19 czerwca 2018 Gerwazego, Protazego

I po dożynkach

dodał 2017-09-18
I po dożynkach

W sobotę 16 września mieszkańcy powiatu elbląskiego spotkali się na Dożynkach Powiatowych w Zielonce Pasłęckiej. Uroczystości rozpoczęła msza święta w intencji rolników w Sanktuarium Chrystusa Miłosiernego, po której uczestnicy przeszli na plac przy szkole. Korowód prowadziła Orkiestra Dęta Parafialna z Zielonki Pasłęckiej. W roli starostów dożynek wystąpili Małgorzata Dzięcioł i Zbigniew Juniewicz. Gospodarzami dożynek byli starosta powiatu elbląskiego Maciej Romanowski oraz burmistrz Pasłęka Wiesław Śniecikowski. Wszyscy, którzy przybyli na dożynki mieli okazję posmakować regionalnych i lokalnych przysmaków. Swoje stoiska wystawiły poszczególne gminy oraz różne organizacje i instytucje.

Na dzieci czekały liczne gry, zabawy i atrakcje przygotowane przez profesjonalną animatorkę zabaw Olę Żukowską.
 
Podczas dożynek odbyło się wręczenie odznaczeń i nagród m.in.: nadanie odznaki honorowej zasłużonego dla powiatu elbląskiego, nagrody za osiągnięcia sportowe, podsumowanie sportowego roku szkolnego 2016/17. Burmistrz Pasłęka wręczył nagrody dla Członków Izby Rolniczej: Zbigniewa Juniewicza oraz Pawła Jaska. Nagrody sportowe otrzymał Mariusz Ficak oraz Mirosław Plawgo.
Nagrodzono również rolników z powiatu elbląskiego, puchary trafiły do następujących osób: Małgorzata i Piotr Derewieccy z miejscowości Dłużyna, Marianna i i Bogdan Firlej z Milejewa, Danuta i Zbigniew Radziejewscy z Bielicy, Agata i Mariusz Abramowski ze Zwierzna, Cecylia i Waldemar Badeńscy z Karczowiska Górnego, Izabela i Grzegorz Janikowie z miejscowości Łęcze, Krystyna i Stefan Majewscy z Krasina, Iwona i Zbigniew Rzymowscy z Marwicy oraz Anetta i Jarosław Kopycińscy z Kurowa Braniewskiego.

Nagrody w konkursie na tradycyjny wieniec dożynkowy otrzymali: I miejsce - Sołectwo Władysławowo, II miejsce - Sołectwo Piastowo, III miejsce - Sołectwo Zielonka Pasłęcka. W konkursie na najlepsze stoisko wystawiennicze pod nazwą "Czym chata bogata" otrzymali: I miejsce - Sołectwo Jankowo, II miejsce - Sołectwo Rzeczna, III miejsce - Sołectwo Kronin.
 
Podczas Dożynek nie zabrakło też występów artystycznych. Na scenie zaprezentowali się soliści z sekcji wokalnej Pasłęckiego Ośrodka Kultury: Julia Jarka, Kinga Jankiewicz, Michał Cichocki oraz Ola Borowska. Publiczność wysłuchała również występu Perełek z Pasłęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz koncertu Orkiestry Dętej OSP z Zielonki Pasłęckiej działającej pod batutą Adriana Brackiego. Na scenie nie zabrakło zespołów ludowych: „Gronowiaków" z Gronowa Elbląskiego oraz „Pasłęczan" działających przy Pasłęckim Ośrodku Kultury. Kolejny zespół „Paka Władka" poprzedził koncert gościa wieczoru zespołu „Junior". Imprezę zwieńczył koncert zespołu Comes z Iławy.
Serdecznie dziękujemy uczestnikom, wystawcom, artystom oraz wszystkim osobom, którzy przyczynili się do uświetnienia tegorocznych dożynek.

info:POKDodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję regulamin serwisu

Logowanie / Rejestracja

#Widz   2017-09-19

Uczcie się od Młynar jak robić porządne imprezy , tam są na wysokim poziomie, Zorganizowane jak trzeba z udziałem gwiazd z pierwszych stron. A Pasłękowo,..... cóż szkoda gadać.


#Rolnik.   2017-09-19

Ludzie się już przekonali .Na zdjęciach WŁADZA ,KLECHY I ZESPOŁY .Gdzie ci co na dożynki zasłużyli .Plony marne ,praca mozolna .Nawet jakieś modły i otumanianie klechów nic nie dają.Ludzie to widzą .Zasługi chciałaby przejąć WŁADZA I KLECHY ale nic z tego.Ludzie przeglądają na oczy.


#Uczestnik   2017-09-19

Te dożynki to już nie święto rolników tylko księży, bo nie oszukujmy się, zboża stoją na polach dookoła, przez pogodę wszystkie roboty w polu się po przesuwały, ale ważne żeby przecież dożynki były, żeby wypić było można. Dno. Program pozmieniany w trakcie trwania imprezy. Msza przedłużona. Jedna wielka porażka.


#Sąsiad   2017-09-19

Popieram obserwatora i o ile na pogodę nie ma się wpływu to na organizację już tak, dużo zamieszania szczególnie w czasie konkurencji, zmiany w regulaminie kiedy się chce i jak chce, pomimo ulewy bardzo późne ogłaszanie wyników za wieńce a miska grochówki za 4 zł i płatne zjeżdżalnie dla najmłodszych to wgl jakaś pomyłka


#Obserwator   2017-09-19

Byłam na tych dożynkach i jestem rozczarowana kompletnym brakiem organizacji. Msza przeciągnięta o prawie godzinę, nudne przemówienia, poślizgi w czasie, kiepskie zespoły do tego lał deszcz. Dożynki powiatowe w Zielonce uważam za stratę czasu i pieniędzy


#Wyborca   2017-09-18

Rolnicy się napracowali, a dwóch żniwiarzy, jeden z gminy, drugi ze starostwa, zebrali......oklaski.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję regulamin serwisu

W ostatni weekend czerwca zapraszamy do Młynar na Ogólnopolski Przegląd Kultury...


W niedzielę 1. lipca o godz. 17:00 zapraszamy na koncert inaugurujący Artystyczne Lato...


To tytuł wyjątkowego koncertu, na który zaprasza Państwa już teraz burmistrz...