15 listopada 2018 Alberta, Leopolda

„Kosmos, planety Układu Słonecznego oraz nasze marzenia…”

dodał Ponad 2 mieiące temu, 2018-08-21
 „Kosmos, planety Układu Słonecznego oraz nasze marzenia…”
Relacja z zajęć w Bibliotece Publicznej w Godkowie .

 

Był to kolejny cykl warsztatów dla naszych młodych Czytelników. Odbywały się zajęcia literacko-plastyczno-techniczne, a również nie zabrakło zajęć prowadzonych metodą dramy , inspirowanych literaturą dla dzieci i bajką, podczas których dzieci rozwijały swoje zdolności i budowały dobre wzajemne relacje.

Cykl zajęć rozpoczęliśmy od zapoznania z treścią baśni „Brzydkie kaczątko” Hansa Christiana Andersena , która w sposób niezwykle dobitny , odwołując się do praw natury, pokazuje , jak wielkie znaczenie w ludzkim świecie ma powierzchowność. Chociaż jej bohaterami są zwierzęta , wszystkie zachowują się w sposób typowy dla człowieka, negatywnie oceniając Brzydkie Kaczątko ze względu na jego wygląd. W zakończeniu Brzydkie Kaczątko okazuje się pięknym łabędziem, o byciu którym nawet nie śmiało marzyć. Baśń ta stanowi odzwierciedlenie ludzkiego życia, odsłania jego zawiłości i przekazuje pewne uniwersalne prawdy. Celem zapoznania dzieci z treścią baśni było zwrócenie uwagi na fakt , że nie wolno źle traktować osób , które wydają nam się gorsze z powodu urody, kalectwa lub innych problemów, bo w każdym człowieku może się kryć niezwykłe piękno i dopiero z biegiem czasu wyjdzie ono na światło dzienne. Trzeba też być wiernym własnym marzeniom.

Podczas kolejnych zajęć obejrzeliśmy bajkę pt. „ Był sobie Kosmos- pierścienie Saturna”. Seria została stworzona dla dzieci, jak i osób dorosłych, aby wyjaśnić w prosty i przystępny sposób zasady funkcjonowania Kosmosu, jego strukturę i prawa nim rządzące. Celem obejrzenia bajki było rozbudzenie w naszych dzieciach pragnienia wiedzy i ciekawości . Dzieci w skupieniu obejrzały bajkę i stała się ona inspiracją do dalszych zabaw.

Ponadto, podczas zajęć plastyczno-technicznych wspólnie budowaliśmy rakiety i stworzyliśmy makietę – Układ Słoneczny .

Dziecięca literatura i film stały się inspiracją do zabaw , podczas których wykorzystano chustę animacyjną. Podczas zabaw wykorzystujemy wiele pomysłów podawanych przez dzieci. Zajęcia wzmocniły poczucie własnej wartości u dzieci.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i ich rodzicom za zaangażowanie i udział w zajęciach i serdecznie zapraszamy do Biblioteki.

Opracowała: Paulina Basaj

0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Chatka Puchatka

Pozostało6 dni

Burmistrz Pasłęka oraz Pasłęcki Ośrodek Kultury serdecznie zapraszają na spektakl...


Wystawa pokonkursowa

Pozostało7 dni

Pasłęcki Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy pokonkursowej...


Pasłęcki Ośrodek Kultury we współpracy z Elbląską Orkiestrą Kameralną zaprasza...