25 września 2018 Aurelii, Wladyslawa, Kleofasa

Dom energooszczędny – wyjątkowy wygląd i charakter

dodał 2017-12-20
Dom energooszczędny – wyjątkowy wygląd i charakter
Ciepło możemy tracić przez nieszczelne okna, dach czy nieprawidłowo działającą wentylację. Co ma jeszcze na to wpływ? Przede wszystkim wielkość budynku, ilość i rozmiar przeszkleń, standard wykonania ocieplenia obiektu, a także kształt nieruchomości: parterowa czy piętrowa. Dom energooszczędny można poznać już z daleka, ponieważ ma charakterystyczną budowę. Co ciekawe tego typu obiekty cieszą się w ostatnim czasie bardzo dużym powodzeniem. Proekologiczną nieruchomość można kupić w strukturze wolnostojącej, zabudowie szeregowej lub bliźniaczej.

 

Zaprojektowane w kształcie prostokąta lub kwadratu

Eksperci podkreślają, że im większy dom, tym te ciepło bardziej nam ucieka. Związane jest to z powierzchnią przegród w budynku. Dlatego warto postawić na trochę mniejsze nieruchomości. W stawianiu domu energooszczędnego duże znaczenie ma przede wszystkim jego kształt. Najczęściej takie nieruchomości przybierają formę prostokąta czy kwadratu i posiadają jednospadowy dach. Warto zaznaczyć, że dom wykonany w oparciu o projekt prostej bryły jest zdecydowanie tańszy. W nieruchomościach piętrowych lub z poddaszem dłużej utrzymuje się ciepło. Specjaliści twierdzą, że to właśnie przez dach tracimy go najwięcej. W domu parterowym powierzchnia zadaszenia jest większa w stosunku do użytkowej.

Trwałe okna od podłogi aż po sam sufit

Warto wspomnieć o tym, że w nieruchomościach energooszczędnych powierzchnię przegród zewnętrznych zwiększa się od południowej strony domu. Takie rozwiązanie wiąże się z odpowiednim nasłonecznieniem i ma skutkować zmniejszeniem zapotrzebowania obiektu na energię. W nieruchomościach proekologicznych, na południowej stronie budynku stawia się również szklane przebudówki, tarasy czy duże, montowane od podłogi aż po sam sufitu okna. Doskonałym przykładem nieruchomości energooszczędnych, zbudowanych w oparciu o nowoczesną technologię i najlepszych jakościowo materiałów są domy na sprzedaż w Mikołowie  na „Osiedlu Sielanka”. Tego typu obiekty nie tylko posiadają wyjątkowy wygląd. Dzięki systemowi ich budowy, zastosowanym materiałom oraz urządzeniom, pozwalają znacznie zmniejszyć koszty związane z mediami, głównie ogrzewaniem i energią. Warto zaznaczyć, że w proekologicznych obiektach unika się projektowania balkonów, ponieważ są one przyczyną tracenia ciepła.


Burmistrz Pasłęka oraz Dyrektor Pasłęckiego Ośrodka Kultury zapraszają na otwarcie...


We wtorek 25 września o godz. 12.00, podczas ślubowania przedszkolaków, oficjalnie...


Spektakl dla dzieci

Pozostało2 dni

Towarzystwo Przyjaciół Biblioteki w Pasłęku zaprasza wszystkie dzieci i...