22 września 2018 Tomasza, Maurycego, Joachima

Dwie kadencje

dodał 2017-03-05
Dwie kadencje

Ostatnie badania CBOS na temat ograniczenia do dwóch kadencji prezydentów, burmistrzów i wójtów popiera ponad połowa Polaków (51%). 40% badanych jest przeciwna temu pomysłowi, a 9% nie ma zdania w tej sprawie. Jednak na pytanie czy proponowane zmiany powinny dotyczyć wójtów, burmistrzów i prezydentów obecnie pełniących te funkcje, aż 72% uważa, że jest to złe rozwiązanie. Ciekawe czy naczelnik Kaczyński wysłucha woli ludu i uwzględni te opinie podczas poprawiania ordynacji wyborczej? jp


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Podpis   2017-03-07

Owszem są zastępowalni, lepsi gorszymi, gorsi lepszymi, problem w tym, że nie widać lepszych do zmiany. Jest na to sposób, ale tu trzeba gry zespołowej, a my jakoś jesteśmy kiepscy w te klocki, bo albo zazdrość, albo zawiść, albo inne złe nawyki i jest jak jest.


#Podpis   2017-03-07

nie ma ludzi niezastąpionych. Nawet napoleona da się zastąpić, i będzie to z pożytkiem dla pasłęczan.


#Podpis   2017-03-07

Kochany Jareczku - zbyt radykalne zmiany - tu już trzeba zmiany nie tylko ordynacji wyborczej. A dyrektorzy, no cóż - nie rodzą się na kamieniu :)


#Jarek   2017-03-07

Zmiana burmistrza to zmiana dyrektorów JP też. Kategorycznie zlikwidować powiat ziemski,który się tylko zadłuża i nic nie robi. Czas na dobre zmiany.


#Abc   2017-03-07

Marzyć każdy może ... , ale już od paru latek nie ma Mocnego na burmistrza ...


#Abc   2017-03-07

Marzyć każdy może ... , ale już od paru latek nie ma Mocnego na burmistrza ...


#Podpis   2017-03-07

Podpisie poniżej, poza sekretarzem i asystentem nikt nie ma praktyki, a tak na oko trzeba znać ok. 1000 aktów prawnych, żeby mieć pojecie o rządzeniu Gminą, Gmina to nie gumno, a i wybory wygrywać trzeba umieć.


#Podpis   2017-03-07

znajdzie się kandydat, oby tylko nie sekretarz czy asystent.


#Baba niedouczona jest gorsza od skorpiona   2017-03-07

Alina sobie była co księży nie lubiła. Za wszystkie świata grzechy ciągle obwinia klechy. Zastanów się kobito, nie sądź na jedno kopyto ni księży ni innych nacji bo jednak nie masz racji. Poucz się lepiej solidnie, to Ci się w głowie rozwidnie. Bo człek niedouczony wciąż gada farmazony.


#Alina.   2017-03-06

To poniżej dotyczy ,,podpisa z ip176....244


#Alina.   2017-03-06

A gdzie w mojej wypowiedzi jest coś takiego niecnego o czym ty piszesz JOŁOPO. Czytaj ze zrozumieniem.To jest 100 procentowa prawda ,chociaż dla tych o których piszę bolesna.


#Bogdan dziaslo   2017-03-06

ale coraz mniejsza ta wolnosc i demokracja


#Podpis   2017-03-06

Alina , spójrz i oceń siebie Jest wolność, demokracja co nie oznacza, że można opluwać, wyzywać, obrażać itd.


#Mlody wyborca   2017-03-06

Wyborco i cisło wiem ze wasz idol nie zyje Gomułka. Wiem ze tesknicie za komuną, wasz sztandard wyniesiony i schowany. Wasza wolność Białoruś i Rosja nie pouczajcie mlodych cwaniaki


#Alina.   2017-03-06

Ten cały kler i jego religia jest i dla dzieci jak i Polski szkodliwa.Szkoła uczy a sukienkowi opowiadając te swoje bzdury ogłupiają.Postawa jak i poczynania kleru są haniebne ich morale jest bliskie zeru .Jaki oni dają przykład .Są śmiesznością.Bardzo szkoda ,że nie ma tego boga.


#Podpis   2017-03-06

Co to za gmina, że nawet kandydata /ów na burmistrza w nowej sytuacji nie potrafi wskazać. No bo przy starych zasadach wybór byłby prosty choć narzekających będzie całkiem sporo.


#Wyborca   2017-03-06

...i broń cie boże, nie słuchaj takich jak ten tu nasz, podpis, który pisze o korzeniach


#Wyborca   2017-03-06

...Nie ważne, kto kim był, kim jest, co robił, robi, mówił, mówi, ważne, by poprowadził ich ku słońcu. Jak się czyta coś takiego, to aż ciarki chodzą po plecach. Uff…moim zdaniem, to są opłakane skutki wprowadzenia religii w szkołach, zamiast etyki.


#Wyborca   2017-03-06

Wypowiadaj się, pisz młody, skąd ta myśl, że ci zabraniam. Nie jestem twoim proboszczem. Odniosłeś się do komentarzy, a ja do twoich naiwnych wniosków. Przemówiło młode pokolenie. Uwaga, uwaga, świat idzie dalej, trzeba budować przyszłość. No Sherlock Holmes nam się objawił. Ale dobra, niech ci będzie. Proszę państwa, nie kłóćmy się, bo dzieci facebooka będą miały dylemat, komu dać lajka. Jak czytamy, ważne, żeby to był ktoś, kto nauczy młodych jak budować przyszłość.


#Zastaw się a postaw się   2017-03-06

Miasto może sobie pozwolić na fanaberie, jeśli ma nadwyżkę finansową ale nie wtedy, gdy jedzie na długach.


#Przepraszam, mała pomyłka   2017-03-06

Oczywiście wyolbrzymione AMBICJE ...


#Wyolbrzymione ambije jednostki szkodzą społecznośc   2017-03-06

W Pasłęku rządzi burmistrz oficjalnie z PO a faktycznie ze swojej jednoosobowej partii. Nie zważa na potrzeby społeczności tylko chce zostawić po sobie monumentalne (w skali pasłęckiej) pomniki, jak mocno zadłużający gminę plastykowy plac zabaw, niefunkcjonalny parking na Placu Grunwaldzkim, zwężone ulice czy inne megalomańskie pomysły. Wszystkie mocno za drogie i mocno na kredyt, który przyjdzie nam długo spłacać. A najgorsze jest to, że te wszystkie wydatki nie służą rozwojowi gminy.


#Podpis   2017-03-06

a w Pasłeku kto rządzi? PiS czy burmistrz z PO ?


#Taki sobie ja   2017-03-06

wyborca: ,,stary,, staraj się też czytać ze zrozumieniem (osoby starsze powinny to potrafić) Ja w swojej wypowiedzi odniosłem się do komentarzy (co zresztą zaznaczyłem) a nie do treści artykułu. Takie zmiany w ordynacji mi nie pasują ale bardziej boli sytuacja gdzie zamiast rozmowy kto byłby lepszym kandydatem słyszę tylko ,,ten jest zły, ten gorszy, ten to niemiec i na pewno lewak,, (ale patrząc na Twoją wypowiedz to wg. Ciebie młodzi nie mają prawa wypowiedzi jak starzy się kłócą o historie)


#Spin   2017-03-06

To wszystko aby obsadzić Misiewiczami, kacykami miejsca w samorządach. Trzeba jakoś nagrodzić. Coraz mniej posad.PIS, to przecież wzór PZPR. Im mniej biorących udział w wyborach, tym większa samowolka. Misiewicz wrócił do biura politycznego.


#Podpis   2017-03-06

@taki sobie ja, owszem należny dbać o nasz byt codzienny i przyszłośc naszych dzieci, dlatego nie można zapominac o naszych korzeniach. Pamietając o przeszłości nie dajmy się oszukac naszym wrogom. a takich mamy, na co wskazują ciągłe wojny obronne Polski. Okupacja Niemiec skończyła się w 1945 a wojska sowieckie wyszły dopiero w 1993. Agentura niemiecka i rosyjska została do dziś. Niestety.


#Wyborca   2017-03-06

No taki sobie ja, nie kumasz bazy młody. Temat dotyczy majstrowania brudnymi paluchami w ordynacji wyborczej, a ty wyskakujesz z infantylnymi szkolnymi argumentami, że trzeba z żywymi naprzód iść. Typowe dziecko kultury obrazkowej. Jak pewnego dnia obudzisz się na Białorusi, to zobaczysz jak wygląda budowanie przyszłości. No tak, tylko co to jest Białoruś


#Taki sobie ja   2017-03-06

cz2. Świat idzie dalej i całe szczęście coraz więcej będzie osób nie obarczonych Waszymi konfliktami z przed 20, 30, 40 lat. Trzeba budować przyszłość a nie stać w miejscu i myśleć Jak kiedyś było źle i kto był w tedy najgorszy


#Taki sobie ja   2017-03-06

Będąc osobą urodzoną po 89r. czytając komentarze widzę jak bardzo większość osób jest odrealniona od współczesnego świata. Mam wrażenie że Wasze mózgi zatrzymały się w poprzedniej epoce i zamiast myśleć jak poprawić nasze otoczenie to jedyne nad czym się zastanawiacie jak dowalić przeciwnikowi chociaż tego przeciwnika nie ma. A najgorsze jest to że zamiast uczyć młodych jak budować przyszłość uczycie jedynie kto był ten zły z przeszłości.


#Poeta   2017-03-06

Jedyny słuszny kandydat na burmistsza alpo fujta to gościu o imieniu Jaro lub Antonio.Ftedy bedzie naprafde dopsze


#Gamma   2017-03-05

A uchowaj Boże przed tymi młodymi, którzy nie widzą człowieka, a tylko paragrafy i własną pupę.


#Startet   2017-03-05

Do Realisty, najlepiej to żeby każdy kto urodził się przed 1989 nie mógł być wybierany i nie mógł być wyborcą bo to przecież potencjalny komunista czy lewak. Podziel cwaniaku jeszcze mocniej Polskę niż twój guru nadczłowiek i nadprezes.


#Podpis   2017-03-05

niby wiadomo o TW a redaktorek kasuje komentarze o donosicielu esbeckim...


#Mieszkaniec   2017-03-05

O dwie kadencje za duzo dla tych schetynowcow, pzprowcow. Przyklad Pasleka. Inwestycje -grand hotel, korty na stadionie, fontanna na przeciwko placu zabaw i stadnina koni na osiedlu nad jeziorkiem. A rozwoj miasta to place zabaw i parkingi zamiast zarabiać na tych terenach to kredyty biorą a gdzie sa mieszkania dla mlodych małżeństw. Gdzie zakłady w strefie zamiast rozwijać to zwijaja wetyrani i emeryci przy korycie. Pasleka przyszłość to młodzi nie skarzeni. Wtedy Paslek bedzie sie rozwijał


#Podpis   2017-03-05

ameryke odkryles sieroto? ta sprawa byla znana i publicznie wyjasniana ponad dziesiec lat temu. widocznie kolejny cwiercglowek dorosl do wieku w ktorym nauczyl sie poslugiwac kompem i teraz odgrzewa suchary sam o bozym swiecie nic nie wiedzac.


#Podpis   2017-03-05

`jest tu kilka nazwisk w Pasłeku , które były i są. Bo władzy raz zdobytej nie chca oddac nigdy. Nie sa to ludzie z partii Kaczyńskiego, ale PZPR a teraz PO i wieczne PEEZEL.


#Wyborca   2017-03-05

Realista, najwięcej funkcjonariuszy byłego systemu jest w partii Kaczyńskiego. Nie dziwi więc, kto dąży do monopolu partyjnego. Przewodnia rola jednej partii, gdzieś już to grali...


#Podpis   2017-03-05

oj tam dożywotnio--- dawać młodego, będzie ciągłośc czerwonej dynastii , które to już pokolenie będzie u złoba?


#Podpis   2017-03-05

Ja jestem za dożywotnią kadencja napoleona wraz z fotografem czy jak kto woli dyrektora parku z kobylami


#Roman   2017-03-05

Do Marek Chrapan: U nas rządzi sołtys już trzecią kadencję i tego stanowiska ustawa nie dotyczy. Natomiast wójt gminy jest w trakcie drugiej kadencji. Kandydował z PiS. Jego stanowisko podlega ustawie. Tak, poza tym, każda dyskusja na temat p. posła Kaczyńskiego jest bezprzedmiotowa. Jest on, po prostu, niereformowalny. Dawno, ze względu na wiek przez siebie preferowany, na emeryturze powinien być.


#Bogdan dziaslo   2017-03-05

na miejsce dyr MOSIR przyjdzie misiewicz i zniweczy wiele lat pracy ,Jak wy pisiory sie cieszycie , nie rozumiem tej durnej pisowskiej zawisci


#Zizu   2017-03-05

Żegnaj się pomału z posadką dyrektorku


#Podpis   2017-03-05

Na dwie kadencje nie będzie chętnych na wójta burmistrza, co innego dożywocie na tych stanowiskach, wtedy warto się trudzić o przychylność ludu :)


#Bogdan dziaslo   2017-03-05

czy dyktatorek przewiduje dla siebie tez dwu kadencyjność?


#Też dobre   2017-03-05

Warto nad tym pomyśleć.


#Realista   2017-03-05

Po pierwsze należałoby przeprowadzić dekomunizację i ogłosić ktokolwiek należał do PO PSL, SLD zakaz pełnienia funkcji publicznych na okres 20 lat aby zmienić mentalność w Narodzie. Złodzieje i Komuniści umacniający system na rzecz ZSRR skorumpowani z Prawem zakaz pełnienia funkcji dożywotnio. Taka jest wola Narodu Polskiego Icek po okazaniu lojalności wobec Polski przez 20 lat mógłby otrzymać stanowisko urzędnika nigdy Posła.Takie jest życzenie prawdziwego Polaka.


#Czas potargać te układziki   2017-03-05

Dwie kadencje i koniec i to od zaraz.


#Podpis   2017-03-05

czas napoleona juz minął, burmistrzem musi byc zdrowy człowiek, takie sa, zdaje się, przepisy.


#Gosia   2017-03-05

Jedna w miarę długa 7-8 letnia kadencja i finito. Wybrańcy nie musieliby zalecać się do wyborców i wydawać bezmyślnie społeczne pieniądze na nieustanna kampanię wyborczą.


#Podpis   2017-03-05

moje badania wykazują 96 procent poparcia za natychmiastowymi zmianami. Uszanowani Państwu.


#Wyborca   2017-03-05

Odpowiadając na pytanie: Mam nadzieję że nie


#Marek Chrapan   2017-03-05

A moje badania wykazują 95% poparcia dla opcji natychmiastowych zmian - czyli ci którzy obecnie pełnią II kadencję już nie mają prawa startu na te funkcje. Natomiast badania na WSI Romana wykazują nawet 100% poparcia do natychmiastowych zmian, kogo więc ma słuchać naczelnik? Badań jednego środowiska jp czy naszych dwóch z miażdżącą przewagą?


#Radny bezradny   2017-03-05

To Napoleon będzie panował u nas jeszcze dwie kadencje? Masakra.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Burmistrz Pasłęka oraz Dyrektor Pasłęckiego Ośrodka Kultury zapraszają na otwarcie...


We wtorek 25 września o godz. 12.00, podczas ślubowania przedszkolaków, oficjalnie...


Spektakl dla dzieci

Pozostało5 dni

Towarzystwo Przyjaciół Biblioteki w Pasłęku zaprasza wszystkie dzieci i...