Głośno o ul. Cichej

dodał Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-07
Głośno o ul. Cichej
Wczoraj podczas konsultacji w sali rycerskiej pasłęckiego zamku mieszkańcy ul. Cichej tłumaczyli dlaczego nie zgadzają się z proponowanymi zmianami miejscowego planu zagospodarowania centralnej i wschodniej części Pasłęka. Szczególnie chodzi o zapis, dopuszczający budowę obiektu o funkcji usługowej o powierzchni zabudowy nie większej niż 450m ², dwukondygnacyjnego i z płaskim dachem w sąsiedztwie ich domów. Ze strony pracowników urzędu padało wiele słów o procedurach, które kierują całym postępowaniem. Mieszkańcy natomiast zarzucali władzy, że ich zdanie w tej sprawie jest pomijane. Zabrakło jednak konkretnych propozycji rozwiązań problemu. Dlatego w poniedziałek o godz. 15-stej wszyscy zainteresowani spotkają się ponownie, by wrócić do tematu, przedstawiając już szczegółowe propozycje.

 

Przypomnijmy, że projekt zmiany planu zagospodarowania przestrzennego jest wynikiem złożonych do Urzędu Miejskiego wniosków trzech właścicieli okolicznych działek, którzy zwrócili się o dopuszczenie możliwości budowy obiektów także o funkcji usługowej na swoich nieruchomościach. Jednym z wnioskodawców jest KRUS (dotyczy działki, na której już stoi nowa siedziba tej instytucji. Niestety na wczorajszym spotkaniu zabrakło przedstawiciela KRUS-u, by zapytać go o konkrety). Kolejnym wnioskodawcą jest szpital powiatowy, który użytkuje od powiatu elbląskiego teren ze stacją transformatorową. Jak wyjaśniła prezes pasłęckiego szpitala, wniosek ten złożyła poprzednia dyrekcja z myślą o budowie tam ośrodka na potrzeby rehabilitacji. Zdecydowano jednak, by nowy obiekt postawić bezpośrednio przy szpitalu. Władze pasłęckiej lecznicy zapewniły, że z użytkowanego terenu przy ul. Partyzantów nie zrezygnują, a w przyszłości być może uda się go zagospodarować na rozszerzenie usług medycznych. Ten pomysł nie wzbudził sprzeciwu będących na spotkaniu mieszkańców. Trzeci wniosek o wprowadzenie zmian w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego dotyczy prywatnego inwestora, który chciałby na swojej działce wybudować filię sklepu motoryzacyjnego. Inwestor tłumaczył, że podobny biznes od 15 lat prowadzi na Starówce i nigdy nie spotkał się z tym, by ktoś się na to skarżył. W związku z budową nowej siedziby, nie zmieni się ilość zatrudnionych osób:

Chcemy mieć po prostu lepsze zaplecze. Teraz mamy mały magazyn, a przecież samochodów i części od nowych marek przybywa. Poza tym planowana inwestycja będzie „plecami” do waszych działek, dodatkowo odgrodzona pasem zieleni… Nie będzie to uciążliwe. Skąd te obawy? – dopytywał inwestor.

Mieszkańcy odpowiadali, że boją się, że nowe zapisy będą furtką dla tych, którzy w przyszłości być może przejmą działkę i postawią tam maksymalnie dopuszczone obiekty, a tym samym ich nieruchomości stracą na wartości:

- Kupiłem tu działkę, by mieszkać w spokoju, a wy (urzędnicy – przypis redakcji) chcecie nas uszczęśliwiać na siłę, wprowadzając zmiany. Dlatego nie wykluczamy, że pójdziemy z tą sprawą do sądu – mówił jeden z mieszkańców ul. Cichej argumentując, że w jego opinii proceder ten jest niezgodny ze studium.

Przeciwnicy proponowanych zmian sugerowali też, by właściciel działki przy ul. Partyzantów sprzedał ją komuś, kto zechce się tam wybudować, a swój biznes przeniósł np. na ul. Boh. Westerplatte. Jak potoczy się dalej ta sprawa i czy uda się dojść do kompromisu, być może dowiemy się w poniedziałek. Przypominamy – kolejne spotkanie 12.lutego o godz. 15-stej w Urzędzie Miejskim. Później będzie jeszcze czas na zgłaszanie pisemnych wniosków i uwag.

aw

 

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję regulamin serwisu

Logowanie / Rejestracja

#Na tym terenie moze pan Zdzisio budować   Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-09

Ustalenia szczegółowe dla terenu VI.01.MN o powierzchni 1,49 ha 1. Przeznaczenie terenu: tereny zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej; 1) teren przeznaczony jest dla zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej wolnostojącej; 2) w zabudowie mieszkaniowej dopuszcza się lokalizację funkcji usługowych, nie obniżających standardów środowiska wymaganych dla zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej;


#Fun#Na tym terenie moze pan Zdzisio budować  Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-09

No właśnie....to czemu zdzisio i adasio cykaja się budować skoro KRUS już tam stoi i planu nie zminiali a to przecie usługa.....budowac . Papiery się kiedyś wiesio dorobi i będzie dobrze


#Ibabciateż#Na tym terenie moze pan Zdzisio budować  Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-09

Podwarunkiem że będzie : IV-15MU ---kształt dachu: dach dwuspadowy lub wielospadowy o nachyleniu głównych połaci od 30 do 45 stopni; kalenica dachu równolegle lub prostopadle do głównych ulic, kryty dachówką ceramiczną lub materiałem dachówko podobnych w kolorze czerwonym, ceglastoczerwonym lub brązowym


#Wiem#Ibabciateż  Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-10

Czytaj dobrze! Ten zapis dotyczy budynków mieszkalnych. Dla budynków usługowych nie ustalono w planie żadnych warunków realizacji. A skoro ich nie ustalono to znaczy, że można budować dowolnie - choć osobiście skłaniam się ku dachom dwuspadowym jednak o mniejszym kącie nachylenia. Inaczej przy dużej bryle wychodzi Gargamel.


#Bankowa#Wiem  Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-10

Inaczej mówiąc, domki muszą być cacy a obok postawimy baraki, pokryte papą, chodnik będzie służył za parking, bo obiekt handlowy bez parkingu na co najmniej dziesięć samochodów (ok 120 m kw), nie ma sensu.


#Noniewiem#Wiem  Dwa tygodznie temu, 2018-02-11

w zabudowie mieszkaniowej dopuszcza się lokalizację funkcji usługowych, nie obniżających standardów środowiska wymaganych dla zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej;


#No tak#Wiem  Ponad tydzień temu, 2018-02-11

"w zabudowie mieszkaniowej dopuszcza się lokalizację funkcji usługowych" czyli na parterze możesz sobie zrobić sklep albo usługę, "nie obniżających standardów środowiska wymaganych dla zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej". Tyle, żadnych baraków ani wielkopowierzchniowych..


#Ktoś   Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-07

Kolejna inwestycja w Pasłęku blokowana. Taka inwestycja to kolejne ogromne podatki dla miasta (m.in. ogromny podatek od nieruchomości). Jeszcze trochę i nikt nie odważy się inwestować w tym mieście, a i tak Pasłęk rozwija się "ślimaczo". Nie narzekajmy więc, że drogi w mieście i gminie Pasłęk są w przerażającym stanie, że nie ma żłobka, że za mało miejsc w przedszkolach itp., bo skąd na to pieniądze jak nie od inwestorów...!!!


#Nicnowego#Ktoś  Ponad tydzień temu, 2018-02-11

Przywaliłeś tą inwestycją, gościu chce się przenieść z baraku na Chrobrego, do baraku bliżej lasu i tyle


#FAKT#Ktoś  Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-07

KTOSiu o czym ty gadasz ....jakie OGROMNE podatki....przecież ten inwestor otwarcie mówi że chce Przenieść swoją firmę z innej lokalizacji w Pasłęku!!!! a pewnie po budowie wystąpi o ulgę w podatku ...bo mu ciężko będzie po inwestycji płacić


#Wiem#FAKT  Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-08

Za tamten lokal dalej ktoś zapłaci podatki za nowy bezie podatek nie tylko za budynek ale i za grunt pod usługi pewno tez z jakimś parkingiem


#Jedenastolistopadodzianin   Ponad tydzień temu, 2018-02-11

Partacze!! Kto naprawiał dziurę na 11 Listopada? Nie naprawił dokładnie i teraz jest dołek zamiast dziury. A nie można było sypnąć trochę więcej, i byłoby równo? Jadąc tą ulicą dalej muszę omijać to miejsce, jeśli nie chcę nabawić się wstrząsu ciała. No chyba że jest to jakiś nowy sposób napędzania klientów znajdującemu się obok zakładowi leczniczemu. Przypomina mi to dawny sposób na zdobywanie klientów przez wulkanizatora, który rozsypywał na jezdni iglaste trójkąciki.


#Jw#Jedenastolistopadodzianin  Ponad tydzień temu, 2018-02-11

Dawniej nie było metalowych trójkącików a teraz nie ma wulkanizatorów.


#Gamonie   Dwa tygodznie temu, 2018-02-11

też patrzyłem tam działkę i widziałem plan zagospodarowania.Dlatego też zrezygnowałem z budowy domu.To dlaczego mieszkańcy kręcą teraz aferę.Doskonale wiedzieli!!!!!Masakra


#Blenston   Dwa tygodznie temu, 2018-02-10

Buldożery jechały w stronę cichej. Ktoś wie o co chodzi?


#Szumiszum   Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-07

Nie rozumiem tego szumu, człowiek kupuje sobie działkę, a ludzie mówią mu jak ma żyć. Rozumiem jakby to była jakaś kotłownia, która zanieczyszcza środowisko, ale to ma być zwykły budynek. Pójdą do sądu i co powiedzą, że nie chcą żeby człowiek użytkował własną ziemię? Jak można ocenić, że istnienie takiego budynku zakłóci im cisze. Ludzie popadają już w paranoje. Jak ktoś chce na prawdę ciszy to niech się buduje na wsi, a nie w mieście. Moim zdaniem Pasłęk nie zapewnia możliwości rozwoju.


#Spekulant#Szumiszum  Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-07

Człowiek nie kupił sobie ziemi, tylko kupił działkę pod zabudowę jednorodzinną, tylko chcę ją opchnąć kilka razy drożej dla inwestora przemysłowo handlowego, pod warunkiem że mu załatwi zmianę warunków użytkowych, pewnie ten też nic nie postawi, tylko sprzeda jeszcze drożej, bo działka jest w atrakcyjnym miejscu


#Szumiszum#Spekulant  Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-07

kupno ziemi i działki pod zabudowę to nie wpływa chyba na to kto jest właścicielem gruntu?-nie wiem dlatego pytam . Opychanie drożej chyba nie jest karalne. Jeżeli ludzie chcący wybudować taki obiekt uzyskają zgodę na budowę to wydawać by się mogło, że temat jest zamknięty.


#888#Szumiszum  Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-07

kupno działki zmienia właściciela gruntu. Kupujący staje się właścicielem, chłopie. Tylko kupujący nie może dowolnie zmieniać planu zagospodarowania. O to chodzi. Plan był ok, teraz jest nie do przyjęcia .


#Szeryf#Szumiszum  Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-08

Może, jak by po tej całej szopce przyjżało się temu CBA, to nie byłoby już takie legalne


#Blenston#Szeryf  Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-08

Jestem z CBA w czym problem?


#Zuch#Blenston  Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-08

Trzeba sprawdzić konta paru osób i czy płacą abonament


#Jaki taki owaki#Szumiszum  Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-07

To jest nacisk w postaci zakazu swobodnego dysponowania swoją własnością. Buractwo mogło się budować w Nowej Wsi


#Bonus#Szumiszum  Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-07

Chodzi o to że człowiek kupił świadomie działkę pod dom jednorodzinny a teraz chce mieć halę i w tym problem !a pod niego dołączyli się kolejni którzy chcą zrobić interes ....


#Szumiszum#Bonus  Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-07

Ale czy jest jakiś zakaz budowania takich obiektów na działce ? Z tego co się orientuje to dom jednorodzinny jest budowany na działce budowlanej i nie ma żadnych ograniczeń. Jeśli ktoś wybuduje sobie dom 500m2 i garaż 100m2 to też będzie zagrażało okolicy ? To nie jest stolarnia tylko budynek w celu magazynowania części i wątpię że taka funkcja wpłynie na cisze.


#Heja#Bonus  Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-07

Oni to akurat wybudowali się i dalej budują się jak Lidl już stał


#Nick nick#Szumiszum  Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-07

Owszem sa dość dokładne ograniczenia.


#Szumiszum#Nick nick  Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-07

w takim razie mieszkańcy nie mają czego się obawiać


#Nick#Szumiszum  Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-07

ograniczenia określa plan zagospodarowania, który własnie został przez burmistrza zmieniony na niekorzyść osiedla.


#Szumiszum#Nick  Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-07

Rozumiem, ale to nie jest jedyny przykład kiedy plan zostaje zmieniony


#Gacek#Bonus  Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-08

Nie wiecie a się wypowiadacie kupił działkę usługowo-mieszkalną a chodzi o zwiększenie warunków do budowy o 100m większą


#Estetka#Szumiszum  Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-09

Wieżowce na starym mieście, też niw wpływają na ciszę, teraz coś ci w główce zabłysło ?


#Kto na to pozwolił   Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-09

Przynajmniej trzy budynki przy Cichej przekraczają obowiązującą linię zabudowy


#Kierownik robót wyburzeniowych#Kto na to pozwolił  Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-09

Wysyłam sprzęt i ludzi


#CBA#Kto na to pozwolił  Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-09

Nasz dron już tam jest. Zbieramy pomiary.


#Gdzie tu mowa o szarych zielonych czarnych dachach   Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-09

IV-15MU ---kształt dachu: dach dwuspadowy lub wielospadowy o nachyleniu głównych połaci od 30 do 45 stopni; kalenica dachu równolegle lub prostopadle do głównych ulic, kryty dachówką ceramiczną lub materiałem dachówko podobnych w kolorze czerwonym, ceglastoczerwonym lub brązowym;


#FAN   Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-07

WARTO DODAĆ ŻE CI "MIESZKAŃCY" TO GŁÓWNIE DWIE RODZINY KTÓRYM ZAWSZE COŚ NIE PASUJE, A KONKRETNIE NIKT NIE WIE CO


#FAKT#FAN  Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-09

KONKRETNIE to protestują SOLIDARNIE WSZYSTKIE rodziny (8) - oprócz rodzin Pana Sołowieja - Inwestora,Pana Piróga - przyjaciela Pana S. , oraz Pana Małokanow


#Bfd#FAN  Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-07

A co jeszcze im nie pasuje ? Bo chyba ściemniasz.


#Nick#Bfd  Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-07

zobaczcie na ich twarze, zmęczeni życiem niezadowoleni z niczego te 2 rodziny, wyraz twarzy wszystko mówi


#Szumiszum#Nick  Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-07

Ważne, że ci którzy oceniają uśmiechają się do monitorów.Trzeba walczyć o swoje. W tym przypadku jestem za człowiekiem, który ma się wybudować, ale nie oznacza to, że mam nie szanować uczestników drugiej strony.


#Nick nick#Nick  Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-07

sciemniasz i tyle


#Psychoanalityk#Nick  Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-09

Pokarz swoją twarz, pewnie niezmęczona myśleniem, ze zwrokiem szukającym rozumu.


#Jak ja nie cierpię idiotów#Psychoanalityk  Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-09

Ty psychoanalityk zanalizuj najpierw słownik ortograficzny a potem pisz swoje spamy.


#KRYSTYNA   Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-08

PO CO TE DRAPANIE ZDZISŁAW CHCE WYBUDOWAĆ PAWILON HANDLOWY W WIĘKSZOŚCI MAGAZYNOWY ,WIĘC BĘDZIE CICHO I SPOKOJNIE Z GODNIE Z NAZWĄ TEJ ,,ULICZKI"A TAK Z INNEJ BECZKI PRZECIEŻ W PLANIE BYŁO ZAPISANE ŻE DACHY NA CICHEJ MAJĄ BYĆ WSZYSTKIE CZERWONE I CO....CISZA


#FAKT#KRYSTYNA  Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-09

ŚCIEMNIASZ gościu....czytałem i jest zapisane czerwone,szare,czarne itp....


#Wiem#KRYSTYNA  Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-09

Zgłoś do nadzoru, przyjadą o każą zmienić pokrycie. Urzędnik w gminie, nawet Burmistrz, nie może zmienić ustaleń zapisanych w planie zagospodarowania. Może to zrobić rada swoja uchwałą oczywiście po wypowiedzeniu się urbanisty, autora planu. Interpretacja autora planu, bez uchwały rady, też nie jest w żaden sposób pozwoleniem na odstępstwo od jego dotychczasowych ustaleń..


#AUDI Z LPG   Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-08

NIEDŁUGO W PASŁĘKU BĘDZIE SIĘ WYBIERAĆ SĄSIADA;TEN PASUJE TAMTEN JUŻ NIE? MOJA DZIAŁKA WIĘC DECYDUJE CO WYBUDUJE!JEDYNIE JEŚLI W PLANIE JEST BUDOWA PARTEROWA TO NIE POSTAWIĘ WIEŻOWCA! JEŚLI JEST BUDOWNICTWO MIESZKANIOWO USŁUGOWE TO NIKT NIE WYBUDUJE ODLEWNI 2?


#Paragraf#AUDI Z LPG  Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-09

Miejsca parkingowe winny być oddalone 10 m od okien, natomiast garaże 8 metrów od budynku.


#Alka Dekiel   Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-09

Kogo interesuje stękanie jak ma być to będzie i koma


#Nina   Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-08

Na ul. Westarplatte 49 wybudowali nam od budynku 5 m garaże o Których nikt nie wiedział że powstaną i takiej rewolucji nie było jak robią to paniska z Cichej


#BadJerry   Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-07

Witam, Dla większości tu komentujących, chciałbym wytłumaczyć najważniejszą kwestię. Mieszkańcy domów jednorodzinnych przy ulicy Cichej, zaplanowali, kupili działki oraz wybudowali domy jednorodzinne WIEDZĄC jaki jest plan zagospodarowania przestrzennego na SĄSIEDNICH TERENACH/DZIAŁKACH. Problem powstaje w momencie gdy Gmina Pasłęk po kilku latach od sprzedaży działek (ul. Cicha) przystępuje do ZMIANY obowiązującego planu zagospodarowania przestrzennego na wniosek 3 właścicieli spornych nieruchomości. Przestańcie zatem oczerniać tych mieszkańców, gdyż w tym sporze mają rzeczywiste obawy co do zmian planu. To Gmina jest prowodyrem całej tej sytuacji !


#Piękna z mleczrnii#BadJerry  Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-08

Skoro wiedzieli że są to tereny usługowe i zabudowa wielorodzinna to o co ten dym. Nasłuchali się -lotek i teraz nie mają argumentów.


#Ręceopadają#Piękna z mleczrnii  Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-08

To nie są tereny usługowe, je chcą przerobić na tereny usługowe


#AUDI Z LPG   Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-08

CZY CI LUDZIE GRANICZĄ Z DZIAŁKĄ TEGO PANA CO CHCE ZAINWESTOWAĆ? Z TEGO CO WIDAĆ Z PLANU GRANICZĄ Z DROGĄ!!! W TAKIM UKŁADZIE NAWET NIE SĄ STRONĄ POSTĘPOWANIA WYDAJĄCEGO POZWOLENIA A TYM BARDZIEJ JAKIEJ KOLWIEK DYSKUSJI! PODEJRZEWAM ŻE TEN PAN ZDZISŁAW PŁACI WIĘCEJ PODATKU ZA SKLEP NIŻ CAŁA ULICA CICHA.


#Leśnik   Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-07

Moze zamiast wysylac tego pana na Westerplatte niech sami w lesie zamieszkaja?


#Spokojny#Leśnik  Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-08

Mieszkam 20 m od starego kościoła, mogę zamienić się na miejsce zamieszkania. Cisza, spokój...


#Kasa#Spokojny  Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-08

Może sobie tam wybudować, jaki problem, inwestujesz i mieszkasz


#Krystyna   Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-08

a gdzie jest ten najgłówniejszy z cichej ten bez włowsów


#Abel   Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-08

Osiedle północ nie może się doczekać porządnego, wielkiego sklepu......


#Paslek   Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-07

Jestem mieszkańcem Pasłęka od 40 lat... od ok. 20 jestem zmuszony wynajmować mieszkanie. Może warto by wybudować tam jakieś bloki? Nowe osiedle w stylu słonecznej? To by nam pomogło..


#Nick nick#Paslek  Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-07

Pasłek nie wybuduje domów komunalnych przy tym burmistrzu. A przecież są programy, niektóre miasta korzystają. Może nie w tak atrakcyjnym miejscu, ale można byłoby spróbować. Zamiast tego burmistrz robi parkingi i trujące place zabaw.


#Pazernosc ludzka nie ma granic#Paslek  Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-07

hehe, zabawny komentarz. 20 lat gość sie tuła bo nie zarobił na mieszkanie to chce nowych bloków i tam będzie go już stać:)))) Ludzie przestańcie się ośmieszać, cały pasłęk się przygląda.


#Pasleczanin#Pazernosc ludzka nie ma granic  Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-08

a gdzie Ty tutaj widzisz pazernosc? Nie do konca rozumiem? Nie zamierzam kupować mieszkania w starych, śmierdzących blokach. Jeżeli już, to w czymś co będzie nowoczesne i w ok. normalnej cenie. Głównie nawiązuje tutaj o tym, że Pasłęk mógłby przystąpić do programu mieszkanie plus.Po co od razu tym jadem pijesz???


#Twoj stary#Paslek  Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-07

W ładnym nowoczesnym stylu..


#Jestem za   Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-07

Z tego co pamiętam to ta działka była wcześniej zakupiona niż wszystkie działki z prawej strony ul. Cichej. Całe pole obok przeznaczone jest na bloki, więc nie widzę żadnego problemu z postawienia sklepu pomiędzy os. domków a os. bloków. Wolałbym mieć hale za drzewami niż 5 sąsiadów, a lewej stronie ulicy Cichej nie przeszkadzał w budowie widok na istniejący cmentarz.


#Jak   Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-07

To jest nazwyczajniej zawwiść ludzka. Zrozumiałabym gdyby ktoś chciał postawić b****l w sąsiedztwie. Żal ściska dupę i tyle. Przeciez jak to? Sąsiad nie może sie dorobić. Ja wam gwarantuję, że lepszy jest sklep w sąsiedztwie niż sąsiad wywrotowiec. Pozdawiam


#Inspektor   Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-07

To co maja powiedzieć ci którzy budują lub wybudowali się tuż za Lidlem prawie na parkingu też apelować o przeniesienie marketu na ulice Westerplatte chyba ze świadomi byli że sąsiedztwo z marketem i parkingiem to sama przyjemność zakupy w kapciach i darmowy parking oraz powiew zimnego powietrza z klimatyzatorów


#Ja   Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-07

Pan inwestor niech sobie kupi/wynajmie jedną z hal po byłej melioracji lub kupi budynek obok Kramu ten którego miasto od kilku lat nie może sprzedać. Nie rozumiem dlaczego tak uparł się akurat na te działki. Naprawdę uroku miastu to nie doda


#Nick   Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-07

skoro to były działki na budowę domu jednorodzinnego, to rzeczywiście sklep motoryzacyjny jest pomysłem niefortunnym. Z drugiej strony dobrze, że właściciel sklepu chce się rozwijać. Tylko powinien inną lokalizację na budowę sklepu mieć. Koło poczty na dzisiejszym targowisku mogłyby takie działki być, ale jakiś głupek wymyślił tam ... tężnie i parking dla trujących samochodów.


#Gacek#Nick  Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-07

tylko o to chodzi że te ziemie nigdy nie były pod budowę jednorodzinną.


#Niv#Gacek  Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-07

które, ten kawałek po targowisku? no to można je przekształcić. A tak , to pustka w środku miasta i pełno parkingów.


#Witam   Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-07

Nie zes*ajta się! Bardzo dobrze, niech się Pasłęk rozbudowuje! Jak chcieliście spokoju, było na wieś wypie*dalać!


#Nadzór#Witam  Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-07

No proszę nawet biznesmeny trolla opłacili, tak się zachciało w parku hale postawić, może na Zakrzewku postawić jest dużo miejsca


#Pasłęczanin2017   Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-07

A Ja powiem jedno ,za komuny spaskudzili starówkę a dziś zapaskudza się osiedle domków jedno rodzinnych , w prestiżowym miejscu. Droga na jeziorko miejskie jest drogą relaksu i nie powinno w tych okolicach być domów wielorodzinnych i sklepów przemysłowych które mogą zakłócać cisze i spokój osób tam mieszkających i udających na jeziorko miejskie.


#Uwaga   Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-07

Teraz protestują a później jak sklep powstanie to sami po części do swoich aut pójdą kupić to się nazywa hipokryzja szanowni mieszkańcy he he he


#Doradca   Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-07

Ok zamiast sklepu niech powstaną bloki może wtedy będzie zgoda.


#Gacek   Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-07

Dlaczego ludzie kupują działkę pod dom anie patrzą co ma być obok. Plan zagospodarowania od lat 70-tych mówi że miała tam być zabudowa wielorodzinna(czyli bloki) a część warunki mieszkalno - usługowe. Za gapowe się płaci jak się nie umie czytać, a teraz robią szum.


#Tylko litery   Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-07

O ile pamiętam ten fragment miasta był przeznaczony pod budownictwo jednorodzinne, ewentualnie małe domy do czterech mieszkań. Dlatego można było by się spodziewać małego kameralnego osiedla. Ze wszystkimi tego konsekwencjami. Nasi mili urzędnicy zaplanowali do tego odpowiedniej szerokości ulice i miejsca parkingowe ( a właściwie brak!! tych miejsc). Wprowadzanie na siłę funkcji usługowo handlowych- biuro KRUS, sklepy i hale handlowe, powoduje konieczność poszerzenia dróg oraz wyznaczenia miejsc postojowych. Póki co parking przed Lidlem jest bezpłatny, ale z czasem firma może zażądać opłat za parkowanie...


#Tadziu   Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-07

Z drugiej strony na to patrząc jeśli ktoś buduje dom na osiedlu domków to chyba normalne, że chce mieś za płotem sąsiada z domem, a nie ze sklepem. Trzeba też zrozumieć tych co tam mieszkają. Myślę, że ta ul. Westerplatte faktycznie jest dobrym pomysłem. No chyba, że ktoś np. Agromę postrzega jako konkurencja, ale dla części do samochodów to raczej nie.


#GULA#Tadziu  Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-07

TYLKO KAŻDY CHCE MIEĆ TAKICH SĄSIADÓW JAK ONI??


#Like   Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-07

Nie rozumiem dlaczego mówi się tylko o inwestorach i mieszkańcach Cichej. Mamy w Pasłęku jedyne miejsce gdzie można spokojnie pospacerować z dziećmi. Dlaczego wszyscy mieszkańcy Pasłęka mają z tego zrezygnować bo ktoś chce akurat tam postawić sklep i zakłócić nam wypoczynek


#Nwm#Like  Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-07

mowa o ul.Cichej czy o jeziorku ?


#Nick   Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-07

ciekawe co zrobi napoleon ulegnie czy postawi się mieszkańcom ??? a tak na marginesie to radni miejscy uchwalają zmiane planu do do nich należy kierować pytania i skargi ale nasza rada to jedynie maszynka do głosowania więc jak zdecyduje napoleon tak niestety rada przegłosuje


#Bolo   Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-07

Słusznie, ile jest tam głosów? To zresztą pisiory.


#Wc   Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-07

Kolejna inwestycje dla tych wieśniackich parweniuszy Panie Burmistrzu proponuje. Drogę wypasioną już im w drodze czort wie jakiego wyjątku zrobił. Są ulice i drogi w gminie przy których mieszka więcej ludzi i od lat nie mają dobrej drogi. A tu proszę - uliczka, chodniczki, podjazdy. W doopie z nimi! Ile tam jest głosów?


#Fanni   Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-07

Działki budowlane są tańsze niż działki inwestycyjne.


#No tak   Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-07

Na takie inwestycje to najlepsze byłyby działki po odlewni. Tam budować domy mieszkalne - strach, a do inwestycji handlowych i działalności gospodarczej - ok, bo blisko centrum.


#Pytam tylko   Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-07

W sąsiedztwie cmentarz(działki nie były czasem tańsze?)


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję regulamin serwisu

Z okazji Dnia Kobiet Pasłęcki Ośrodek Kultury zaprasza 8 marca (czwartek) 2018 r . o...


Zagrają dla Przemka

Pozostało12 dni

Już dziś serdecznie zapraszamy na charytatywny koncert dla Przemka z Zielonki...


Wiosna Teatralna

Pozostało23 dni

Od 20 do 29 marca 2018 odbędzie się "VII Pasłęcka Wiosna Teatralna". W programie...