23 Listopada 2014
 

Druga tura wyborów wójta w Rychlikach i Godkowie                                                                                                                                        Wiesław Śniecikowski burmistrzem Pasłęka - zdobył 53,7 % ważnych głosów                                                                                                                                        Siedmiu nowych radnych w radzie miejskiej                                                                                                                                        Nowym burmistrzem Młynar jest Marek Misztal (52 % głosów)                                                                                                                                        Starosta z Pasłęka?                                                                                                                                        Sławomir Sadowski zdobył mandat radnego sejmiku warmińko-mazurskiego                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

Narkotykowe łowy...

Policjanci i strażnicy miejscy z Pasłęka zatrzymali wczoraj aż 3 osoby posiadające marihuanę. Jeden z nich to 13-latek, który udzielał narkotyków swoim kolegom. Wczoraj w Pasłęku policjanci...

Data dodania: 20-11-2014, 17:13

Wywiad i sesja dla VIVY…

W grudniowym wydaniu VIVY znajdzie się wywiad  i sesja zdjęciowa Małgosi Pasternak z Pasłęka. Ma to związek z rozpoczęciem emisji serialu „Cisza nad rozlewiskiem”, w którym pani...

Data dodania: 20-11-2014, 05:56

Sprzymierzonych – spór trwa…

Wczoraj Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie przysłał ekipę, która miała zlikwidować niedokończony wjazd na posesję 44A. Właściciel nieruchomości przegonił drogowców i nie pozwolił im na...

Data dodania: 19-11-2014, 05:57

Indywidualne wyniki wyborów do rady miejskiej…

Podajemy Państwu indywidualne wyniki poszczególnych kandydatów biorących udział w niedzielnych wyborach. Jest wiele niespodzianek (brak Kopańskiego, Otręby, Jasiukiewicza czy Ferka) oraz...

Data dodania: 18-11-2014, 18:59

Wybory 2014 - pierwsze wyniki...

Znamy już nazwiska 6 radnych, którzy będą reprezentowali interesy miasta i gminy Pasłęk przez najbliższe cztery lata w Radzie Powiatowej. Trzy mandaty uzyskał Dobry Samorząd: Maciej...

Data dodania: 17-11-2014, 09:24

1

2

3

4

5

Archiwum


Weź kredyt w „Spółdzielczym” – jest...

Anna

Data dodania:niedziela 23 listopada 2014 godz: 07:10:46

Zanim dacie się Państwo „złapać” na różnego rodzaju gwarancje niskich, czy też najniższych rat, oprocentowania itp. warto dokładnie  zapoznać się z proponowanymi warunkami, a następnie porównać je z warunkami kredytów oferowanych przez Braniewsko-Pasłęcki Bank Spółdzielczy z siedzibą w Pasłęku. Prawdopodobnie w ostatecznym rozrachunku kredyty w B-PBS-ie okażą się dla Państwa sporo tańsze i o wiele korzystniejsze. Oferta kredytowa B-PBS z siedzibą w Pasłęku nie jest tworzona dla masowego klienta, ale „skrojona” pod potrzeby i uwzględniająca oczekiwania naszej lokalnej społeczności – stąd bierze się jej wyjątkowość. Popularność kredytów gotówkowych, udzielanych przez nasz bank ciągle wzrasta. Dzieje się tak za sprawą niebywale atrakcyjnych warunków, na jakich są one udzielane. W opinii wielu kredytobiorców uchodzą za bardzo przyjazne klientowi, co w praktyce oznacza, że są bezkonkurencyjne.
Nowy Rok witamy na pl. św. Wojciecha…

Jerzy

Data dodania:niedziela 23 listopada 2014 godz: 06:27:27

Już dzisiaj informujemy Państwa o możliwości powitania 2015 roku na placu św. Wojciecha. Od godziny 22:30 trwał będzie koncert zespołu muzycznego. W tym czasie będzie można również rozgrzać się gorącą grochówką „powyborczą”. Tuż przed godziną 24:00 życzenia mieszkańcom miasta i gminy złoży burmistrz i nowy przewodniczący rady miejskiej. Po życzeniach czeka nas pokaz fajerwerków i wspólna zabawa do godziny 1:00.
jp
Inwestycje w nowej kadencji…

Jerzy

Data dodania:niedziela 23 listopada 2014 godz: 06:23:38

Przesądzona jest sprawa remontu ulicy Długiej i Wiosennej oraz Gen. Andersa. Trwają natomiast przygotowania do kolejnych zadań zaplanowanych do realizacji w kadencji 2014 – 2018. Rozpisany jest już przetarg na wykonanie dokumentacji remontu murów obronnych i budowy miejsc parkingowych. W pierwszym etapie ma być remontowany odcinek murów od dawnej bramy garncarskiej razem z placem parkingowym obok poczty. Rozważany jest również nowy sposób zagospodarowania targowiska miejskiego, które powoli traci na znaczeniu. Wśród wspólnych inwestycji z powiatem wymieniana jest przebudowa ulicy Polnej.
jp
Ciepło nie dla wszystkich…

Jerzy

Data dodania:niedziela 23 listopada 2014 godz: 06:18:38

Już na wiosnę br. grupa mieszkańców (16 rodzin) z rejonu ulic: Zwycięstwa, Różanej i Bankowej rozpoczęła starania o przyłączenie do sieci ciepłowniczej, której właścicielem jest firma Dalkia. O pomoc w rozmowach z monopolistą poproszono burmistrza Pasłęka, ponieważ przedstawiciele firmy nie kwapili się z odpowiedzią na wniosek mieszkańców. Doszło wreszcie do spotkania z przedstawicielami Dalii, na którym usłyszeliśmy, że z punktu widzenia firmy „nie jest to żaden interes”, a inwestycja przyłączenia do sieci ciepłowniczej będzie kosztowała ponad 230 tys. zł.
Gimnazjadę wygrywają podopieczni K. Kowala…

Jerzy

Data dodania:sobota 22 listopada 2014 godz: 06:10:17

Drużyna chłopców z Gimnazjum Nr 2 w Pasłęku, której opiekunem jest nauczyciel wychowania fizycznego Krzysztof Kowal, wygrała Gimnazjadę Powiatową w Koszykówce. Drugie miejsce zajęło Gimnazjum z Młynar, a trzecie Gimnazjum z Gronowa Elbląskiego. Zwody odbyły się w hali sportowej Zespołu Szkół w Pasłęku.
MP
Pasłęczanie w wyborach do sejmiku…

Jerzy

Data dodania:sobota 22 listopada 2014 godz: 06:03:06

Podano wreszcie informacje na temat składu sejmiku województwa warmińsko – mazurskiego. W wyniku „cudu nad urną” 14 mandatów zdobyło PSL. Rządząca do tej pory PO ma 9 mandatów (w tym mandat starosty Sławomira Jezierskiego – 1982 głosy). Jedynym przedstawicielem naszego miasta w sejmiku jest Sławomir Sadowski z PiS. Pan Sławomir uzyskał poparcie 7053 wyborców. Jego partia ma sejmiku 6 mandatów. Do sejmiku kandydował również Wiesław Śniecikowski „pracując” dla swojego ugrupowania. Wynik burmistrza Pasłęka to 1358 głosów poparcia. Kandydatów z Pasłęka i gminy było więcej, ale nie uzyskali oni znaczącego wyniku.
jp
Zimowa Liga Piłki Nożnej…

Jerzy

Data dodania:sobota 22 listopada 2014 godz: 05:55:01

Środa 19.11.14
Pama Powodowo – Drużyna Mistrzów 3:7. Bramki: Kudryk-2, Gębski dla Pamy i Szaflik-2, Wojciechowski-2, Zieliński S, Balewski i Jaroszewski dla Mistrzów.
Cukiernia Hildebrandt – Marzewo  7:2. Bramki: Samsonowicz, Błażewicz-3, Sukiennik, Zieliński D., Rękas dla Cukierków oraz Krzyżak i Janiszewski dla Marzewa.
Czwartek 20.11.14
Białe Orły – Pama Powodowo 9:5. Bramki: Borysiewicz-2, Piórkowski -3, Malinowski-3, Turyna dla Orłów i Kudryk-4 i Gębski dla Pamy.
Piekarnia Tradycja – Żuraw Godkowo 3:3. Bramki: Basarab D, Srebnik, Basarab Ł dla Piekarni oraz Stożyński, Łastówka i Buczyński dla Żurawia.
MP
Ogłoszenie...

Anna

Data dodania:piątek 21 listopada 2014 godz: 13:22:14

W okolicy ul. 3 Maja w Pasłęku znaleziono czarno - białego kota z czerwoną obrożą. Właściciela prosimy o kontakt z osobą, która chwilowo się nim zaopiekowała.
tel. 603-678-660

Już teraz dodaj ogłoszenie w serwisie glospasleka.pl Wypełnij formularz ogłoszeniowy, podaj swoje dane, wybierz sposób płatności. Po akceptacji przez naszego administratora ogłoszenie pojawi się na stronie.  - PRZEJDŹ DO OGŁOSZEŃ

Zatrudnię od zaraz

Zakład Tapicerski w Pasłęku zatrudni od zaraz osoby z możliwością przyuczenia na dane stanowisko; Pomoc stolarza - zbijanie stelaży Pomoc tapicera Pakowacz mebli Osoby zainteresowane pracą... więcej »

DO WYNAJĘCIA

Nowy zakład fryzjerski do wynajęcia przy ul. Ogrodowej 42 G (góra - budynek Totolotka)tel. 660-105-045 więcej »

Ogłoszenie

W dalszym ciągu poszukujemy psów. W odpowiedzi na komentarz zamieszczamy zdjęcie obu zwierząt. Owczarek niemiecki, długowłosy (suczka) na szyi miał obrożę tzw. kolczatkę koloru srebrnego.... więcej »

O nasKatalog firmOgłoszeniaForumGalerieArtykułyRedakcjaReklamaKontakt stat4u
redakcja@glospasleka.pl

Odwiedziło nas: 90894301 (w tym 3722216 odwiedzin poprzedniej wersji portalu) / on-line:27

Kontakt: Jerzy Przedpełski 604 070 973

W sprawie reklam: Anna Włodarska 605 729 591, e-mail: angie.aw@vp.pl

2011 PRASA Jerzy Przedpełski, Barbara Budkiewicz, Jadwiga Zajac-Przedpełska. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt oraz realizacja agencja reklamowa aktywwwni.pl