23 lutego 2018 Romany, Damiana, Polikarpa

Kryzys wiary

dodał Ponad miesiąc temu, 2018-01-07
Kryzys wiary

Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego przedstawił raport na temat naszych praktyk religijnych. W roku 2016 w niedzielnych mszach uczestniczyło 36,7 % wiernych. Oznacza to spadek o 3,1 % w stosunku do roku 2015. Co prawda nieznacznie wzrosła ilość udzielonych chrztów i małżeństw, ale i tak biskupi mówią o kryzysie wiary wśród Polaków. Nawet w tak małych społecznościach jak Pasłęk część mieszkańców żyje bez ślubu, nie posyła dzieci na religię, a wcześniej do komunii i bierzmowania. Kryzys wiary dotyka ludzi młodych, ale też osoby dojrzałe. Rozmawiając z wątpiącymi w kościół słyszy się o nachalnej ewangelizacji, merkantylnym podejściu księży do życia, braku skromności i mieszaniu w politykę. W imieniu kościoła wypowiada się wielu mądrych ludzi, są oni jednak w mniejszości. Pouczają nas jak mamy żyć hierarchowie w rodzaju arcybiskupa Hosera czy Jędraszewskiego, który straszy nas Europą.

jp


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję regulamin serwisu

Logowanie / Rejestracja

#Katoliczka   Ponad miesiąc temu, 2018-01-07

Nie podobają mi się "koszykarze" na każdej mszy, "ceny" ślubów, chrztów,pogrzebów i zamawianych mszy intencyjnych. Nie podoba mi się religia w szkołach z bzdurnymi podręcznikami, gdzie nikt nie uczy jak być katolikiem, czyli dobrym człowiekiem. Religia jako przedmiot taki jak matematyka czy fizyka. Dzieciaki nie chcą takiej religii i się wypisują. Do kościoła chodzę, bo mam nadzieję, że jeszcze mieszka tam Bóg...


#Ateista#Katoliczka  Ponad 2 tygodnie temu, 2018-01-31

A kto tu twierdzi ,że jak katolik to dobry człowiek?A najlepsze to są te katoliki w czarnych sukienkach!!Co TEŻ prawda to w więzieniach ateistów NIE MA .Ha,ha,ha.......


#Abc wiary#Katoliczka  Ponad miesiąc temu, 2018-01-07

Bóg ma mieszkać w Tobie .Przyznaj się, że chodzisz do kościoła, bo "co ludzie powiedzą" jak nie będziesz chodzić. Ze chcesz uchodzić za dobrą katoliczkę ale w sumie to nie podoba ci się hierarchia kościelna. Może modlisz się pod figurą a diabła masz za skórą...? Owszem księża i hierarchia kościelna są w głębokim kryzysie, ale ty ponoć nie jesteś więc na tobie ma się opierac Kościół. No to jak będzie?


#Katoliczka#Abc wiary  Ponad miesiąc temu, 2018-01-07

Ani słowem nie wspomniałam o hierarchii kościelnej. Mnie nikt z ludzi nie będzie rozliczał, a właśnie Bóg. Nie oceniaj człowieku pochopnie. Może czujesz się bez grzechu dlatego rzucasz we mnie kamieniem?!


#Gazeta polska   Ponad miesiąc temu, 2018-01-08

i tadeusz z torunia


#Zasmucony#Gazeta polska  Ponad miesiąc temu, 2018-01-08

Biorąc pod uwagę twoje teksty bogdanie Tyś już dla ludzi stracon. Czy szkoda? Przecież każdego szkoda, wszak jesteś człowiekiem, przynajmniej sądząc z cielesnej powłoki.


#J23   Ponad miesiąc temu, 2018-01-08

Jest jedyny wzór którego brać przykład trzeba - Jezus Chrystus.


#Ghjkkl   Ponad miesiąc temu, 2018-01-08

To wszystko jest dla pieniedzy. Ludzie nie są już ciemni i wyciągają wnioski. Dlatego przestają chodzić do kosciolow. Jesli jest Bóg to każdego osadzi za czyny (dobre czy zle) a nie za to , Cz do kościoła ktoś chodzi. Księża żyją w bogactwie i zeruja na ludziach.


#Zztre#Ghjkkl  Ponad miesiąc temu, 2018-01-08

ATY pajacu co dałeś głos ujemny żyjesz w ciemnogrodzie. Bylem kiedyś b.blisko kościoła i znam ksiezy. Picie notorycznie dużych ilości alkocholu, libacje, objadania się najdroższym jadłem to tylko przyklady.Sam z ksiezmi piłem i smialismy się z ciemnego ludu. Babka przynosi dobra wędlin a sama salceson je, ksiądz po tym śmiał się zawsze z głupoty tych ludzi. Przemawia Ci do rozumu co pisze?


#Zasmucony   Ponad miesiąc temu, 2018-01-07

Ty bogdan nigdy nie zmądrzejesz. Beznadziejny przypadek. Szkoda


#Gazeta polska   Ponad miesiąc temu, 2018-01-07

a tobie niech da rozumu


#Abc   Ponad miesiąc temu, 2018-01-07

lewactwo się wściekło, jak Papież powołał Jędraszewskiego na Arcybiskupa Krakowskiego. A myśleli, że jakiegoś lewaka powoła....


#Abc   Ponad miesiąc temu, 2018-01-07

Widzę, że Jędraszewski bezbożnikom przeszkadza. Jeden sprawiedliwy, godny zaufania Pasterz. Niech mu Pan Bóg wynagrodzi i wspomaga!


#Uv6c   Ponad miesiąc temu, 2018-01-07

Taki kościół jak mamy teraz (dorobkiewiczow) musi upasc wraz ze swojm ojcem R


#Spokojny   Ponad miesiąc temu, 2018-01-07

Arcybiskup Jędraszewski redaktorowi przeszkadza? Pewnie woli Pieronka albo Sowę, kolegę peowskich przekręciarzy.


#Mietek1387   Ponad miesiąc temu, 2018-01-07

Ha ha ciekawe jak to obliczyli ? Buraków dorabiać nich spadają


#Stalin   Ponad miesiąc temu, 2018-01-07

i do kogo te żale sami sobie są winni


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję regulamin serwisu

W Parlamencie Róże Europy!

Pozostało13 19 minut

Już jutro w pasłęckim Klubie Parlament wystąpi jeden z najpopularniejszych, polskich...


Z okazji Dnia Kobiet Pasłęcki Ośrodek Kultury zaprasza 8 marca (czwartek) 2018 r . o...


Zagrają dla Przemka

Pozostało14 dni

Już dziś serdecznie zapraszamy na charytatywny koncert dla Przemka z Zielonki...