19 listopada 2018 Seweryny, Maksyma, Salomei

Elbląg: Komendant przedstawił policyjne wyniki za 2017 rok

dodał 2018-01-16
Elbląg: Komendant przedstawił policyjne wyniki za 2017 rok
W Komendzie Miejskiej Policji w Elblągu odbyła się odprawa służbowa. Gospodarzem spotkania był Komendant Miejski Policji w Elblągu insp. Robert Muraszko. Odprawa była podsumowaniem minionego 2017 roku. Przedstawiono na niej wyniki jakie osiągnęli policjanci w wykrywaniu przestępstw i ściganiu ich sprawców.

 

W odprawie, oraz w przekazaniu nowych radiowozów wzięli udział: Artur Chojecki - Wojewoda Warmińsko-Mazurski, Maciej Romanowski - Starosta Elbląski, Janusz Nowak - Wiceprezydent Elbląga, insp. Tomasz Klimek - Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie, Jarosław Żelazek Prokurator Rejonowy w Elblągu oraz kadra kierownicza elbląskiej jednostki policji oraz samorządowcy, wójtowie i burmistrzowie.

Wyniki po 12 miesiącach

Podczas spotkania omówiono wyniki pracy osiągnięte w 2017 roku oraz kierunki działania na kolejny rok. W 2017 roku odnotowano 3615 wszystkich przestępstw. Tych o charakterze kryminalnym było 2294 to jest o 486 mniej niż w 2016 roku. Przestępstw gospodarczych było 790, narkotykowych 137 gdzie w 2016 roku liczba ta wynosiła 166 przestępstw. Policjanci kryminalni w 2017 roku zabezpieczyli blisko 50 kg narkotyków. Wykrywalność przestępstw ogółem wyniosła w Elblągu 71,6 proc.

Jeżeli chodzi o wykrywalność kryminalną to w kategorii kradzież samochodu wyniosła ona 52,8 procent, kradzież z włamaniem to wynik wykrywczy na poziomie 52,2 proc. a w kategorii bójki i pobicia wykrywalność sięgnęła 96 proc

W 2017 roku interweniujący policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 51 sprawców przestępstw, 522 osoby poszukiwane oraz 2836 osób do wytrzeźwienia. Policja wzywana była na interwencje w ciągu całego roku 14 643 razy. Zrealizowano także ponad 29 tysięcy służb patrolowych. W 2017 roku na naszym terenie miało miejsce 158 wypadków drogowych, w których ranne zostały 194 osoby a 15 osób zginęło. Funkcjonariusze z ruchu drogowego w minionym roku sprawdzili trzeźwość ponad 62 032 kierujących.

Prewencja kryminalna – czyli edukacyjne spotkania

Funkcjonariusze wydziału prewencji kryminalnej oraz policjanci dzielnicowi w 2017 roku przeprowadzili łącznie 5 debat z mieszkańcami z cyklu „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” promujących narzędzie jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Od początku roku odnotowano na niej ponad 2300 zgłoszeń. Ponadto do wielu spotkań policjantów z dziećmi i młodzieżą w szkołach doliczyć można liczne projekty związane z bezpieczeństwem i edukacją. Można wymienić tu m.in. serię filmów edukacyjnych w ramach programu Erasmus+, kampanię Bezpieczny Senior z filmem „Oszukaj oszusta – skierowaną do osób starszych, a także edukację najmłodszych czyli np. działania „Bezpieczny EL przedszkolak” oraz rozdawanie odblasków.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Chatka Puchatka

Pozostało2 dni

Burmistrz Pasłęka oraz Pasłęcki Ośrodek Kultury serdecznie zapraszają na spektakl...


Wystawa pokonkursowa

Pozostało3 dni

Pasłęcki Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy pokonkursowej...


Pasłęcki Ośrodek Kultury we współpracy z Elbląską Orkiestrą Kameralną zaprasza...