22 kwietnia 2018 Kai, Leonii, Sotera

IV miejsce Uli z Pasłęka

dodał 2017-12-11
W dniach 8-9 grudnia 2017 r. na Lodowisku "Bombonierka" w Łodzi odbyły się XI Zawody Mikołajkowe w łyżwiarstwie figurowym, na których zaprezentowało się ponad 300 zawodników z klubów w Łodzi, Warszawy, Gdańska, Elbląga, Torunia, Opola, Lublina, Katowic, Krakowa, a także zawodnicy z Ukrainy.

W sobotnich zmaganiach dla amatorów wystartowały cztery zawodniczki UKS Szóstka w Elblągu. W kategorii solistek Bronze Teenager + YA, w której startowało 16 zawodniczek, Martyna Miros z Elbląga zajęła 2 miejsce, Urszula Łopacka z Pasłęka - 4 miejsce, a Marika Wnuk - 7 miejsce. W kategorii solistek Silver Teenager + YA Natalia Śniger z UKS Szóstki zajęła 2 miejsce. Zawody objęte były patronatem honorowym Polskiego Komitetu Olimpijskiego, zorganizowane zostały przez Miejski Klub Łyżwiarski w Łodzi przy udziale Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego.

Był to pierwszy występ zawodniczek UKS Szóstka w zawodach w sezonie łyżwiarskim 2017/2018. Gratulacje należą się również trenerkom solistek - Beacie Kukowskiej i Joannie Ziemińskiej, które trenując na lodowisku niecałorocznym (lodowisko „Helena” w Elblągu funkcjonuje tylko przez pół roku, od października do marca), osiągają znakomite sukcesy na arenie ogólnopolskiej.

Ula Łopacka z Pasłęka, od 6 roku życia, trenuje w Uczniowskim Klubie Sportowym „Szóstka” w Elblągu. W ubiegłym sezonie łyżwiarskim zdobyła srebrny medal w Zawodach Mikołajkowych w Łodzi, brązowy w Walley Cup w Warszawie. W styczniu czekają ją kolejne zawody w Warszawie, a w marcu w Elblągu i i Łodzi.

Gratulujemy udanego występu i życzymy wielu sukcesów w kolejnych startach!