12 grudnia 2017 Dagmary, Aleksandra, Ady

Dwie kadencje

dodał 2017-03-05

Ostatnie badania CBOS na temat ograniczenia do dwóch kadencji prezydentów, burmistrzów i wójtów popiera ponad połowa Polaków (51%). 40% badanych jest przeciwna temu pomysłowi, a 9% nie ma zdania w tej sprawie. Jednak na pytanie czy proponowane zmiany powinny dotyczyć wójtów, burmistrzów i prezydentów obecnie pełniących te funkcje, aż 72% uważa, że jest to złe rozwiązanie. Ciekawe czy naczelnik Kaczyński wysłucha woli ludu i uwzględni te opinie podczas poprawiania ordynacji wyborczej? jp


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję regulamin serwisu

Logowanie / Rejestracja

#Radny bezradny   2017-03-05

To Napoleon będzie panował u nas jeszcze dwie kadencje? Masakra.


#Marek Chrapan   2017-03-05

A moje badania wykazują 95% poparcia dla opcji natychmiastowych zmian - czyli ci którzy obecnie pełnią II kadencję już nie mają prawa startu na te funkcje. Natomiast badania na WSI Romana wykazują nawet 100% poparcia do natychmiastowych zmian, kogo więc ma słuchać naczelnik? Badań jednego środowiska jp czy naszych dwóch z miażdżącą przewagą?


#Wyborca   2017-03-05

Odpowiadając na pytanie: Mam nadzieję że nie


#Podpis   2017-03-05

moje badania wykazują 96 procent poparcia za natychmiastowymi zmianami. Uszanowani Państwu.


#Gosia   2017-03-05

Jedna w miarę długa 7-8 letnia kadencja i finito. Wybrańcy nie musieliby zalecać się do wyborców i wydawać bezmyślnie społeczne pieniądze na nieustanna kampanię wyborczą.


#Podpis   2017-03-05

czas napoleona juz minął, burmistrzem musi byc zdrowy człowiek, takie sa, zdaje się, przepisy.


#Czas potargać te układziki   2017-03-05

Dwie kadencje i koniec i to od zaraz.


#Realista   2017-03-05

Po pierwsze należałoby przeprowadzić dekomunizację i ogłosić ktokolwiek należał do PO PSL, SLD zakaz pełnienia funkcji publicznych na okres 20 lat aby zmienić mentalność w Narodzie. Złodzieje i Komuniści umacniający system na rzecz ZSRR skorumpowani z Prawem zakaz pełnienia funkcji dożywotnio. Taka jest wola Narodu Polskiego Icek po okazaniu lojalności wobec Polski przez 20 lat mógłby otrzymać stanowisko urzędnika nigdy Posła.Takie jest życzenie prawdziwego Polaka.


#Też dobre   2017-03-05

Warto nad tym pomyśleć.


#Bogdan dziaslo   2017-03-05

czy dyktatorek przewiduje dla siebie tez dwu kadencyjność?


#Podpis   2017-03-05

Na dwie kadencje nie będzie chętnych na wójta burmistrza, co innego dożywocie na tych stanowiskach, wtedy warto się trudzić o przychylność ludu :)


#Zizu   2017-03-05

Żegnaj się pomału z posadką dyrektorku


#Bogdan dziaslo   2017-03-05

na miejsce dyr MOSIR przyjdzie misiewicz i zniweczy wiele lat pracy ,Jak wy pisiory sie cieszycie , nie rozumiem tej durnej pisowskiej zawisci


#Roman   2017-03-05

Do Marek Chrapan: U nas rządzi sołtys już trzecią kadencję i tego stanowiska ustawa nie dotyczy. Natomiast wójt gminy jest w trakcie drugiej kadencji. Kandydował z PiS. Jego stanowisko podlega ustawie. Tak, poza tym, każda dyskusja na temat p. posła Kaczyńskiego jest bezprzedmiotowa. Jest on, po prostu, niereformowalny. Dawno, ze względu na wiek przez siebie preferowany, na emeryturze powinien być.


#Podpis   2017-03-05

Ja jestem za dożywotnią kadencja napoleona wraz z fotografem czy jak kto woli dyrektora parku z kobylami


#Podpis   2017-03-05

oj tam dożywotnio--- dawać młodego, będzie ciągłośc czerwonej dynastii , które to już pokolenie będzie u złoba?


#Wyborca   2017-03-05

Realista, najwięcej funkcjonariuszy byłego systemu jest w partii Kaczyńskiego. Nie dziwi więc, kto dąży do monopolu partyjnego. Przewodnia rola jednej partii, gdzieś już to grali...


#Podpis   2017-03-05

`jest tu kilka nazwisk w Pasłeku , które były i są. Bo władzy raz zdobytej nie chca oddac nigdy. Nie sa to ludzie z partii Kaczyńskiego, ale PZPR a teraz PO i wieczne PEEZEL.


#Podpis   2017-03-05

ameryke odkryles sieroto? ta sprawa byla znana i publicznie wyjasniana ponad dziesiec lat temu. widocznie kolejny cwiercglowek dorosl do wieku w ktorym nauczyl sie poslugiwac kompem i teraz odgrzewa suchary sam o bozym swiecie nic nie wiedzac.


#Mieszkaniec   2017-03-05

O dwie kadencje za duzo dla tych schetynowcow, pzprowcow. Przyklad Pasleka. Inwestycje -grand hotel, korty na stadionie, fontanna na przeciwko placu zabaw i stadnina koni na osiedlu nad jeziorkiem. A rozwoj miasta to place zabaw i parkingi zamiast zarabiać na tych terenach to kredyty biorą a gdzie sa mieszkania dla mlodych małżeństw. Gdzie zakłady w strefie zamiast rozwijać to zwijaja wetyrani i emeryci przy korycie. Pasleka przyszłość to młodzi nie skarzeni. Wtedy Paslek bedzie sie rozwijał


#Podpis   2017-03-05

niby wiadomo o TW a redaktorek kasuje komentarze o donosicielu esbeckim...


#Startet   2017-03-05

Do Realisty, najlepiej to żeby każdy kto urodził się przed 1989 nie mógł być wybierany i nie mógł być wyborcą bo to przecież potencjalny komunista czy lewak. Podziel cwaniaku jeszcze mocniej Polskę niż twój guru nadczłowiek i nadprezes.


#Gamma   2017-03-05

A uchowaj Boże przed tymi młodymi, którzy nie widzą człowieka, a tylko paragrafy i własną pupę.


#Poeta   2017-03-06

Jedyny słuszny kandydat na burmistsza alpo fujta to gościu o imieniu Jaro lub Antonio.Ftedy bedzie naprafde dopsze


#Taki sobie ja   2017-03-06

Będąc osobą urodzoną po 89r. czytając komentarze widzę jak bardzo większość osób jest odrealniona od współczesnego świata. Mam wrażenie że Wasze mózgi zatrzymały się w poprzedniej epoce i zamiast myśleć jak poprawić nasze otoczenie to jedyne nad czym się zastanawiacie jak dowalić przeciwnikowi chociaż tego przeciwnika nie ma. A najgorsze jest to że zamiast uczyć młodych jak budować przyszłość uczycie jedynie kto był ten zły z przeszłości.


#Taki sobie ja   2017-03-06

cz2. Świat idzie dalej i całe szczęście coraz więcej będzie osób nie obarczonych Waszymi konfliktami z przed 20, 30, 40 lat. Trzeba budować przyszłość a nie stać w miejscu i myśleć Jak kiedyś było źle i kto był w tedy najgorszy


#Wyborca   2017-03-06

No taki sobie ja, nie kumasz bazy młody. Temat dotyczy majstrowania brudnymi paluchami w ordynacji wyborczej, a ty wyskakujesz z infantylnymi szkolnymi argumentami, że trzeba z żywymi naprzód iść. Typowe dziecko kultury obrazkowej. Jak pewnego dnia obudzisz się na Białorusi, to zobaczysz jak wygląda budowanie przyszłości. No tak, tylko co to jest Białoruś


#Podpis   2017-03-06

@taki sobie ja, owszem należny dbać o nasz byt codzienny i przyszłośc naszych dzieci, dlatego nie można zapominac o naszych korzeniach. Pamietając o przeszłości nie dajmy się oszukac naszym wrogom. a takich mamy, na co wskazują ciągłe wojny obronne Polski. Okupacja Niemiec skończyła się w 1945 a wojska sowieckie wyszły dopiero w 1993. Agentura niemiecka i rosyjska została do dziś. Niestety.


#Spin   2017-03-06

To wszystko aby obsadzić Misiewiczami, kacykami miejsca w samorządach. Trzeba jakoś nagrodzić. Coraz mniej posad.PIS, to przecież wzór PZPR. Im mniej biorących udział w wyborach, tym większa samowolka. Misiewicz wrócił do biura politycznego.


#Taki sobie ja   2017-03-06

wyborca: ,,stary,, staraj się też czytać ze zrozumieniem (osoby starsze powinny to potrafić) Ja w swojej wypowiedzi odniosłem się do komentarzy (co zresztą zaznaczyłem) a nie do treści artykułu. Takie zmiany w ordynacji mi nie pasują ale bardziej boli sytuacja gdzie zamiast rozmowy kto byłby lepszym kandydatem słyszę tylko ,,ten jest zły, ten gorszy, ten to niemiec i na pewno lewak,, (ale patrząc na Twoją wypowiedz to wg. Ciebie młodzi nie mają prawa wypowiedzi jak starzy się kłócą o historie)


#Podpis   2017-03-06

a w Pasłeku kto rządzi? PiS czy burmistrz z PO ?


#Wyolbrzymione ambije jednostki szkodzą społecznośc   2017-03-06

W Pasłęku rządzi burmistrz oficjalnie z PO a faktycznie ze swojej jednoosobowej partii. Nie zważa na potrzeby społeczności tylko chce zostawić po sobie monumentalne (w skali pasłęckiej) pomniki, jak mocno zadłużający gminę plastykowy plac zabaw, niefunkcjonalny parking na Placu Grunwaldzkim, zwężone ulice czy inne megalomańskie pomysły. Wszystkie mocno za drogie i mocno na kredyt, który przyjdzie nam długo spłacać. A najgorsze jest to, że te wszystkie wydatki nie służą rozwojowi gminy.


#Przepraszam, mała pomyłka   2017-03-06

Oczywiście wyolbrzymione AMBICJE ...


#Zastaw się a postaw się   2017-03-06

Miasto może sobie pozwolić na fanaberie, jeśli ma nadwyżkę finansową ale nie wtedy, gdy jedzie na długach.


#Wyborca   2017-03-06

Wypowiadaj się, pisz młody, skąd ta myśl, że ci zabraniam. Nie jestem twoim proboszczem. Odniosłeś się do komentarzy, a ja do twoich naiwnych wniosków. Przemówiło młode pokolenie. Uwaga, uwaga, świat idzie dalej, trzeba budować przyszłość. No Sherlock Holmes nam się objawił. Ale dobra, niech ci będzie. Proszę państwa, nie kłóćmy się, bo dzieci facebooka będą miały dylemat, komu dać lajka. Jak czytamy, ważne, żeby to był ktoś, kto nauczy młodych jak budować przyszłość.


#Wyborca   2017-03-06

...Nie ważne, kto kim był, kim jest, co robił, robi, mówił, mówi, ważne, by poprowadził ich ku słońcu. Jak się czyta coś takiego, to aż ciarki chodzą po plecach. Uff…moim zdaniem, to są opłakane skutki wprowadzenia religii w szkołach, zamiast etyki.


#Wyborca   2017-03-06

...i broń cie boże, nie słuchaj takich jak ten tu nasz, podpis, który pisze o korzeniach


#Podpis   2017-03-06

Co to za gmina, że nawet kandydata /ów na burmistrza w nowej sytuacji nie potrafi wskazać. No bo przy starych zasadach wybór byłby prosty choć narzekających będzie całkiem sporo.


#Alina.   2017-03-06

Ten cały kler i jego religia jest i dla dzieci jak i Polski szkodliwa.Szkoła uczy a sukienkowi opowiadając te swoje bzdury ogłupiają.Postawa jak i poczynania kleru są haniebne ich morale jest bliskie zeru .Jaki oni dają przykład .Są śmiesznością.Bardzo szkoda ,że nie ma tego boga.


#Mlody wyborca   2017-03-06

Wyborco i cisło wiem ze wasz idol nie zyje Gomułka. Wiem ze tesknicie za komuną, wasz sztandard wyniesiony i schowany. Wasza wolność Białoruś i Rosja nie pouczajcie mlodych cwaniaki


#Podpis   2017-03-06

Alina , spójrz i oceń siebie Jest wolność, demokracja co nie oznacza, że można opluwać, wyzywać, obrażać itd.


#Bogdan dziaslo   2017-03-06

ale coraz mniejsza ta wolnosc i demokracja


#Alina.   2017-03-06

A gdzie w mojej wypowiedzi jest coś takiego niecnego o czym ty piszesz JOŁOPO. Czytaj ze zrozumieniem.To jest 100 procentowa prawda ,chociaż dla tych o których piszę bolesna.


#Alina.   2017-03-06

To poniżej dotyczy ,,podpisa z ip176....244


#Baba niedouczona jest gorsza od skorpiona   2017-03-07

Alina sobie była co księży nie lubiła. Za wszystkie świata grzechy ciągle obwinia klechy. Zastanów się kobito, nie sądź na jedno kopyto ni księży ni innych nacji bo jednak nie masz racji. Poucz się lepiej solidnie, to Ci się w głowie rozwidnie. Bo człek niedouczony wciąż gada farmazony.


#Podpis   2017-03-07

znajdzie się kandydat, oby tylko nie sekretarz czy asystent.


#Podpis   2017-03-07

Podpisie poniżej, poza sekretarzem i asystentem nikt nie ma praktyki, a tak na oko trzeba znać ok. 1000 aktów prawnych, żeby mieć pojecie o rządzeniu Gminą, Gmina to nie gumno, a i wybory wygrywać trzeba umieć.


#Abc   2017-03-07

Marzyć każdy może ... , ale już od paru latek nie ma Mocnego na burmistrza ...


#Abc   2017-03-07

Marzyć każdy może ... , ale już od paru latek nie ma Mocnego na burmistrza ...


#Jarek   2017-03-07

Zmiana burmistrza to zmiana dyrektorów JP też. Kategorycznie zlikwidować powiat ziemski,który się tylko zadłuża i nic nie robi. Czas na dobre zmiany.


#Podpis   2017-03-07

Kochany Jareczku - zbyt radykalne zmiany - tu już trzeba zmiany nie tylko ordynacji wyborczej. A dyrektorzy, no cóż - nie rodzą się na kamieniu :)


#Podpis   2017-03-07

nie ma ludzi niezastąpionych. Nawet napoleona da się zastąpić, i będzie to z pożytkiem dla pasłęczan.


#Podpis   2017-03-07

Owszem są zastępowalni, lepsi gorszymi, gorsi lepszymi, problem w tym, że nie widać lepszych do zmiany. Jest na to sposób, ale tu trzeba gry zespołowej, a my jakoś jesteśmy kiepscy w te klocki, bo albo zazdrość, albo zawiść, albo inne złe nawyki i jest jak jest.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję regulamin serwisu

Pasłęcki Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Zygmunta...


17 grudnia 2017 roku odbędzie się w Perfect Pubie przy ul. Wiśniowej w Pasłęku...


Biblioteka Publiczna w Pasłęku zaprasza na kolejne z zaplanowanych na grudzień...