18 lipca 2018 Erwina, Kamila, Szymona

Dzień dziecka w LESISKACH

dodał 2014-06-05
Dzień dziecka w LESISKACH

Dnia 31.05.2014r. w Świetlicy Wiejskiej w Lesiskach zorganizowana została impreza okolicznościowa „Dzień Dziecka i Dzień Matki” połączony z piknikiem wiejskim .W imprezie uczestniczyło 45 mieszkańców miejscowości Lesiska, Gwiździn oraz kolonii. Zorganizowano dla uczestników konkurencje sportowe, które były punktowane oraz nagradzane. 1. Konkurencja dla najmłodszych – bieg z piłką oraz strzał na bramkę z odległości 2 metrów. W konkurencji mogły brać udział dzieci do 7 lat. Uczestników było siedmioro: Ola Taranko, Julia Buszowecka, Sebastian Ciarciński, Paulina i Marcin Łapka, Alan i Julian Czarnecki (wszystkie maluchy były nagrodzone).

2. Konkurencja dla młodzieży- chwytanie mioteł, zabawa kształtująca koordynację ruchową, rozwija zwinność.
Miejsce I –  Martyna Łuciw
Miejsce II – Kasia Buszowecka
Miejsce III – Bartek Czarnecki


3. Konkurencja dla dorosłych – rzut podkową.  
Miejsce I – Bożena Czarnecka
Miejsce II – Rafał Łapka
Miejsce III – Natalia Ciarcińska


Dla  wszystkich uczestników imprezy był przygotowany stół ze słodkim poczęstunkiem oraz zimnymi i ciepłymi napojami. Była również gorąca kiełbaska z grilla oraz lody dla dzieci.

Organizator imprezy Sołtys Rafał Łapka, Rada Sołecka oraz Natalia Ciarcińska - opiekun świetlicy.Od 16 do 21 lipca w Rzecznej potrwa plener rzeźbiarski. Będzie to już druga edycja...


Wędkarzom planującym swój pobyt na wodą podajemy datę kolejnych zawodów...


Najbliższy koncert w ramach projektu Artystyczne Lato, jaki realizuje Pasłęcki...