25 marca 2018 Marioli, Wieczyslawa, Ireneusza

Charytatywny turniej piłki nożnej

dodał 2017-02-19
Charytatywny turniej piłki nożnej

Wczoraj młodzi piłkarze zagrali w jednym z ważniejszych turniejów w swojej karierze, gdzie stawką było zebranie pieniędzy dla chorego kolegi z boiska. Sebastian, który jeszcze do niedawna reprezentował Klub Polonia zachorował na białaczkę. Jego koledzy, ich rodzice oraz trenerzy drużyn piłkarskich postanowili mu pomóc. Zorganizowali charytatywny turniej, w którym zagrało 10 zespołów. Po trwających cały dzień rywalizacjach, z pucharem za zajęcie pierwszego miejsca pojechała drużyna GKS Wikieliec. W finale o zwycięstwie zadecydowały dopiero rzuty karne. I tak drugie miejsce przypadło drużynie AP Ostróda, a trzecie Olimpii Elbląg. Prócz sportowych emocji, na kibiców czekał też zaopatrzony w przepyszne ciasta bufet i licytacja ciekawych przedmiotów. To wszystko pozwoliło na zebranie w sumie 9 tys. zł, które przeznaczone będą na leczenie Sebastianka.

Sebastian otrzyma też pamiątkowy puchar, który wczoraj odebrali w jego imieniu dziadkowie. Dziękowali oni za ogromną życzliwość oraz za doping w chorobie. Trenerzy i rodzice z kolei mówili o tym, że ich życzeniem jest to, by Sebastian jak najszybciej wrócił na boisko i znów zagrał z zespołem. Drużyna także wspiera go całym sercem. W sportowych zmaganiach uczestniczyli: Wikielec, AP Ostróda, Olimpia Elbląg, Huragan Morąg, Syrena Młynary, Zatoka Braniewo, Polonia Pasłęk I, Concordia Elbląg, Zalew Frombork, Polonia Pasłęk II.
Prócz pucharów za zajęcie poszczególnych miejsc, sędziowie przyznali też nagrody specjalne. Pierwsza z nich to wyróżnienie dla najlepszego bramkarza. Został nim Robert Zielonka z drużyny AP Ostróda. Z kolei najlepszym zawodnikiem wybrano Oliwiera Turulskiego z Olimpii Elbląg.


Wyniki najważnijeszych meczów:

Mecz o pierwsze miejsce:  AP Ostóda – Wikielec 2:3 (rzuty karne)
Mecz o trzecie miejsce: Olimpia Elbląg – Huragan Morąg 2:0
Mecz o piąte miejsce: Syrena Młynary – Zatoka Braniewo 1:0
Mecz o siódme miejsce: Concordia – Polonia Pasłęk 0:1
W organizację turnieju szczególnie zaangażowali się rodzice rocznika 2007, jednak jak przyznają nie udało by się bez sponsorów. W ich gronie znaleźli się: Sklep Domlux, Lolbit Komputer, Fryzjerstwo T. Romanowicz, Meble Piróg Style, Rodzina p. Sosin, MAGBUD M.A. Gromala, Alkohole Galeria EMI, W.P. Jasek T.H. Szczęśniak, Landzberg s.j., Spółdzielnia Mleczarska w Pasłęku, Getin Bank Pasłęk, MOSiR, Polonia Pasłęk, Bank BPH Pasłęk, Beata i Mariusz Mackiewicz, Małgorzata i Maciej Zawidow, Tomasz Tyszecki, Marlena i Jarosław Dobrowolscy DIGITUS, Anna i Wojciech Jasek, Janek z Aniołowa oraz Daniel i Łukasz Adamowicz.

aw


0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję regulamin serwisu

Logowanie / Rejestracja

#BRAWO !!!   2017-02-20

Tylu wspaniałych dobrych ludzi w Pasłęku ! Cudowni mali piłkarze !!! To jest piękne.


#123   2017-02-20

Komentarze nie na temat.Wstyd takie głupoty wypisywac pod artykułem o tak szczytnej inicjatywie.Brawo


#Kacper   2017-02-20

Ten facet uprawia politykę.


#Kibic   2017-02-20

Ten facet M.P.pracus w trzech klubach wyrabia sobie plecy teraz w Pasłęku chodzę na mecze i turniejeale dużo o nim słyszałem to czego nie jest w Młynarach .


#Rafcio   2017-02-20

Jakby Burmistrz pojawił się na takiej akcji, to komentarzy byłoby 10 razy więcej z zarzutami ze zbiera głosy na krzywdzie ludzkiej. Niestety tak się zachowuje malomiasteczkowa społeczność, oczywiście nie cała ale większość nie włącza myślenia.


#Trenejro   2017-02-19

Burmistrz miał zaproszenie,lecz miał wcześniej zaplanowane spotkanie.Proszę o zrozumienie.Cała akcja super i na szczytny cel .BRAWO,BRAWO organizatorzy.


#123   2017-02-19

Piękna akcja.Najważniejszy był cel.Brawo rodzice,brawo dzieci!!!


#Rodzic   2017-02-19

Burmistrz mial zaproszenie osobiscie byl trener i olal dzieci zobaczymy jak beda sie zblizac wybory to bedzie wszedzie taka jest prawda.


#Podpis   2017-02-19

A Napoleon gdzie ??? Zero zainteresowania władz to może asystenta trzeba było wysłać!


#Podpis   2017-02-19

Jescze Karolina i Krzysztof Karczewscy


#Pasleczanin   2017-02-19

BRAWO BRAWO BRAWO!!!!


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję regulamin serwisu

Jarmark Wielkanocny

Pozostało8 18 minut

Pasłęcki Ośrodek Kultury zaprasza na Jarmark Wielkanocny, który odbędzie się...


Trwa

Pozostało15 18 minut

W Pasłęckim Ośrodku Kultury trwa VII Wiosna Teatralna. Widzowie we wtorek i środę...