopi Goldberg. Widowisko przedstawia historię wielkiej, lecz gwałtownie przerwanej miłości Sama i Molly. Bohaterów poznajemy, kiedy zaczynają wspólne życie w nowym mieszkaniu. Szczęście nie trwa jednak długo, bowiem Sam zostaje zastrzelony. Jego duch jednak pozostaje na ziemi i próbuje skontaktować się z Molly, której grozi wielkie niebezpieczeństwo. Pośrednikiem w kontakcie z ukochaną staje się medium - Oda Mae (w tej roli znakomita Marta Smuk-Totoszko), komediowa, bardzo barwna i żywa postać spektaklu, za każdym razem wywołująca salwy śmiechu publiczności.
Ruszają konkursy z nowego RPO...

Anna

Data dodania:środa 25 listopada 2015 godz: 07:48:28

Zarząd województwa przyjął harmonogram naboru wniosków do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020. Już od poniedziałku będzie można zapoznać się z informacjami na temat konkursów z Osi Inteligentna Gospodarka Warmii i Mazur, skierowanego do instytucji otoczenia biznesu. Dotyczą one inkubowania przedsiębiorstw. Na dofinansowanie projektów w tym konkursie przeznaczono ponad 26 mln zł. W listopadzie ogłoszone zostaną też konkursy w Osi Kadry dla gospodarki. Są to takie projekty, dzieki którym możliwe będzie m.in. podnoszenie kompetnecji zawodowych. Tutaj jest do podziału około 88 mln. zł. Jak poinformował Urząd Marszałkowski - działania dotyczące m.in. aktywizacji społecznej oraz wsparcia lokalnej przedsiębiorczości, mogą liczyć w sumie na ok. 110 mln zł wsparcia.
 
Progi zwalniające…

Jerzy

Data dodania:środa 25 listopada 2015 godz: 05:43:05

Rozpoczęły się prace związane z montowaniem progów zwalniających na ulicy Partyzantów. Przypominamy, że firma Trakt z Pasłęka zamontuje do końca miesiąca trzy progi zmuszające kierowców do bezpiecznej jazdy. W związku z pracami drogowymi wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu pojazdów po ulicy Partyzantów.
jp
Przypominamy – Teatr przy stoliku…

Jerzy

Data dodania:środa 25 listopada 2015 godz: 05:40:18

„Świeczka zgasła” to tytuł kolejnego przedstawienia Teatru przy stoliku, na które zaprasza Biblioteka Publiczna w Pasłęku. 3 grudnia o godzinie 17:00 w Izbie historycznej wystąpią aktorzy Teatru im. Stefana Jaracza z Olsztyna: Wiesława Szymańska – Niemaszek i Marian Czarkowski. Słowo wstępne wygłosi Elżbieta Lenkiewicz. Wstęp wolny.
jp
Pierwsze mecze…

Jerzy

Data dodania:środa 25 listopada 2015 godz: 05:38:19

Ubiegłoroczny zwycięzca Zimowej Ligi Piłki Nożnej Piekarnia Tradycja z Godkowa odniosła wysokie zwycięstwo na inaugurację rozgrywek z młodą drużyna FC Rools 13:1. Bramki dla Piekarzy strzelali: Basarab A., Basarab Ł.-2, Basarab M.-3, Basarab D.-3, Srebnik -2, Smotrycki i Zawidow. Honorową bramkę dla Rools ów strzelił Zygmunt. W meczu Marzewo – Real Pasłęk padł remis 3:3. Bramki dla Marzewa strzelili: Jóźko Michał -2 i Bracki, a dla Realu: Zygaryn, Fechner i Romanowski. Kibicom przypominamy, że mecze odbywają się w każdy wtorek, środę, czwartek i piątek o godzinie 17.00 i 18.00.
MP
Kolizja ciężarówek na ekspresówce...

Anna

Data dodania:wtorek 24 listopada 2015 godz: 12:18:06

Około godziny 11.30 na trasie S7 doszło do kolizji z udziałem trzech samochodów ciężarowych. Zdarzenie miało miejsce na wysokości Zielonki Pasłęckiej. Na szczęście obyło się bez rannych. Oba pasy ekspresowej siódemki w kierunku Ostródy są w tej chwili zablokowane. Trwa usuwanie skutków kolizji. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, na poboczu drogi znajdowało się auto ciężarowe marki Scania. Jego kierowca naprawiał koło. Pomagał mu drugi kierowca ciężarówki (marki Daf), który zostawił swoje auto za nim. Trzeci kierowca ciężarówki (marki Mercedes) uderzył właśnie w ten drugi pojazd, znajdujący się na poboczu S7. Zdarzenie wyglądało groźnie. Jego szczegóły wyjaśni policyjne dochodzenie.
jp
Łowcy B. - ostatnie bilety...

Anna

Data dodania:wtorek 24 listopada 2015 godz: 12:01:19

Już w najbliższy czwartek przed pasłęcką publicznością wystąpi kabaret Łowcy B. Widowisko rozpocznie się o godz. 19-stej w sali Pasłęckiego Ośrodka Kultury. Grupa Łowcy B działa od 12 lat w przemyśle rozrywkowym. Ich spektakle to niezwykła mieszanka spontaniczności i improwizacji oraz zabawnych, choć absurdalnych żartów słowno-muzycznych. Aktualnie kabaret występuje w składzie: Bartosz Gajda, Bartosz Góra, Maciej Szczęch i Sławomir Szczęch. Ich najnowszy program z 2015 r. nosi tytuł „Także tego…” i łączy wszystkie zalety poprzednich programów. Ostatnie bilety w cenie 45 zł do kupienia w sekretariacie POK oraz na stronie www.kupbilecik.pl.
aw

Już teraz dodaj ogłoszenie w serwisie glospasleka.pl Wypełnij formularz ogłoszeniowy, podaj swoje dane, wybierz sposób płatności. Po akceptacji przez naszego administratora ogłoszenie pojawi się na stronie.  - PRZEJDŹ DO OGŁOSZEŃ

zatrudnie stolarz,monter mebli kuchennych

firma elmro producent mebli kuchennych z wieloletnim doświadczeniem,zatrudni stolarz,montera mebli kuchennych i szaf przesuwnych . www.elmro.pl więcej »

PRACA

Pizzeria Italianoo przyjmie do pracy osoby na stanowisko kucharz oraz kierowca. Oba stanowiska dotyczą pracy zmianowej, weekendy oraz święta. Mile widziane doświadczenie na podobnym stanowisku,... więcej »

BRAM-SKI ogrodzenia, bramy. itp

Firma Bram-Ski Fabian Siporski to młoda, prężnie rozwijająca się firma. Bram-Ski w swojej ofercie posiada bogatą ofertę produktów z branży kowalstwo artystyczne, bramy i ogrodzeń. Dzięki... więcej »

O nasKatalog firmOgłoszeniaForumGalerieArtykułyRedakcjaReklamaKontakt stat4u
redakcja@glospasleka.pl

Odwiedziło nas: 115233970 (w tym 3722216 odwiedzin poprzedniej wersji portalu) / on-line:43

Kontakt: Jerzy Przedpełski 604 070 973

W sprawie reklam: Anna Włodarska 605 729 591, e-mail: angie.aw@vp.pl

2011 Przedsiębiorstwo Usługowe Jadwiga Zajac-Przedpełska . Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt oraz realizacja agencja reklamowa aktywwwni.pl