20 stycznia 2018 Fabiana, Sebastiana

Lutowy GP w kioskach

dodał 2017-02-04
Lutowy GP w kioskach

W sklepach i kioskach znajdą Państwo lutowy numer Głosu Pasłęka. Jest to już 313 wydanie miesięcznika, który ukazuje się od 26 lat. W numerze oprócz m.in. tekstów Lecha Słodownika i Józefa Czenczaka można przeczytać wspomnienie o Felicji Mariannie Mańko (Leczyckiej) nauczycielce języka rosyjskiego z pasłęckiego LO. Pani profesor była również moją nauczycielką. Jest też tekst przypominający lata służby byłego już dowódcy Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Pasłęku Mirosława Czyszejuka. Zapraszamy do lektury. jp


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję regulamin serwisu

Logowanie / Rejestracja

#Roman   2017-02-04

Pani Leczycka, wcześniej niż Pana, Panie Jerzyk, uczyła mnie jęz. rosyjskiego w Szkole Podstawowej nr 1. To Ona uczyła wiersza poczynającego się od słów: ałwait uże my znajem, uże piszem i czytajem... . Dziękuję Panu za wspomnienie.


#Roman   2017-02-04

Ps. Przepraszam za literówkę. Powinno być ... ałwawit...


#Absolwentka   2017-02-04

Pani profesor była wychowawczynią mojej klasy. Do dzisiaj wspominam ją mile. Dzisiaj takich wychowawców już nie ma. Była naszą drugą mamą i uważała nas za swoje podrośnięte dzieci . Było też wtedy wielu innych wspaniałych nauczycieli, którzy potrafili zainteresować nas swoim przedmiotem i przekazać wiedzę zrozumiale i z wielką pasją. Piszę tu o panu Paździorze, panu ś.p. Dąbrowskim, śp. panu Małuchu, o pani Warszawik i wielu innych.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję regulamin serwisu

Ferie w bibliotece

Pozostało2 dni

Biblioteka Publiczna w Pasłęku zaprasza wszystkie dzieci w okresie ferii zimowych na...


Biblioteka Publiczna w Pasłęku serdecznie zaprasza na spotkanie z krawcem piszącym...


Wiosna Teatralna

Pozostało59 dni

Od 20 do 29 marca 2018 odbędzie się "VII Pasłęcka Wiosna Teatralna". W programie...