22 marca 2018 Katarzyny, Boguslawa

E-usługi w pasłęckim urzędzie

dodał Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-28
E-usługi w pasłęckim urzędzie
Projekt „E-urząd - wdrożenie systemu e-usług publicznych w Gminie Pasłęk” uzyskał dofinansowanie ze środków unijnych. Jego realizacja oznacza sporo udogodnień zarówno dla pracowników urzędu oraz jednostek organizacyjnych, a także klientów.

 

Projekt wdroży najnowsze rozwiązania informatyczne, mające na celu udostępnienie wysokiej jakości usług publicznych z zakresu e-administracji dla mieszkańców miasta i gminy Pasłęk, przedsiębiorców oraz innych podmiotów z uwzględnieniem osób dotkniętych niepełnosprawnościami– informuje burmistrz Wiesław Śniecikowski.

Ciekawym punktem projektu jest stworzenie tzw. portalu klienta, który umożliwi podgląd statusu sprawy oraz sposobu jej załatwienia, wymianę elektroniczną korespondencji bez konieczności wysyłki dokumentów w formie papierowej. Ponadto portal klienta zostanie połączony z modułem e-płatności. Nowa funkcjonalność pozwoli mieszkańcom na dokonywanie opłat drogą elektroniczną w tym m.in. opłat z tytułu podatków. Projekt zakłada także utworzenie systemu elektronicznej rekrutacji do szkół i przedszkoli. W przypadku urzędników, istotne jest tu m.in. wdrożenie nowego systemu elektronicznego obiegu dokumentów, tzw. EOD (obejmującego urząd oraz wszystkie pozostałe jednostki organizacyjne gminy), wyposażenie urzędu w nowe oprogramowanie do obsługi finansowo-księgowej, ewidencji ludności, połączone z modułami tzw. e-płatności, e-usług i elektronicznego obiegu dokumentów.

 

Całkowita wartość projektu wynosi 1.534.498 zł, a dofinansowanie ze środków UE wynosi 1.304.323 zł.

aw


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję regulamin serwisu

Logowanie / Rejestracja

#Xyz   Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-28

Pożyjemy ..zobaczymy... czy urząd dobrze wykorzysta możliwości o których mowa. Praktyka pokazuje ze nie jest tak dobrze jak się obiecuje


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję regulamin serwisu

Jarmark Wielkanocny

Pozostało3 dni

Pasłęcki Ośrodek Kultury zaprasza na Jarmark Wielkanocny, który odbędzie się...