IBUK, czyli nowoczesna czytelnia internetowa

dodał Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-21
IBUK, czyli nowoczesna czytelnia internetowa
Biblioteka Publiczna w Pasłęku zaprasza do korzystania z IBUK Libra – nowoczesnej czytelni polskojęzycznych książek elektronicznych.

IBUK Libra to czytelnia książek elektronicznych, bogaty wybór publikacji z różnych dziedzin wiedzy największych polskich wydawców, w tym m.in. podręczniki akademickie, repetytoria, książki do nauki języków obcych, własna e-półka z książkami, czytasz online, zaznaczasz, robisz notatki, zakreślasz kolorami, dodajesz zakładki, wyszukujesz słowa i frazy, biblioteka, którą masz zawsze przy sobie, czytasz z każdego miejsca (dom, praca, uczelnia, biblioteka) i na każdym urządzeniu (laptop, tablet, smartfon); czytanie książek umożliwia dedykowane oprogramowanie, dzięki któremu wejście do udostępnionych publikacji odbywa się przez przeglądarkę WWW, niezależnie od posiadanego systemu operacyjnego, bez konieczności instalacji dodatkowych aplikacji, książki dostępne przez 24 godziny na dobę.

 

ZASADY korzystania:

dostęp do platformy IBUK możliwy jest na dwa sposoby:

- dostęp do publikacji na komputerach w sieci bibliotecznej – bez konieczności logowania się i aktywacji kodu dostępu

- dostęp do publikacji spoza sieci biblioteki na własnych urządzeniach - dostęp jest możliwy po zarejestrowaniu i zalogowaniu do serwisu i aktywacji kodu dostępu.

Warunkiem korzystania z ibuków jest posiadanie karty bibliotecznej w Bibliotece Publicznej w Pasłęku oraz w Filiach Zielonce Pasłęckiej i Rogajnach, na podstawie której czytelnik otrzyma bezpłatny PIN/kod dostępu kody wydawane są w Czytelni Dla Dorosłych, Filiach Zielonka Pasłęcka oraz Rogajny.

Użytkownik odpowiada za utrzymanie w tajemnicy swojego hasła oraz kodu dostępu, udostępnienie danych osobom trzecim będzie skutkować zablokowaniem konta,

Usługodawca nie odpowiada za udostępnienie przez Użytkownika swoich danych osobom trzecim.

 

 


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję regulamin serwisu

Logowanie / Rejestracja

#Magda   Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-22

Ciężkie te ibuki i czy mają ilustracje?


#Marek Chrapan   Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-21

Ze wszystkiego można korzystać jeżeli jest poco. Na razie, przynajmniej ja, nie znalazłem żadnej pozycji interesującej mnie, a jestem tam już chyba ze dwa lata (zaraz po zapoczątkowaniu tej akcji w Pasłęku)


#Sonik#Marek Chrapan  Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-21

Po co nieuku.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję regulamin serwisu

Wiosna Teatralna

Pozostało1 dzień

Od 20 do 29 marca 2018 odbędzie się "VII Pasłęcka Wiosna Teatralna". W programie...


Jarmark Wielkanocny

Pozostało6 dni

Pasłęcki Ośrodek Kultury zaprasza na Jarmark Wielkanocny, który odbędzie się...