19 kwietnia 2018 Adolfa, Tymona, Leona

Europejski Dzień Języków w Zespole Szkół

dodał 2017-09-27
Europejski Dzień Języków w Zespole Szkół
26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków.

To coroczne święto ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy. Jego najważniejszym przesłaniem jest promowanie nauki języków obcych, wielojęzyczności i różnorodności językowej. W tym roku nasza szkoła włączyła się w obchody tego święta i była to dla nas okazja do wspólnej zabawy. Podjęliśmy różnorodne działania: przygotowano kawiarenkę językową, wyeksponowano gazetki tematyczne związane z obchodami tego wydarzenia w Europie, na korytarzach naszej szkoły pojawiły się nazwy wybranych przedmiotów w kilku językach. Uczniowie mieli możliwość założyć stroje promujące kraje europejskie, a niektórzy malowali na twarzach flagi.


W ramach obchodów tego wydarzenia odbył się konkurs na plakat promujący Europejski Dzień Języków, quiz językowy, w którym uczniowie mieli okazję wykazać się wiedzą na temat języków obcych, znajomością przysłów, flag, słynnych utworów literackich i muzycznych. Zwycięzcami quizu została klasa IIIb LO. Na zakończenie dnia odbył się wieczór filmowy.


Dziękujemy wszystkim uczestnikom i osobom zaangażowanym w przeprowadzenie Dnia Języków Obcych. Zapraszamy do wspólnej zabawy już za rok!


Organizatorzy- Zespół Języków Obcych

 


Trwają przygotowania do VI Festynu Ekologicznego, jaki co roku organizuje Urząd Miejski...


12 maja 2018 roku rozegrany zostanie VIII Memoriał Henryka Hucza oraz XI Regionalne...


Talent po raz XV

Pozostało50 dni

Organizatorem XV WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU WOKALNEGO „TALENT 2018" jest...