23 września 2018 Tekli, Boguslawa, Linusa

Członkowie Active Family Pasłęk nie zwalniają tempa

dodał Ponad 2 mieiące temu, 2018-07-10
W niedzielę 8 lipca w parku Miejskiego Ośrodka Sportu w Braniewie odbyło się uroczyste zakończenie Braniewskiego Maratonu na Raty. Uczestnicy maratonu mieli do zaliczenia 6 startów po 7km każdy. Dla dzieci przygotowano miniMaraton - dystans zależał od wieku zawodnika. Zawody odbywały się od lutego do czerwca. Łącznie wystartowało 130 zawodników, ale tylko 80 zaliczyło wszystkie 6 etapów. Klub Active Family Pasłęk reprezentowało 5 zawodników.

Wszyscy zajęli miejsca na podium Martyna Rębowska (200m) - 3 miejsce, była to najmłodsza zawodniczka i pierwszy zdobyty puchar
Grzegorz Rębowski (300m) - 2 miejsce, Alicja Drzewiecka (400m) - 2 miejsce, Mateusz Rębowski (400m) - 3 miejsce, Tomasz Rębowski (7km Nordic Walking) - 1 miejsce. Puchary wręczała burmistrz Braniewa Monika Trzcińska.

Dzień wcześniej (7 lipca) uczestniczyliśmy w biegach dla dzieci oraz marszu nordic walking na 5km. w  Skórczu koło Starogardu Gdańskiego. Martyna i Grzegorz biegli na 100m - Grześ zajął 3 miejsce, a Martynka 20 (ale nie ostatnie). Mateusz biegł na 400m - zajął 10 miejsce. W marszu nordic walking Tomek zajął 3 miejsce OPEN, a Agnieszka 4 miejsce w kat wiekowej, 12 miejsce wśród kobiet. Tutaj medale wręczał wicemarszałek senatu Bogdan Borusewicz. Natomiast puchary rozdawała mistrzyni świata w biegu maratońskim Wanda Panfil oraz Oktawia Nowacka - brązowa medalistka igrzysk olimpijskich 2016 w pięcioboju - informują członkowie Active Family Pasłęk.