18 listopada 2018 Romana, Klaudyny, Karoliny

Kijkarze Nordic Walking Pasłęk na kolejnych zawodach

dodał Ponad 2 mieiące temu, 2018-09-03
Kijkarze Nordic Walking Pasłęk na kolejnych zawodach
Grupa w ostatnich tygodniach brała udział w Pucharze Polski w Potęgowie, Pucharze Wielkopolski w Śremie i Mistrzostwach Gdańska.

 

W Potęgowie na dystansie 5 km świetnie spisał się Adam Kuźmicz, który był 2. w kategorii wiekowej i 6. open.  Na trzecim stopniu podium w kategorii stanął Dariusz Piątek – 36. wśród mężczyzn. Magda Bujnicka była 6. w kategorii i 56. wśród kobiet. Na 10 km Marcin Bujnicki 23. wśród mężczyzn i 8. w kategorii.


Do Śremu wybrali się Magda i Marcin Bujniccy, niestety tym razem nie stanęli na podium, ale godnie się zaprezentowali. Magda była 6. w kategorii i 48. wśród kobiet. Marcin przybył na metę 7. w kategorii i 20. w gronie mężczyzn.


Do Gdańska wybrała się siedmioosobowa grupa z Pasłęka. Choć w Trójmieście do tej pory odbyły się dziesiątki imprez, to dopiero pierwszego dnia września 2018 roku  postanowiono rozegrać  I Mistrzostw Gdańska. Nordic Walking Pasłęk wywalczyli  cztery miejsca na pudle, a przy okazji organizatorzy docenili rozwój nordic walking w Pasłęku, podziękowali za przybycie i serdecznie zaprosili na kolejne zawody, które odbędą się wiosną.


Najlepiej spośród pasłęczan wypadła Magda Bujnicka, która wygrała kategorię wiekową na 5 km,  a wśród kobiet była 12. Marcin Bujnicki (5 km) był 3. w kategorii i 8 wśród mężczyzn. Tuż za podium w kategorii był Mariusz Przygoda – 14 wśród mężczyzn. Ogromne brawa należą się Wiesławowi Śliwce, który w swoim debiucie wywalczył 3. miejsce w kategorii (24. wśród mężczyzn), pokonując bardziej doświadczonych zawodników. Beata Jankowska była 9. w kategorii i 23. wśród pań, a Agnieszka Przygoda 19. w kategorii i 45. wśród kobiet.
Na 10 km 3. miejsce w kategorii i 8. open wywalczył Marcin Jankowski.

 

info: nadesłane
 

0
0
0
0
0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Runner   Ponad 2 mieiące temu, 2018-09-03

Nordic walking to nie sport. To rodzaj rekreacji. Nawet wg definicji tejże aktywności. Zapewne sprawia ludziom przyjemność, ale nie stawiajmy go na równi z bieganiem, skokami czy piłką nożną.


#Gol#Runner  Ponad 2 mieiące temu, 2018-09-04

Wcześniej napisałeś "pytam nie stwierdzam". A jednak stwierdzasz. Chodzi ci tylko o atak i hejt. Jesteś cienki i masz ból dupy, że komuś coś się udało, a ty tkwisz w swoim beznadziejnym świecie internetu.


#Runner#Gol  Ponad 2 mieiące temu, 2018-09-04

całkiem możliwe, nie przeczę. Ktoś tu jednak pisał o rywalizacji i adrenalinie. Po zdjęciach jednak tego nie widzę. Stąd moja teza o niszowości tego spo..., przepraszam aktywności parasportowej. Może mam ból dupy i moje życie jest beznadziejne, ale wolę biegać kilka razy w tygodniu po paręnaście kilometrów niż wlec się podpierając się kijkami i w ten sposób dowartościowywać swoje zajebiste życie :)


#Gol#Runner  Ponad 2 mieiące temu, 2018-09-04

No, czyli nie masz pojęcia o czym piszesz


#Biegaczka#Runner  Ponad 2 mieiące temu, 2018-09-04

Runner możesz nam powiedzieć, tylko szczerze. Jaki czas wykręcasz biegnąc na 10 km?


#Runner#Biegaczka  Ponad 2 mieiące temu, 2018-09-04

52 minuty. Nie jest to powód do dumy, ale to nie ja jeżdżę po MIstrzostwach Polski.


#Runner#Gol  Ponad 2 mieiące temu, 2018-09-04

I żebyś w końcu zrozumiał o czym piszę. Nie krytykuje ludzi. Podoba mi się ich zapał do uprawiania sportu. Krytykuje sposób. Uważam, ze ten entuzjazm można byłoby dużo lepiej spożytkować, bo zapewne ci ludzie maja większy potencjał niż choćby ja. Nordic walking nie jest dobrym kierunkiem. No ale ok - przepraszam za urażenie duszy sportowca :)


#Gol#Runner  Ponad 2 mieiące temu, 2018-09-04

Nawet nie masz pojęcia,że nordic jest zdrowszy od biegania. Czy uważasz ,że skandynawcy biegacze narciarscy popełniają błędy podczas letnich treningów? Uważasz, że przejście z kijami 10 km w czasie niespełna 1h i 10min to ciaganie kijów za sobą? Umów się z instruktorem na prywatną lekcję chodzenia z kijami to zmienisz szybko zdanie. Twoja wiedza jest wyrywkowa. A na mistrzostwa w nordic walking przyjeżdżają takze byli biegacze, chodziarze, narciarze. Kije też są całkiem inne niż do nart.


#Gol#Runner  Ponad 2 mieiące temu, 2018-09-04

Jeśli się podpierasz kijami to znak że źle idziesz


#Gol#Runner  Ponad 2 mieiące temu, 2018-09-03

A kto go stawia na równi z jakim kolwiek innym sportem?


#Runner#Gol  Ponad 2 mieiące temu, 2018-09-04

ci ktorzy go uprawiają i bronią jego prawa do Mistrzostw Polski i innych zawodów. Po zdjęciach widać jakie to zawody, powłóczące dziewoje, potykające się o ewidentnie przeszkadzające im kijki.


#Gol#Runner  Ponad 2 mieiące temu, 2018-09-04

Dajesz dowód na to, że nie masz pojęcia o czym piszesz. Nie ośmieszaj się


#Pasłęk   Ponad 2 mieiące temu, 2018-09-03

Przyjemny ból mięśni żenada ,


#Gol#Pasłęk  Ponad 2 mieiące temu, 2018-09-03

Pasłęk, skąd ty się urwales? Zapewne nigdy nie uprawiales sportu, bo niczego nie kumasz


#Kasia#Pasłęk  Ponad 2 mieiące temu, 2018-09-03

Ty reprezentujesz klasyczny ból d...py


#Moder toking   Ponad 2 mieiące temu, 2018-09-03

nordik łoking jest kolejnym wymysłem marketingowym producentów sprzętu do sportów zimowych, którzy próbują nam wmówić, że chodzenie z kijkami narciarskimi to nowa super dyscyplina sportu.aha i to nie jest 'sport' dla starszych ludzi, chyba ze maja na endoprotezy kolan.


#Ja#Moder toking  Ponad 2 mieiące temu, 2018-09-03

Z tego co wiem, kije różnią się od tych narciarskich


#Biegaczka   Ponad 2 mieiące temu, 2018-09-03

Uprawianie sportu powoduje dwa rodzaje bólu: u aktywnych osób przyjemny ból mięśni a u zawistników oceniających z boku - ból d..py z zazdrości :) pozdro dla kijkarzy !


#Runner   Ponad 2 mieiące temu, 2018-09-03

Nordic walking to sport czy rekreacja ? Doceniam każda formę ruchu, ale czy faktycznie powinno się urządzać Mistrzostwa Polski w tej jednak NIEDYSCYPLINIE ? Pytam, nie stwierdzam...


#Menago#Runner  Ponad 2 mieiące temu, 2018-09-03

Wystaruj choć raz, to będziesz wiedział


#Ja#Runner  Ponad 2 mieiące temu, 2018-09-03

Mistrzostwa Polski można rozgrywać we wszystkim. Są rozgrywane w rzucie podkową, bocce itd... Także dlaczego nie w nordic walking? Jest wiele dyscyplin nie olimpijskich.


#Też sportowiec#Ja  Ponad 2 mieiące temu, 2018-09-03

Dokładnie tak. Kogo nie kręci rywalizacja i adrenalina jej towarzysząca nigdy nie zrozumie. Wyniki nie zawsze są najważniejsze, liczy się cel i dążenie do jego realizacji. Pozdrawiam i powodzenia na kolejnych imprezach


#Pasłęk   Ponad 2 mieiące temu, 2018-09-03

Wyniki no da się przeżyć


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Chatka Puchatka

Pozostało3 dni

Burmistrz Pasłęka oraz Pasłęcki Ośrodek Kultury serdecznie zapraszają na spektakl...


Wystawa pokonkursowa

Pozostało4 dni

Pasłęcki Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy pokonkursowej...


Pasłęcki Ośrodek Kultury we współpracy z Elbląską Orkiestrą Kameralną zaprasza...