21 listopada 2018 Alberta, Janusza, Konrada

Konkurs pokoleniowe smaki i niecodzienni goście w świetlicy wiejskiej w Ząbrowcu

dodał 2018-01-10
Konkurs pokoleniowe smaki i niecodzienni goście w świetlicy wiejskiej w Ząbrowcu
Konkurs ,,Pokoleniowe smaki". Jeśli twoją pasją jest gotowanie, znasz sekretne dawne przepisy, lub po prostu lubisz smaczne gotowanie "od serca" dla najbliższych i jest potrawa, którą potrafisz zaskoczyć...ten konkurs jest właśnie dla Ciebie. Potrawy należy dostarczyć do świetlicy wiejskiej w Ząbrowcu 27 stycznia o godz. 14:00.

Oprócz rozstrzygnięcia konkursu będzie możliwość spotkania z niezwykłymi pasjonatami kulinarnych wrażeń jakimi są z pewnością właściciele Bistro Ślimaka i farmy mini zoo, którego siedziba mieści się nieopodal Pasłęka w Krasinie. Państwo Mariola Piłat Skalmowska oraz Grzegorz Skalmowski jak sami mówią "innowacyjność to nie wybór, a klucz do przetrwania i rozwoju''. Dzięki zdobytej wiedzy, oraz bogatemu doświadczeniu, jako pierwsi w Polsce pragną rozwijać nie tylko sektor hodowlany, ale także sektor żywnościowy i kosmetyczny, wykorzystując wszystkie dobrodziejstwa jakie niesie ze sobą ślimak. Od 2003 roku starają się łączyć tradycję polskiej kuchni z nowoczesnością, jaką dla wielu konsumentów w Polsce wciąż jest ślimak na talerzu. Na ich farmie był nagrywany film "Ślimaki" - Wajda Studio, który zdobył szereg nagród na całym świecie, uwieńczając nagrodą Jury i publiczności w USA.

lhttps://www.snailsgarden.com/bistro-slimaka.html

W czasie spotkania nie tylko będą oceniać nasze potrawy, ale również wystąpią z prezentacją open cooking...czyli pokażą przykładowe danie ze ślimakiem w roli głównej. Uważacie, że serwują egotyczne dania?? Nic bardziej mylnego...jak sami mówią ślimak królował w polskiej kuchni już bardzo dawno temu...Ale więcej o tej nieznanej dla wielu stronie naszej kuchni opowiedzą już wkrótce sami. Będzie z pewnością pysznie i ciekawie.

Regulamin
- w konkursie mogą wziąć udział osoby powyżej 18 lat bez względu na płeć
- na konkurs przynoszone jest max 1 danie
- pod uwagę brany będzie przede wszystkim smak, estetyka podania,sięganie do tradycyjnych przepisów ( jak sama nazwa "pokoleniowe smaki" wskazuje ), oryginalność ( czyli zapomniane lub rzadko spotykane dania mile widziane)
- konkurs przeznaczony dla mieszkańców Gminy Godkowo
- kuchnia polska, ukraińska, litewska, a nawet pruska ...po prostu rodzinne przepisy
- należy przynieść potrawę (nie ciasto)
W konkursie przewidziane 3 pierwsze główne nagrody (zdradzę, że naprawdę warto będzie się o nie pokusić ), oraz ewentualne wyróżnienia.
Rozstrzygnięcie konkursu 27 stycznia o godz 14:00 na świetlicy wiejskiej w Ząbrowcu

Zgłoszenia osób chcących wziąć udział w konkursie najpóźniej do 23 stycznia w biurze GOKSiR Godkowo lub telefonicznie: 504248842

Inf. Magdalena Przybysz -Pietrzak


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Chatka Puchatka

Pozostało6 godzin 46 minut

Burmistrz Pasłęka oraz Pasłęcki Ośrodek Kultury serdecznie zapraszają na spektakl...


Wystawa pokonkursowa

Pozostało1 dzień

Pasłęcki Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy pokonkursowej...


Pasłęcki Ośrodek Kultury we współpracy z Elbląską Orkiestrą Kameralną zaprasza...