19 listopada 2018 Seweryny, Maksyma, Salomei

II Gala Wolontariatu

dodał 2017-12-06
II Gala Wolontariatu
Wczoraj, w dniu święta wszystkich wolontariuszy, burmistrz Wiesław Śniecikowski wręczał wyróżnienia i podziękowania tym osobom, które aktywnie działają na rzecz lokalnej społeczności.

 

Wolontariusze to wyjątkowi ludzie. Swój wolny czas poświęcają dla innych i nie oczekują przy tym nic w zamian. Wczoraj ich trud został doceniony podczas Gali Wolontariatu, która w Pasłęku odbyła się po raz drugi.

 

Wyróżnieni:

CHÓR „ADORAMUS”pod kierunkiem Marii Korzeniewskiej – za uczestnictwo w różnorodnych przedsięwzięciach kulturalnych, społecznych i religijnych, ważnych dla rozwoju życia społeczno – kulturalnego społeczności miasta i gminy Pasłęk od 20 lat.

Jan Bartłomiej Kozłowski - za podejmowanie wielu cennych inicjatyw na rzecz społeczności Miasta i Gminy Pasłęk zapoczątkował organizację „Jarmarku św. Bartłomieja”, który na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń kulturalnych w naszej Gminie.

Ochotnicza Straż Pożarna w Zielonce Pasłęckiej – za pełną ofiarności pomoc ludziom poszkodowanym w wyniku podtopień jakie miały miejsce w tym roku oraz wiele innych akcji przeprowadzonych na terenie Miasta i Gminy Pasłęk

Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Lokalnej „Kuźnia Pruska” - za inicjatywy i aktywny udział w uroczystościach związanych z Jubileuszem 720 – lecia nadania praw miejskich Pasłękowi realizację wielu projektów na terenie naszej gminy min. warsztaty kuglarskie dla dzieci i dorosłych, organizacja Jarmark św. Bartłomieja i inne.

Stowarzyszenie „Pasłęk Pomagamy” - za organizację wielu akcji charytatywnych na rzecz chorych dzieci oraz dzieci i rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej i społecznej

Feliks Paszkowski Honorowy Dawca Krwi - za szczególny dar serca i dzielenie się cząstką siebie. Pan Feliks jest rekordzistą w naszej gminie, który do tej pory oddał 75 litrów krwi. Wraz z nim podziękowanie za propagowanie idei honorowego krwiodawstwa na terenie Miasta i Gminy Pasłęk odebrał Mariusz Perlejewski –prezes koła Honorowch Dawców Krwi w Pasłęku.

Tomasz Rozenbajgier - prezes Towarzystwa Przyjaciół Liceum Ogólnokształcącego - za działalność wolontariacką i organizację wielu zbiórek publicznych (m.in. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz wielu innych akcji charytatywnych).

Przemysław Klarecki - prezes Koła Nr 14 w Pasłęku Polskiego Związku Wędkarskiego za organizację ZAWODÓW WĘDKARSKICH DLA DZIECI Z OKAZJI DNIA DZIECKA, w której rokrocznie uczestniczy około 300 dzieci.

Justyna Wrótna - wolontariuszka i członek Młodzieżowego Klubu Jeździeckiego „Nenia” w Pasłęku za w upowszechnianie jeździectwa na terenie Miasta i Gminy Pasłęk oraz za pracę wolontariacką z młodymi sportowcami Młodzieżowego Klubu Jeździeckiego „Nenia”.

 

Przy okazji wręczania nagród burmistrz W. Śniecikowski wspomniał, że w Pasłęku zarejestrowanych jest ponad 60 stowarzyszeń. Te najaktywniejsze widzimy na co dzień podczas konkretnych działań. Wolontariusze z kolei zapowiadali, że nadal będą podejmować różnego rodzaju inicjatywy, do udziału których zapraszają wszystkich mieszkańców miasta i gminy. 

aw

0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#CBA   2017-12-06

Wąska wylewa a ten pajac Napoleon z pucharami lata i na siłę wolontariuszy szuka normalnie patologia


#Jhg   2017-12-06

Brawo Pan Feliks!


#Jhgf   2017-12-06

Brawo Kuźnia!


#Obserwator   2017-12-06

A gdzie jest wyróżnienie dla Pani Izabeli Malinowskiej? Wstyd...


#Obserwujacy#Obserwator  2017-12-07

To mało wiesz o p.Izie.Nie dosyć że szykuje atrakcje dzieciom w mieście to jeszcze organizuje paczki do domów dziecka w Marwicy,Pasłeku i w Elblągu.Zawsze pod przebraniem klauna albo Mikołaja.Cały rok organizuje zbiórki na rzecz biednych rodzin.Mało według ciebie?!yhgf


#Hgf#Obserwujacy  2017-12-07

Nie znam tej pani. Skoro tak piszesz, to ja Ci wierzę. Może, żeby się "przebić" trzebaby bylo jakąs grupę wolontariacką stworzyć....? Grupa ma większą siłę przebicia i daje tez innym możliwość działania. To, że obecna klika nie chce innych inicjatyw , to jasne. Więc powodzenia !


#Yhgf#Obserwator  2017-12-07

Spokojnie, pani Izabela może nie nalezy do kliki, ale żeby tak po 2 lub 3 razach juz domagac sie wyróżnienia?


#Obserwujacy#Obserwator  2017-12-07

P.Izabela nie należy do "elity pana burmistrza" :) (całe szczęście) .Z resztą,to kobieta czynu,a nie orderów.


#Max#Obserwator  2017-12-06

Jak dla Izabeli to i dla Napoleona bo zawsze przed szereg wychodzi i wszystko psuje cymbał jeden


#Ja   2017-12-06

Brawo Wolontariusze!


#Koniuszy   2017-12-06

Justyna...wolontariuszka.


#Hgf#Koniuszy  2017-12-06

brawo Justyna!


#Mieszkanka   2017-12-06

Gratulacje dla wszystkich wyróżnionych,a szczególnie dla Pana Tomka i Kuźni Pruskiej.


#Kasia   2017-12-06

Gratulacje panie Tomku! Pozdrawiam


#Bezradny   2017-12-06

Zainteresowanie mieszkańców ogromne sama gmina na sali oraz podlegli napolenowi zaczyna sie robic kabaret a nawet niezla szopka i wcale nie noworoczna a wybory juz niebawem


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Chatka Puchatka

Pozostało2 dni

Burmistrz Pasłęka oraz Pasłęcki Ośrodek Kultury serdecznie zapraszają na spektakl...


Wystawa pokonkursowa

Pozostało3 dni

Pasłęcki Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy pokonkursowej...


Pasłęcki Ośrodek Kultury we współpracy z Elbląską Orkiestrą Kameralną zaprasza...