21 stycznia 2018 Agnieszki, Jaros?awa

Budżet obywatelski - ruszył nabór wniosków

dodał 2016-08-03
Budżet obywatelski - ruszył nabór wniosków

Wczoraj Urząd Miejski w Pasłęku rozpoczął nabór wniosków na realizację zadań w ramach budżetu obywatelskiego 2017. Tym razem do podziału jest 200 tys. zł, przy czym trzeba pamiętać, by jedna zgłoszona inwestycja nie przekraczała kwoty 50 tys. zł. Na projekty zlokalizowane na terenie Pasłęka zapisano 125.400 zł., natomiast na zadania, dotyczące terenów wiejskich 74.600 zł. Wszystkie zgłoszone propozycje muszą mieścić się w kompetencjach gminy. Termin składania wniosków minie 9 września. Po weryfikacji wszystkich koncepcji rozpoczną się konsultacje społeczne, podczas których wyłonione zostaną zwycięskie projekty. Dodajmy jeszcze, że propozycje zadań inwestycyjnych mogą składać pojedyncze osoby, grupy mieszkańców oraz organizacje społeczne. Poniżej zamieszczamy niezbędny formularz do pobrania w pliku pdf.

Dodatkowych informacji udzielają:
Pani Bożena Adamczyk (Skarbnik) tel. 55 248 20 01 wewn. 30, e-mail: bozena.adamczyk@paslek.pl
Pani Eliza Hoszwa (Referent) tel. 55 248 20 01 wewn. 35, e-mail: eliza.hoszwa@paslek.pl


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję regulamin serwisu

Logowanie / Rejestracja

#Podpis   2016-08-03

Dlaczego w mieście Pasłęk nie ma utworzonych jednostek pomocniczych - Osiedla. Bardzo podobnie jak sołectwa na wsiach gdzie mają do dyspozycji pieniądze z funduszu sołeckiego. Utworzyć z 5 osiedli przeznaczyć po ok 20 tyś zł na rok. Nadać statuty osiedlom. Wyłonić władze osiedli - Zarząd z przewodniczącym na czele. Zwołać zebranie mieszkańców osiedla i podzielić pieniądze na konkretne potrzeby MIESZKAŃCÓW OSIEDLA. Potem rozliczyć się przed mieszkańcami i burmistrzem. Czy to trudne?


#Pas,,,,   2016-08-03

jak widać w Pasłęku bardzo trudne,ludzie ,mieszkańcy nie mogą się dogadać we własnych wspólnotach a co mówić o osiedlach?A jeszcze utrzymanie jednego więcej zarządu.W Pasłęku jeszcze ciemnogród - wszystko chcą aby im zrobiła gmina , nic od siebie.


#Podpis   2016-08-03

a ta gmina to kto i od czego jest? Zgoda, że w Pasłęku ciemnogród i jeszcze jeden zarząd złożony z tępych ludków nie jest potrzebny. Kolejny zarząd, który zajmowałby się byciem zarządem i upajaniem się pretensjami, że reszta ciągle czegoś od niego chce, a od siebie to nic.


#Taki tam   2016-08-03

Ciekawy pomysł. Więcej samorządu w samorządzie.


#Podpis   2016-08-03

praca w zarządzie osiedla powinna być społeczna tak jak w radzie sołeckiej. Ameryki nie odkrywam ten system z powodzeniem funkcjonuje w Morągu od wielu lat. Proszę się przejść po tamtych osiedlach, po bumie na place zabaw robią inne rzeczy. Praca w zarządzie osiedla za darmo ale jest to dobra trampolina do rady miejskiej - można się wykazać. Przewodniczący zarządu zwołuje gdzieś tak w lutym zebranie wszystkich mieszkańców osiedla i decydujemy na co i ile wydajemy kasy; festynu max 10% budżetu


#Grab   2016-08-03

Więcej zarządów, przewodniczących zarządów, zastępców przewodniczących zarządów, sekretarek, skarbników - oto czego nam potrzeba aby nie być zacofanym ciemnogrodem ale europejczykami całą gębą.


#Podpis   2016-08-03

Ale ty tępy jesteś grab. Zarząd 4 osobowy z przewodniczącym pracujący społecznie jakie masz koszty. Jak chcesz zrobić proste boisko to na audiencję do burmistrza? Chyba że to lubisz.


#Podpis   2016-08-03

Jak budżet obywatelski ma wyglądać tak jak bajoro w Dargowie to pieprze ten burdel i nie glosuje


#Podpis   2016-08-03

Jak nie potraficie sobie wyobrazić samorządności w Pasłęku to zapytajcie się ludzi z terenów wiejskich, zasada działania w 99% taka sama, z tym, że sołtys dostaje dietę a w mieście nie ma nic bo i obowiązków byłoby dużo mniej.


#Bogdan dziaslo   2016-08-03

tak masz racje ,grab jest wyjątkowo tępy , radimaryjkowa ciemnota


#Ab   2016-08-03

Cześć bogdan dziaslo rycerzu !!!! Zapomnieliśmy o naszych wybrańcach do Rady MiG radnych. To Oni powinni być naszym łącznikiem z władzami.


#Hhgf   2016-08-03

Do Grab: nie tylko więcej samorządu w samorządach, zarządach i biurach w zarządzie samorządu. JEST JESZCZE ASYSTENT za parę tysiaków. Co on robi teraz ??? plotki?


#Roman   2016-08-03

Czytając wszystkie posty, mam prośbę do p. Jerzyka, Redaktora Naczelnego: czy mógłby Pan zorganizować zlot wszystkich podpisów, Internautów tym nickiem się posługujących, np. w restauracji Ratuszowa? (ongiś tam stołowałem i podobało mi się, szczególnie przy rachunku, gdy kelnerka do wartości jego dodawała rozmiar biustu swego, nachylając się). Jeżeli do tego dojdzie, proszę termin podać, a ja sfinansuję antałek wina, ok?


#Roman   2016-08-03

Do hhgf: Z nieznanych mi przyczyn, pomijasz poważną rolę sekretarek wszelakich. Dlaczego lekceważysz to stanowisko? Czyż nie wiesz, że to od sekretarki zależy samopoczucie decydenta? We wszystkich amerykańskich filmach jest to ukazywane.


#Podpis   2016-08-03

We wszystkich amerykanskich filmach powiadasz. W Bonanzie tez. Roman przybledo, opusc to forum. wioskowy glupku!


#Podpis   2016-08-03

Nie lubisz konkurencji 188.146....? I Romanowi i tobie wydaje się że wszystko wiecie najlepiej. Z tym że ty masz przy tym dodatkową cechę: jesteś zwykłym chamem


#Podpis   2016-08-04

Tytan inteligencji sie odezwal! I o to chodzilo zebys dal glos. Nie grzecznosc sie liczy tylko skutecznosc. W tych samych amerykanskich filmach czesto pada >fuck


#Roman   2016-08-04

Do niektórych podpisów piszę. Błędem mym było, iż na początku dyskusji wszelakich nie zapodałem, że w Pasłęckim Szpitalu rodzony byłem (w tym samym, co Hitler syfa leczył), jeszcze w pierwszej połowie XX wieku. Niewielu już zapewne żyje tych, którzy tam byli urodzeni i w początkach swego świadomego życia czynili pierwsze kroki. Mam, do tej pory pamiętnik swego Ojca i swe notatki, jakże niezgrabnie, stalówką w obsadce czynionymi. Mimo obowiązkowej kaligrafii w zeszytach z trzema liniami.


#Nivea   2016-08-04

Romanie hitler nie w pasleku a w pasewallk. Miasto na polnocy niemiec.


#Roman   2016-08-04

Do Nivea: nie masz racji. Oprzyj się na źródłach niemieckich i polskich. Nie posługuj się pomocą od wujka GOOGLE i od cioci WIKI. Wpadnij do szpitala pasłęckiego i poproś o wyjaśnienie i dostęp do kopi rejestracji.


#Roman   2016-08-05

Do Nivea: W necie wpisz sobie Hitler, Pasłęk , a więcej dowiesz się o pobycie tego czarta w szpitalu pasłęckim.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję regulamin serwisu

Ferie w bibliotece

Pozostało1 dzień

Biblioteka Publiczna w Pasłęku zaprasza wszystkie dzieci w okresie ferii zimowych na...


Biblioteka Publiczna w Pasłęku serdecznie zaprasza na spotkanie z krawcem piszącym...


Wiosna Teatralna

Pozostało58 dni

Od 20 do 29 marca 2018 odbędzie się "VII Pasłęcka Wiosna Teatralna". W programie...