25 Wrzeœnia 2016
 

Jubileusz 70 - lecia Szkoły Podstawowej w Zielonce Pasłęckiej                                                                                                                                        Dożynki powiatowe już w sobotę 24. września w Godkowie                                                                                                                                        Kompromitacja Polonii                                                                                                                                        Weekend w kinie: SMLOEŃSK oraz animacja KOSMICZNA JAZDA. HAU HAU MAMY PROBLEM.                                                                                                                                        Śmieci obierze i wywiezie PUK                                                                                                                                        Archeolodzy na placu św. Wojciecha                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

Mieszkancy Rogajn dziękowali za plony...

Dożynki sołeckie w Rogajnach to już tradycja. Corocznie, od przeszło 20 lat mieszkańcy spotykają się, by wspólnie świętować zakończenie zbiorów. Co prawda dawniej więcej miejscowości...

Data dodania: 25-09-2016, 08:11

Udana wyprawa do Gałkowa…

Stadnina Koni Ferensteinów położona w pięknej okolicy na skraju Puszczy Piskiej była wczoraj organizatorem regionalnych zawodów konnych w skokach przez przeszkody. MKJ Nenia reprezentowała...

Data dodania: 25-09-2016, 05:29

… bo Krasin to moja Ojczyzna

To tytuł film, jaki zaprezentowany zostanie w najbliższy czwartek 29. września o godz. 17-stej w sali kinowej POK. Bohaterem produkcji jest Czesław Frączek, który przez ponad 58 lat pełnił...

Data dodania: 24-09-2016, 08:06

1

2

3

4

5

Archiwum


Mieszkancy Rogajn dziękowali za plony...

Anna

Data dodania:niedziela 25 września 2016 godz: 08:11:43

Dożynki sołeckie w Rogajnach to już tradycja. Corocznie, od przeszło 20 lat mieszkańcy spotykają się, by wspólnie świętować zakończenie zbiorów. Co prawda dawniej więcej miejscowości przygotowywało swoje wieńce. Z czasem zwyczaj ten jednak przeminął. Tym razem mieliśmy okazję podziwiać jeden wieniec, autorstwa Bożeny Szumiel. Wczorajsze uroczystości dożynkowe rozpoczęła msza święta w miejscowym kościele. Wcześniej ks. Andrzej Lietz poświęcił symboliczny bochen chleba i dary, niesione przez parafian. Gościem sołtysa Adama Buski i mieszkańców Rogajn był burmistrz Wiesław Śniecikowski.
aw
Jest tunel, czy go nie ma?...

Jerzy

Data dodania:niedziela 25 września 2016 godz: 05:46:40

Piszą o nas na portalach ogólnopolskich. W wiadomościach lokalnych na onet.pl pojawiła się informacja dotycząca badań archeologicznych przeprowadzonych niedawno wokół pasłęckiego zamku. Prowadzący badania potwierdzają istnienie zarwanego tunelu między zamkiem, a kościołem św. Bartłomieja. Podczas wierceń na głębokości ponad czterech metrów natrafiono na resztki tej konstrukcji. Cytowany jest też nasz burmistrz, który mówi o tym, że odkryte tunele czy lochy mogą być ewentualnie atrakcją turystyczną.
jp
Udana wyprawa do Gałkowa…

Jerzy

Data dodania:niedziela 25 września 2016 godz: 05:29:49

Stadnina Koni Ferensteinów położona w pięknej okolicy na skraju Puszczy Piskiej była wczoraj organizatorem regionalnych zawodów konnych w skokach przez przeszkody. MKJ Nenia reprezentowała w tej imprezie Justyna Wrótna, której zadaniem było zdobycie „oczka” niezbędnego do uzyskania II klasy sportowej. Justyna miała tym razem do dyspozycji dwie klacze: Luizjanę i Blaszkę. Na Luizjanie była piąta w konkursie kl. P i druga w konkursie kl. N. Oba przejazdy były „czyste”. Na klaczy Blaszka nasza amazonka uzyskała w konkursie kl. P cztery punkty karne, a w konkursie kl. N osiem. W Gałkowie pomagały Justynie luzaczki Paulina, Hania, Kasia, Laura i Natalia.
jp
Przegrana Polonii…

Jerzy

Data dodania:niedziela 25 września 2016 godz: 05:18:13

Polonia przegrała wczorajsze spotkanie z Orłem Janowiec 1:3 (1:1) i spadła w tabeli klasy okręgowej na 14 miejsce. Pasłęczanie kończyli mecz w osłabieniu ponieważ w konsekwencji dwóch żółtych kartek boisko opuścił Musiński. Bramkę dla Polonii zdobył Lender. Skład Polonii: Gołębiewski, Bieńkowski, Andrusewicz, Leśniewski, Dycha, Musiński, Żukowski, Bildziuk, Dąbrowski ( Szymański), Zaborny, Lender.
jp
… bo Krasin to moja Ojczyzna

Anna

Data dodania:sobota 24 września 2016 godz: 08:06:31

To tytuł film, jaki zaprezentowany zostanie w najbliższy czwartek 29. września o godz. 17-stej w sali kinowej POK. Bohaterem produkcji jest Czesław Frączek, który przez ponad 58 lat pełnił funkcję sołtysa w Krasinie. Twórcami filmu są słuchacze Pasłęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku: Barbara Nowak i Jerzy Miąskowski. Czesław Frączek przybył w okolice Pasłęka z Wołynia jesienią 1945 r. Sołtysem Krasina został w 1952 r. i pełnił tę funkcję do 2011 r. Był inicjatorem wielu przedsięwzięć na rzecz swojej wsi i wspólnoty gminnej, które z determinacją realizował wraz z mieszkańcami. Jest Honorowym Obywatelem Miasta i Gminy Pasłęk oraz laureatem ogólnopolskiego konkursu Sołtys Roku 2003 r.
aw
Ogłoszenie...

Anna

Data dodania:sobota 24 września 2016 godz: 07:48:49

Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pasłęku informuje, że w dniach od 26 września do 4 października 2016 będzie wydawana żywność w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 w godzinach 8.30 – 15.00. Jednocześnie informuje, iż zmianie ulega miejsce wydawania żywności. Nowy adres: Pasłęk ul. Westerplatte 55  (za budynkiem byłego Urzędu Pracy).
M-GOPS
Walne w styczniu 2017…

Jerzy

Data dodania:sobota 24 września 2016 godz: 04:52:19

Tylko siedem osób przybyło na wczorajsze walne zebranie sprawozdawczo wyborcze Klubu Sportowego Polonia Pasłęk. Dziwne to nieco, biorąc chociażby pod uwagę ilość komentujących i narzekających na funkcjonowanie władz klubu np. na forum GP. Prezes Plawgo wyznaczył nowy termin zebrania na dzień 5 stycznia 2017 roku o godzinie 18:00.
jp
Przetarg na remont drogi Gulbity – Anglity…

Jerzy

Data dodania:sobota 24 września 2016 godz: 04:48:33

Ogłoszony został przetarg na przebudowę drogi gminnej Gulbity – Anglity. Inwestycja realizowana będzie z udziałem środków UE z operacji Budowa lub modernizacja dróg lokalnych. Przedmiotem zamówienia jest robota budowlana polegająca na przebudowie drogi gminnej w tym: wzmocnieniu i wykonaniu podbudowy z kruszywa łamanego z poszerzeniem do 5 m, łącznie na odcinku 2,498 km, wykonaniu jezdni z asfaltobetonu z istniejącymi zjazdami na przyległe pola, wykonaniu zjazdów na przyległe posesje w miejscu istniejących z kostki betonowej, utwardzeniu pobocza jezdni z kruszywa stabilizowanego mechanicznie o szerokości 0,75 m po obu stronach, udrożnieniu istniejących rowów przydrożnych, wykonaniu dwóch zatok autobusowych z wiatą przystankową, chodnikiem i oświetleniem, zabezpieczeniu rurami osłonowymi istniejących kabli teletechnicznych, przesunięciu hydrantów poza jezdnię, wprowadzenie nowej organizacji ruchu, wykonanie cięć pielęgnacyjnych drzew w celu zachowania bezpiecznej skarani nad drogą. Termin składania ofert wyznaczono na dzień 7 października 2016 r., godzina: 10:00. Inwestycja ma być wykonana do 31 października 2017 roku.
jp

Już teraz dodaj ogłoszenie w serwisie glospasleka.pl Wypełnij formularz ogłoszeniowy, podaj swoje dane, wybierz sposób płatności. Po akceptacji przez naszego administratora ogłoszenie pojawi się na stronie.  - PRZEJDŹ DO OGŁOSZEŃ

Mieszkanie na sprzedaż- ul. 3 Maja

Sprzedam mieszkanie o powierzchni 41 mkw. zlokalizowane w bloku przy ul. 3 MAJA w Pasłęku na I piętrze. Mieszkanie po remoncie, ogrzewanie miejsce, ciepła woda - bojler elektryczny. Do lokalu... więcej »

Kocioł OC na sprzedaż

Sprzedam kocioł CO używany 14 kW (drewno/węgiel). tel. 604 070 973 więcej »

Firma Dorjan Zatrudni krawcowe

Producent wysokiej jakości odzieży skórzanej "DORJAN" zatrudni: krawcowe Oferujemy: - praca na jedną zmianę, - bardzo dobre warunki pracy, - stabilne zatrudnienie na podstawie umowy... więcej »

O nasKatalog firmOgłoszeniaForumGalerieArtykułyRedakcjaReklamaKontakt stat4u
redakcja@glospasleka.pl

Odwiedziło nas: 128540365 (w tym 3722216 odwiedzin poprzedniej wersji portalu) / on-line:87

Kontakt: Jerzy Przedpełski 604 070 973

W sprawie reklam: Anna Włodarska 605 729 591, e-mail: angie.aw@vp.pl

2011 Przedsiębiorstwo Usługowe Jadwiga Zajac-Przedpełska . Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt oraz realizacja agencja reklamowa aktywwwni.pl