2018 Rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

dodał Ponad tydzień temu, 2018-03-13
2018 Rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości
Masz pomysł w jaki sposób miasto powinno uczcić jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości? Zgłoś go pracownikom Pasłęckiego Ośrodka Kultury osobiście lub telefonicznie pod nr 55-248-31-21.

Na wstępnej liście uroczystości rocznicowych znalazły się konkursy: plastyczny, filmowy, fotograficzny, warsztaty teatralne i cykl wykładów. W jubileusz wpisują się także takie przedsięwzięcia jak konkurs wokalny Talent, pasłęckie derby w skokach przez przeszkody oraz biegi.

Poniżej przedstawiamy kalendarz przedsięwzięć zaplanowanych na 2018 rok w związku z obchodami 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości na terenie gminy Pasłęk i zapraszamy mieszkańców do czynnego udziału w tych przedsięwzięciach. Jednocześnie zwracamy się z prośbą o wskazanie innych propozycji celem włączenia ich do kalendarza uroczystości jubileuszowych. Poza tym w październiku gmina Pasłęk ponowi akcję „Odbierz flagę – wywieś flagę”. W tym celu zakupione zostanie 500 sztuk flag narodowych, które zainteresowani mieszkańcy będą mogli bezpłatnie odebrać w Urzędzie Miejskim w Pasłęku – informuje burmistrz Wiesław Śniecikowski.

awDodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję regulamin serwisu

Logowanie / Rejestracja

#Gihff   Tydzień temu, 2018-03-14

Na stulecie proponuję napisanie historii PZPR, UB, SB i innych komunistycznych przystawek w Pasłeku. Dla lewaków cud-malina, dla normalsów - historia lokalna. Pisać póki żyją wnukowie pierwszych sekretarzy, na pewnowiele pamiętają, w końcu do dziś są u władzy.


#Fdshh#Gihff  Tydzień temu, 2018-03-14

Niejeden pamięta a nawet ktoś historie powojenną miasta chciał na podstawie wspomnień mieszkańców pisać.


#Pamiętam   Tydzień temu, 2018-03-14

A ulu tych pierwszych sekretarzy w Pasłęku było? trzech? czterech? Jakich ty wnuków chcesz w Pasłęku szukać jak ich tu już dawno nie ma. A aktywiści? Jeden silny /już Ś.P./ - był szefem rady parafialnej u Józefa i księdza pod pachę prowadzał , drugi to samo czynił u Matulewicza. A tu jakiś oszołom chce ich rodziny gnębić. żeby było śmieszniej to ten od Matulewicza był bezdzietny i szukaj wiatru w polu.


#Pytam#Pamiętam  Tydzień temu, 2018-03-14

doprawdy? A czyim wnukiem jest dziś nam panujący ?


#Pytam#Pamiętam  Tydzień temu, 2018-03-14

a kto rządził miastem?


#Kjhg#Pytam  Tydzień temu, 2018-03-14

Koniecznie !


#Utydssf   Tydzień temu, 2018-03-14

na 100-lecie proponuję rewitalizację Placu Tysiąclecia, bo teraz to jest lunapark.


#Sntr#Utydssf  Tydzień temu, 2018-03-14

Koniecznie !


#Roman   Tydzień temu, 2018-03-14

Wydaje mi się, że 100-lecie Niepodległości Polski powinno się uczcić większym zainteresowaniem władz Pasłęka i Powiatu klubem "Polonia" który jest, praktycznie najstarszą organizacją społeczną, niezależną politycznie, skupiającą działaczy starszych i młodszych. Burmistrz i Starosta pamiętają wzloty i upadki klubu, zatem pomoc Ich jest niezbędna. Będzie to lepszym, niż budowa jakichkolwiek pomników.


#Bez znakow   Ponad tydzień temu, 2018-03-13

Na stulecie dla każdego duża Setka czegoś mocnego albo kremówka napoleonka


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję regulamin serwisu

Jarmark Wielkanocny

Pozostało4 dni

Pasłęcki Ośrodek Kultury zaprasza na Jarmark Wielkanocny, który odbędzie się...