22 września 2018 Tomasza, Maurycego, Joachima

E-usługi w pasłęckim urzędzie

dodał 2018-02-28
E-usługi w pasłęckim urzędzie
Projekt „E-urząd - wdrożenie systemu e-usług publicznych w Gminie Pasłęk” uzyskał dofinansowanie ze środków unijnych. Jego realizacja oznacza sporo udogodnień zarówno dla pracowników urzędu oraz jednostek organizacyjnych, a także klientów.

 

Projekt wdroży najnowsze rozwiązania informatyczne, mające na celu udostępnienie wysokiej jakości usług publicznych z zakresu e-administracji dla mieszkańców miasta i gminy Pasłęk, przedsiębiorców oraz innych podmiotów z uwzględnieniem osób dotkniętych niepełnosprawnościami– informuje burmistrz Wiesław Śniecikowski.

Ciekawym punktem projektu jest stworzenie tzw. portalu klienta, który umożliwi podgląd statusu sprawy oraz sposobu jej załatwienia, wymianę elektroniczną korespondencji bez konieczności wysyłki dokumentów w formie papierowej. Ponadto portal klienta zostanie połączony z modułem e-płatności. Nowa funkcjonalność pozwoli mieszkańcom na dokonywanie opłat drogą elektroniczną w tym m.in. opłat z tytułu podatków. Projekt zakłada także utworzenie systemu elektronicznej rekrutacji do szkół i przedszkoli. W przypadku urzędników, istotne jest tu m.in. wdrożenie nowego systemu elektronicznego obiegu dokumentów, tzw. EOD (obejmującego urząd oraz wszystkie pozostałe jednostki organizacyjne gminy), wyposażenie urzędu w nowe oprogramowanie do obsługi finansowo-księgowej, ewidencji ludności, połączone z modułami tzw. e-płatności, e-usług i elektronicznego obiegu dokumentów.

 

Całkowita wartość projektu wynosi 1.534.498 zł, a dofinansowanie ze środków UE wynosi 1.304.323 zł.

aw


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Xyz   2018-02-28

Pożyjemy ..zobaczymy... czy urząd dobrze wykorzysta możliwości o których mowa. Praktyka pokazuje ze nie jest tak dobrze jak się obiecuje


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Burmistrz Pasłęka oraz Dyrektor Pasłęckiego Ośrodka Kultury zapraszają na otwarcie...


We wtorek 25 września o godz. 12.00, podczas ślubowania przedszkolaków, oficjalnie...


Spektakl dla dzieci

Pozostało5 dni

Towarzystwo Przyjaciół Biblioteki w Pasłęku zaprasza wszystkie dzieci i...