22 września 2018 Tomasza, Maurycego, Joachima

I po dożynkach

dodał 2017-09-18
I po dożynkach

W sobotę 16 września mieszkańcy powiatu elbląskiego spotkali się na Dożynkach Powiatowych w Zielonce Pasłęckiej. Uroczystości rozpoczęła msza święta w intencji rolników w Sanktuarium Chrystusa Miłosiernego, po której uczestnicy przeszli na plac przy szkole. Korowód prowadziła Orkiestra Dęta Parafialna z Zielonki Pasłęckiej. W roli starostów dożynek wystąpili Małgorzata Dzięcioł i Zbigniew Juniewicz. Gospodarzami dożynek byli starosta powiatu elbląskiego Maciej Romanowski oraz burmistrz Pasłęka Wiesław Śniecikowski. Wszyscy, którzy przybyli na dożynki mieli okazję posmakować regionalnych i lokalnych przysmaków. Swoje stoiska wystawiły poszczególne gminy oraz różne organizacje i instytucje.

Na dzieci czekały liczne gry, zabawy i atrakcje przygotowane przez profesjonalną animatorkę zabaw Olę Żukowską.
 
Podczas dożynek odbyło się wręczenie odznaczeń i nagród m.in.: nadanie odznaki honorowej zasłużonego dla powiatu elbląskiego, nagrody za osiągnięcia sportowe, podsumowanie sportowego roku szkolnego 2016/17. Burmistrz Pasłęka wręczył nagrody dla Członków Izby Rolniczej: Zbigniewa Juniewicza oraz Pawła Jaska. Nagrody sportowe otrzymał Mariusz Ficak oraz Mirosław Plawgo.
Nagrodzono również rolników z powiatu elbląskiego, puchary trafiły do następujących osób: Małgorzata i Piotr Derewieccy z miejscowości Dłużyna, Marianna i i Bogdan Firlej z Milejewa, Danuta i Zbigniew Radziejewscy z Bielicy, Agata i Mariusz Abramowski ze Zwierzna, Cecylia i Waldemar Badeńscy z Karczowiska Górnego, Izabela i Grzegorz Janikowie z miejscowości Łęcze, Krystyna i Stefan Majewscy z Krasina, Iwona i Zbigniew Rzymowscy z Marwicy oraz Anetta i Jarosław Kopycińscy z Kurowa Braniewskiego.

Nagrody w konkursie na tradycyjny wieniec dożynkowy otrzymali: I miejsce - Sołectwo Władysławowo, II miejsce - Sołectwo Piastowo, III miejsce - Sołectwo Zielonka Pasłęcka. W konkursie na najlepsze stoisko wystawiennicze pod nazwą "Czym chata bogata" otrzymali: I miejsce - Sołectwo Jankowo, II miejsce - Sołectwo Rzeczna, III miejsce - Sołectwo Kronin.
 
Podczas Dożynek nie zabrakło też występów artystycznych. Na scenie zaprezentowali się soliści z sekcji wokalnej Pasłęckiego Ośrodka Kultury: Julia Jarka, Kinga Jankiewicz, Michał Cichocki oraz Ola Borowska. Publiczność wysłuchała również występu Perełek z Pasłęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz koncertu Orkiestry Dętej OSP z Zielonki Pasłęckiej działającej pod batutą Adriana Brackiego. Na scenie nie zabrakło zespołów ludowych: „Gronowiaków" z Gronowa Elbląskiego oraz „Pasłęczan" działających przy Pasłęckim Ośrodku Kultury. Kolejny zespół „Paka Władka" poprzedził koncert gościa wieczoru zespołu „Junior". Imprezę zwieńczył koncert zespołu Comes z Iławy.
Serdecznie dziękujemy uczestnikom, wystawcom, artystom oraz wszystkim osobom, którzy przyczynili się do uświetnienia tegorocznych dożynek.

info:POKDodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Widz   2017-09-19

Uczcie się od Młynar jak robić porządne imprezy , tam są na wysokim poziomie, Zorganizowane jak trzeba z udziałem gwiazd z pierwszych stron. A Pasłękowo,..... cóż szkoda gadać.


#Rolnik.   2017-09-19

Ludzie się już przekonali .Na zdjęciach WŁADZA ,KLECHY I ZESPOŁY .Gdzie ci co na dożynki zasłużyli .Plony marne ,praca mozolna .Nawet jakieś modły i otumanianie klechów nic nie dają.Ludzie to widzą .Zasługi chciałaby przejąć WŁADZA I KLECHY ale nic z tego.Ludzie przeglądają na oczy.


#Uczestnik   2017-09-19

Te dożynki to już nie święto rolników tylko księży, bo nie oszukujmy się, zboża stoją na polach dookoła, przez pogodę wszystkie roboty w polu się po przesuwały, ale ważne żeby przecież dożynki były, żeby wypić było można. Dno. Program pozmieniany w trakcie trwania imprezy. Msza przedłużona. Jedna wielka porażka.


#Sąsiad   2017-09-19

Popieram obserwatora i o ile na pogodę nie ma się wpływu to na organizację już tak, dużo zamieszania szczególnie w czasie konkurencji, zmiany w regulaminie kiedy się chce i jak chce, pomimo ulewy bardzo późne ogłaszanie wyników za wieńce a miska grochówki za 4 zł i płatne zjeżdżalnie dla najmłodszych to wgl jakaś pomyłka


#Obserwator   2017-09-19

Byłam na tych dożynkach i jestem rozczarowana kompletnym brakiem organizacji. Msza przeciągnięta o prawie godzinę, nudne przemówienia, poślizgi w czasie, kiepskie zespoły do tego lał deszcz. Dożynki powiatowe w Zielonce uważam za stratę czasu i pieniędzy


#Wyborca   2017-09-18

Rolnicy się napracowali, a dwóch żniwiarzy, jeden z gminy, drugi ze starostwa, zebrali......oklaski.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Burmistrz Pasłęka oraz Dyrektor Pasłęckiego Ośrodka Kultury zapraszają na otwarcie...


We wtorek 25 września o godz. 12.00, podczas ślubowania przedszkolaków, oficjalnie...


Spektakl dla dzieci

Pozostało5 dni

Towarzystwo Przyjaciół Biblioteki w Pasłęku zaprasza wszystkie dzieci i...