20 kwietnia 2018 Czeslawa, Agnieszki, Mariana

Dom energooszczędny – wyjątkowy wygląd i charakter

dodał 2017-12-20
Dom energooszczędny – wyjątkowy wygląd i charakter
Ciepło możemy tracić przez nieszczelne okna, dach czy nieprawidłowo działającą wentylację. Co ma jeszcze na to wpływ? Przede wszystkim wielkość budynku, ilość i rozmiar przeszkleń, standard wykonania ocieplenia obiektu, a także kształt nieruchomości: parterowa czy piętrowa. Dom energooszczędny można poznać już z daleka, ponieważ ma charakterystyczną budowę. Co ciekawe tego typu obiekty cieszą się w ostatnim czasie bardzo dużym powodzeniem. Proekologiczną nieruchomość można kupić w strukturze wolnostojącej, zabudowie szeregowej lub bliźniaczej.

 

Zaprojektowane w kształcie prostokąta lub kwadratu

Eksperci podkreślają, że im większy dom, tym te ciepło bardziej nam ucieka. Związane jest to z powierzchnią przegród w budynku. Dlatego warto postawić na trochę mniejsze nieruchomości. W stawianiu domu energooszczędnego duże znaczenie ma przede wszystkim jego kształt. Najczęściej takie nieruchomości przybierają formę prostokąta czy kwadratu i posiadają jednospadowy dach. Warto zaznaczyć, że dom wykonany w oparciu o projekt prostej bryły jest zdecydowanie tańszy. W nieruchomościach piętrowych lub z poddaszem dłużej utrzymuje się ciepło. Specjaliści twierdzą, że to właśnie przez dach tracimy go najwięcej. W domu parterowym powierzchnia zadaszenia jest większa w stosunku do użytkowej.

Trwałe okna od podłogi aż po sam sufit

Warto wspomnieć o tym, że w nieruchomościach energooszczędnych powierzchnię przegród zewnętrznych zwiększa się od południowej strony domu. Takie rozwiązanie wiąże się z odpowiednim nasłonecznieniem i ma skutkować zmniejszeniem zapotrzebowania obiektu na energię. W nieruchomościach proekologicznych, na południowej stronie budynku stawia się również szklane przebudówki, tarasy czy duże, montowane od podłogi aż po sam sufitu okna. Doskonałym przykładem nieruchomości energooszczędnych, zbudowanych w oparciu o nowoczesną technologię i najlepszych jakościowo materiałów są domy na sprzedaż w Mikołowie  na „Osiedlu Sielanka”. Tego typu obiekty nie tylko posiadają wyjątkowy wygląd. Dzięki systemowi ich budowy, zastosowanym materiałom oraz urządzeniom, pozwalają znacznie zmniejszyć koszty związane z mediami, głównie ogrzewaniem i energią. Warto zaznaczyć, że w proekologicznych obiektach unika się projektowania balkonów, ponieważ są one przyczyną tracenia ciepła.


Trwają przygotowania do VI Festynu Ekologicznego, jaki co roku organizuje Urząd Miejski...


12 maja 2018 roku rozegrany zostanie VIII Memoriał Henryka Hucza oraz XI Regionalne...


Talent po raz XV

Pozostało49 dni

Organizatorem XV WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU WOKALNEGO „TALENT 2018" jest...