19 czerwca 2018 Gerwazego, Protazego

Fotografia otworkowa – zapraszamy na warsztaty!

dodał 2017-07-24
Fotografia otworkowa – zapraszamy na warsztaty!

Niby prosty przedmiot, który można przygotować samodzielnie, jednak pomagający zrozumieć sedno fotografii. Dostępna dla wszystkich, robiąca bez żadnego filtra najbardziej hipsterskie zdjęcia zabawka, a jednocześnie narzędzie artystów fotografików i malarzy. Poznaj camerę obscura. Kuźnia Pruska ogłasza nabór na wyjątkowe warsztaty fotograficzne. Kuźnia Pruska zaprasza wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś o fotografii, pobawić się prawami fizyki i optyki oraz odrobiną chemii – czyli fotografią otworkową, której podstawowym narzędziem jest camera obscura – najprostszy aparat świata. Doświadczenie, choćby najmniejsze, nie jest wymagane i potrzebne! Nie ma limitu wiekowego!

Camera obscura, choć niewątpliwie jest weteranką, ma się świetnie. Może być małym pudełeczkiem i całym pomieszczeniem. Jest znana od Starożytności. Pomagała obserwować zaćmienia słońca. Wykorzystywana przez wielkich malarzy, w tym Leonarda Da Vinci, jako pomoc techniczna. Udoskonalona przez Keplera.


Dziś fotografia otworkowa jest uprawiana, między innymi ze względu na osobliwe efekty uzyskiwane bez żadnych elektronicznych filtrów (!) także za pomocą cyfrowych aparatów. Ale podczas zajęć przygotowywanych przez Kuźnię cyfrówki i smartfony nie będą potrzebne. Uczestnicy sami skonstruują aparaty. Przygotują prawdziwą ciemnię, w której wspólnie wywołają zrobione hand-made aparatami zdjęcia.


Udział w warsztatach jest bezpłatny! Wystarczy się zgłosić. SWAL Kuźnia Pruska czeka pod adresem email: swal.paslek@gmail.com i na FB: facebook.com/swal.kuznia.pruska

Zadanie jest współfinansowane ze środków gminy Pasłęk.
Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję regulamin serwisu

Logowanie / Rejestracja

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję regulamin serwisu

W ostatni weekend czerwca zapraszamy do Młynar na Ogólnopolski Przegląd Kultury...


W niedzielę 1. lipca o godz. 17:00 zapraszamy na koncert inaugurujący Artystyczne Lato...


To tytuł wyjątkowego koncertu, na który zaprasza Państwa już teraz burmistrz...