26 Maja 2016
 

Kapitał chiński inwestuje w Pasłęku                                                                                                                                        Festyn ekologiczny - 28 maja w Parku Ekologicznym                                                                                                                                        Dzień Dziecka na placu Tysiąclecia - 1 czerwca spotykamy się o godz. 15-stej                                                                                                                                        Samorząd województwa przeznaczył 18 tys. złotych na pmoc dla pogorzelców z Pólka                                                                                                                                        W kinie: Dzień Matki oraz Księga dżungli.                                                                                                                                        Polonia przegrała w Barczewie i ma małe sznse na utryzmanie w IV lidze                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

Dzień dawcy w Pasłęku...

Już w najbliższą niedzielę 29 maja w Pasłęku będzie okazja, by zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców DKMS. W tym celu w godz. od 10-tej do 16-tej należy odwiedzić jedno z dwóch...

Data dodania: 25-05-2016, 08:51

Powiatowy Dzień Działacza Kultury...

W miniony piątek w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Tolkmicku odbyły się uroczystości związane z powiatowymi obchodami Dnia Działacza Kultury. Tradycją świętowania są nagrody Starosty...

Data dodania: 24-05-2016, 07:37

Koncert Józefa Skrzeka i pasłęckich chórów…

W sobotę 28 maja będzie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie kulturalne. W kościele św. Bartłomieja odbędzie się koncert Józefa Skrzeka z udziałem chórów Adoramus i Carmen Gregorianum oraz...

Data dodania: 22-05-2016, 06:09

Przemek Kalicki wygrał VI Memoriał H. Hucza…

Przemysław Kalicki wygrał konkurs memoriałowy klasy N (120 cm) rozgrywany podczas IX Zawodów Regionalnych w Skokach Przez Przeszkody organizowanych pod Patronatem Burmistrza Pasłęka i...

Data dodania: 22-05-2016, 05:58

Festyn Ekologiczny - IV Pasłęcki Dzień Recyklingu…

Burmistrz Pasłęka zaprasza na Festyn Ekologiczny pn. „IV Pasłęcki Dzień Recyklingu”, który odbędzie się 28 maja 2016 roku w Parku Ekologicznym w Pasłęku przy ul. Partyzantów, w...

Data dodania: 19-05-2016, 05:39

1

2

3

4

5

Archiwum


Kolejne sukcesy sekcji POK Dance...

Anna

Data dodania:środa 25 maja 2016 godz: 09:12:03

Trzy grupy z Pasłęckiego Ośrodka Kultury wzięły udział w Ogólnopolskich Konfrontacjach Tanecznych, jakie odbyły się w minioną sobotę w elbląskim Światowidzie. Zespół Baletu Klasycznego „ePOKa” zajął II miejsce w kategorii wiekowej do 11 lat w stylu: inne formy tańca, a pierwsza grupa sekcji cheerleadingu zajęła 9 miejsce w stylu: disco – dance/cheerleaders. Z kolei druga grupa sekcji cheerleadingu zajęła 4 miejsce w kategorii wiekowej 12-15 lat w tym samym stylu. W zawodach udział wzięło ponad 900 uczestników, którzy tańczyli w formacjach, mini formacjach, duetach i jako soliści.
Dzień dawcy w Pasłęku...

Anna

Data dodania:środa 25 maja 2016 godz: 08:51:56

Już w najbliższą niedzielę 29 maja w Pasłęku będzie okazja, by zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców DKMS. W tym celu w godz. od 10-tej do 16-tej należy odwiedzić jedno z dwóch miejsc akcji. Pierwsze z nich to Pasłęcki Ośrodek Kultury, gdzie pobierany będzie wymaz z błony śluzowej wewnętrznej strony policzka. Drugie miejsce to Zespół Szkół w Pasłęku, gdzie zaplanowano pobór krwi (4 ml) do badań. Akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych prowadzi fundacja DKMS, pomagająca osobom, walczącym z rakiem krwi. Od marca z tą właśnie chorobą zmaga się pasłęczanin Łukasz, który także szuka swojego bliźniaka genetycznego.
Bezpiecznie latem - spotkanie z doradcą zawodowym...

Anna

Data dodania:środa 25 maja 2016 godz: 08:15:39

Wczoraj młodzież z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Pasłęku wzięła udział w zajęciach z doradcą zawodowym Justyną Andrzejewską. Warsztaty odbyły się w ramach Wojewódzkiego Programu Edukacyjno - Profilaktycznego „Bezpiecznie latem”. Podczas spotkania przybliżone zostały tematy dotyczące kodeksu pracy, m.in.: jak należy podpisywać umowy i jaki jest wymiar czasu pracy młodocianego pracownika. W kontekście prac wakacyjnych pani Justyna wskazała również na zagrożenia płynące ze strony dealerów narkotykowych i sekt. Ważnym tematem była też kwestia bezpiecznych wyjazdów do pracy za granicą. Młodzież z zainteresowaniem uczestniczyła w zajęciach. Zadawała też pytania na interesujące ją tematy. Należy podkreślić, iż Ośrodek Szkolenia i Wychowania od wielu lat współpracuje z instytucjami wspomagającymi dbanie o bezpieczeństwo naszej młodzieży.
info:Ryszard Zawistowski – wychowawca w OSiW w Pasłęku
Powiatowy konkurs ortograficzny j. niemieckiego...

Anna

Data dodania:środa 25 maja 2016 godz: 07:00:51

Uczennica Gimnazjum nr 1 w Pasłęku Wiktoria Zielińska zajęła I miejsce w Powiatowym Ortograficznym Konkursie Języka Niemieckiego "Meister der Rechtschreibung". Drugie miejsce zdobył Maksymilian Terebus (również uczeń Gimnazjum nr 1), zaś III miejsce Mateusz Sitek z Gimnazjum w Dzierzgoniu. W konkursie, jaki odbył się w miniony piątek w auli Zespołu Szkół rywalizowali uczniowie gimnazjów z Pasłęka, Dzierzgonia, Wilcząt i Rychlik. W sumie 32 osoby. Organizatorami konkursy byli  nauczyciele języka niemieckiego ZS we współpracy z Towarzystwem Pomocy Liceum Ogólnokształcącemu w Pasłęku. Patronat nad tym wydarzeniem objął Starosta Elbląski, który sponsorował nagrody. Do wygrania były m.in.:  słuchawki, pendrive’y i książki. Organizatorzy dziękują nauczycielom szkół gimnazjalnych za przygotowanie uczniów i opiekę nad nimi. Zwycięzcom gratulujemy!
info: ZS (oprac.aw)
Chińczycy w Pasłęku…

Jerzy

Data dodania:środa 25 maja 2016 godz: 05:02:13

Nieczynną przetwórnię ryb przy ulicy Sprzymierzonych kupiła polska spółka, której właścicielem jest przedsiębiorca z Chin. Firma CDS Europe ma się zajmować przetwarzaniem owoców morza i ryb. Początek działalności nastąpi jeszcze w tym roku. Obecnie Powiatowy Urząd Pracy w Elblągu prowadzi nabór osób na stanowiska: menagera, pracownika księgowo – biurowego, przedstawiciela handlowego i operatora maszyn produkcyjnych. Zatrudnienie docelowe wyniesie blisko 100 osób.
jp
Utrudnienia w ruchu…

Jerzy

Data dodania:środa 25 maja 2016 godz: 04:59:33

W związku z organizowanymi w dniu 26 maja 2016 roku przez Parafie bł. Jerzego Matulewicza oraz Św. Józefa w Pasłęku procesjami z okazji Święta Bożego Ciała, Urząd Miejski w Pasłęku informuje, że w godzinach od 11:30 do 13:00 mogą wystąpić utrudnienia w ruchu drogowym na ulicach: Kopernika, 3 – go Maja (do ronda) oraz Ogrodowej, a także Chrobrego, Kościuszki, Mickiewicza, Jagiełły, Krasickiego i Dąbrowskiego. Jednocześnie prosimy, aby właściciele pojazdów nie parkowali swoich aut w powyższych godzinach na trasie przejścia ww. procesji.
pk
Wojewódzki finał gimnazjady…

Jerzy

Data dodania:środa 25 maja 2016 godz: 04:57:37

W miniony wtorek na Stadionie Miejskim odbył się Wojewódzki Finał Gimnazjady w Lekkiej Atletyce. W zawodach zorganizowanych przez Warmińsko-Mazurski Szkolny Związek Sportowy, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pasłęku przy wsparciu uczniów z Zespołu Szkół w Pasłęku wystartowało ponad 200 zawodników i zawodniczek. Główną klasyfikację drużynową wśród dziewcząt wygrało Gimnazjum Nr 7 w Olsztynie. Rywalizację wśród chłopców wygrało Gimnazjum Nr 7 w Olsztynie wyprzedzając Gimnazjum Nr 1 w Pasłęku. Imprezę otworzył Burmistrz Pasłęka Wiesław Śniecikowski wraz z Przewodniczącym W-M Szkolnego Związku Sportowego Wacławem Wasielą.
Odbiór odpadów budowlanych...

Jerzy

Data dodania:środa 25 maja 2016 godz: 04:53:14

Urząd Miejski w Pasłęku informuje, iż dnia 2 czerwca 2016 r. (czwartek) zgodnie z harmonogramem odbioru odpadów komunalnych firma Koma przeprowadzi zbiórkę odpadów budowlanych i rozbiórkowych tj. takich, które powstają podczas remontów, demontażu i prac modernizacyjnych przeprowadzanych na posesjach zamieszkałych tzn. w naszych mieszkaniach i domach. W podanym wyżej terminie nastąpi odbiór przedmiotowych odpadów z części miejscowości wiejskich, wykaz miejscowości podano niżej.

Już teraz dodaj ogłoszenie w serwisie glospasleka.pl Wypełnij formularz ogłoszeniowy, podaj swoje dane, wybierz sposób płatności. Po akceptacji przez naszego administratora ogłoszenie pojawi się na stronie.  - PRZEJDŹ DO OGŁOSZEŃ

WYNAJMĘ BUSA (BEZ KIEROWCY)

Świadczymy usługi w zakresie wynajmu auta dostawczego L4H2: - model Fiat Ducato Maxi Furgon, rok produkcji 2015; - wymiary przedziału ładunkowego - długość 4070 mm, szerokość 1870 mm,... więcej »

Sprzedam mieszkanie cena179tysięcy-cena do...

Oferujemy do sprzedaży mieszkanie położone na I. piętrze bloku zlokalizowanego w Małdytach. Na powierzchnię ok 80 mkw. składają się 4 pokoje,2 kuchnie, łazienka oraz oddzielne wc. Na... więcej »

SPRZEDAM WŁASNOŚCIOWE MIESZKANIE

Dwupokojowe WŁASNOŚCIOWE mieszkanie o powierzchni 33,86m2 położone na wysokim parterze, w bloku dwupiętrowym,przy ulicy Bankowej,składa się z przedpokoju w którym znajduje się szafa... więcej »

O nasKatalog firmOgłoszeniaForumGalerieArtykułyRedakcjaReklamaKontakt stat4u
redakcja@glospasleka.pl

Odwiedziło nas: 123052246 (w tym 3722216 odwiedzin poprzedniej wersji portalu) / on-line:29

Kontakt: Jerzy Przedpełski 604 070 973

W sprawie reklam: Anna Włodarska 605 729 591, e-mail: angie.aw@vp.pl

2011 Przedsiębiorstwo Usługowe Jadwiga Zajac-Przedpełska . Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt oraz realizacja agencja reklamowa aktywwwni.pl