25 kwietnia 2018 Marka, Jaroslawa, Wasyla

Małe ugrupowania bez szans

dodał 2017-11-27
Małe ugrupowania bez szans

Zmiany w ordynacji wyborczej wprowadzone przez rządzących mają ułatwić im wygraną w wyborach samorządowych. Służy temu likwidacja okręgów jednomandatowych oraz wprowadzenie od 3 do 7 mandatów w zmniejszonych okręgach. Wysoki próg wyborczy będzie trudny do osiągnięcia przez małe komitety wyborcze. W samorządach zabraknie aktywnych i wartościowych ludzi, którzy nie chcą się utożsamiać z żadną partią. Na szczeblu województwa może dojść do takiej sytuacji, że w sejmiku będą tylko dwie partie. Przypominamy, że wybory samorządowe mają się odbyć (planowo) w listopadzie 2018 roku.

jp


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję regulamin serwisu

Logowanie / Rejestracja

#Kancelista   2017-11-27

W związku z tym, że Referatowi Rolnictwa i Gospodarki Gruntami naszego urzędu zostały przypisane dodatkowe, nowe, pracochłonne zadania z zakresu bezpieczeństwa przeciwpowodziowego, w tym samym czasie odszedł niespodziewanie na emeryturę jeden z pracowników tego referatu, kierownik referatu zgłosił potrzebę pilnego wzmocnienia referatu, żeby zadania mogły być dobrze wykonane. W związku z taką sytuacją kierownik urzędu zaproponował pracownikowi zatrudnionemu na stanowisku asystenta przeniesienie do Referatu Rolnictwa i Gospodarki Gruntami na stanowisko kancelisty. Jeżeli pracownik pracujący obecnie na stanowisku asystenta przyjmie zaproponowane mu warunki zostanie zatrudniony na tym stanowisku z pierwszym dniem grudnia tego roku. Będzie to zatrudnienie na czas określony do 31.12.2018


#F16   2017-11-27

hej, znawco jp , a jaki jest ten próg wyborczy? Bo cos tu tylko narzekasz i nic z tego nie wynika. Tak ci kazali pisac, czy cos naprawdę wiesz?


#Bezradny   2017-11-27

Podaj choć jednego wartościowego i aktywnego to graniczy z cudem


#Przepeł   2017-11-27

Zegnam Dyrektora :-)


#Axd   2017-11-27

I bardzo dobrze skończy się klika w Pasłęku.wrescie czas na zmiany.


#Won z joi#Axd  2017-11-27

Już się jeden jełop nic nie wiedzący o bożym świecie się odezwał.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję regulamin serwisu

Trwają przygotowania do VI Festynu Ekologicznego, jaki co roku organizuje Urząd Miejski...


12 maja 2018 roku rozegrany zostanie VIII Memoriał Henryka Hucza oraz XI Regionalne...


Pasłęcki Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza 20 maja 2018 r. o godz. 16:00 do sali...