Mandaty za brak szczepień

dodał Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-23
Mandaty za brak szczepień

Rośnie liczba dzieci, których rodzice odmawiają poddaniu swoich pociech obowiązkowym szczepieniom. W roku 2016 liczba niezaszczepionych dzieci wynosiła na Warmii i Mazurach około 700, a w roku minionym prawie 1000. Przedstawiciele Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie przestrzegają w związku z tym przed wystąpieniem epidemii i przypominają o karach nakładanych na osoby uchylające się od szczepień.

jp

 

 


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję regulamin serwisu

Logowanie / Rejestracja

#Nekton   Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-24

żadne z tych szczepień nie są obowiązkowe, a zalecane!!jedyna obowiązkowa to żółta febra!!!od 10 lat jezdzę do Afryki ANGOLA,NIGERIA,KONGO,TOGO,MAURETANIA,LIBIA,RPA,i wiele innych jedyne co wymagali to właśnie żółta febra Meksyk he he pojedz do Indii to zobaczysz maksymalny syf !!


#Nekton   Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-24

(WIEM) możesz powiedzieć do jakiego kraju czarnej Afryki,albo bynajmniej części tego kontynentu mam pojechać?z praktyki wiem ze jest wymagana tylko jedna szczepionka!!!DO indi nie polecam tam jest dopiero zaraza duża szansa ze mocno sie posrasz!!


#Wiem#Nekton  Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-24

błonica, tężec, poliomyelitis, wirusowe zapalenie wątroby typu A, wirusowe zapalenie wątroby typu B, cholera, zakażenia meningokokowe, dur brzuszny, wścieklizna, żółta febra, żółta gorączka - niektóre obowiązkowe inne zalecane szczególnie dla osób z grupy podwyższonego ryzyka. Nie wiedziałeś tak prostych rzeczy? A osrać się od wody możesz też w Meksyku.


#Nekton   Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-23

WC ludzie szczepią się od dawna a działania uboczne są tylko o nich sie nie muwi!!!znam bynajmniej 3przypadki działań ubocznych po podaniu szczepionki ,znajomi już kilka lat walczą o odszkodowanie!!!!


#Gostek#Nekton  Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-23

tu jest zbyt duże lobby farmaceutyczne i robią z tego przymus a można posłuchać ilu amerykańskich żołnierzy wyjeżdżających na misje po szczepieniach ma powikłania lub zmarło tam chociaż tego się nie ukrywa tak jak w unii


#Wiem#Gostek  Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-24

Jak jesteś taki odważny to jedz do Czarnej Afryki nie szczepiąc się albo chociaż do Indii. Zresztą bez aktualnych szczepień na kilka tamtejszych chorób nawet ci wizy nie dadzą.


# xy   Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-23

A kto odpowiada za działania uboczne szczepionek bo takie występują.czy lekarz ,czy sanepid ,czy producent ,czy wojewoda ,czy minister zdrowia.


#Tatam# xy  Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-23

KA.........SKI.....


#Wc# xy  Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-23

Wiesz od kiedy ludzie się szczepią? A tobie chyba działania uboczne nie grożą bo na głupotę nie szczepionki


#Gostek   Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-23

a dlaczego do żadnej szczepionki nie ma ulotki która by podawała skład szczepionki i warunki przechowywania i ewentualne powikłania . na yutube można znaleźne filmy lekarzy którzy mówią wprost ze szczepienie jest dużym zagrożeniem , można posłuchać i zdecydować samemu w innych krajach takich jak włochy są wypłacane odszkodowania za skutki uboczne po szczepieniach i jest to plaga takich nie udanych szczepień


#Jay2#Gostek  Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-23

Więc istnieje ryzyko, że Twój organizm w łagodny sposób to przechoruje, takie są właśnie powikłania, wystarczy w sumie trochę pomyśleć, pozdrawiam.


#Jay#Gostek  Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-23

Bo w szczepionkach masz zawsze martwy\ osłabiony\ rozdrobniony patogen choroby Sherlocku.


#Nekton   Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-23

leżałem 2 tyg w szpitalu po podaniu szczepionki przeciw wzw b,teraz zdiagnozowano u mnie uszkodzenie wątroby !!!podobno wrodzone ale nastapiło dopiero po podaniu szczepionki więć ku..a nie pierdolcie!!! Zgdrt żle podana ,to znaczy jak?przez dupe?przestań pierdzielic!!!


#Zdr   Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-23

Redaktor to chyba specjalnie szuka tematow zeby wywolac gowno burze w komentarzach... sa plusy i minusy szczepien i tyle w temacie


#Zgdrt#Zdr  Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-23

Nie ma minusów udowodnionych naukowo tylko jeśli jest źle podana


#MaczugaHerkulesa26#Zgdrt  Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-23

Są minusy dla mojego kolo jak wstrzykiwałem testosteron to zemdlał!


#Świadomy   Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-23

Rośnie świadomość ludzi , szczepionki to syf radzę poczytać jest tego pełno w necie


#Nieświadomy #Świadomy   Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-23

No tak, skoro ktoś coś napisał w internecie, to na bank musi być prawda ;) hahah


#Agnieszka   Ponad 2 tygodnie temu, 2018-02-23

Ospa prawdziwa zabiła w XX wieku około 100 milionów ludzi, dzięki szczepieniom została zupełnie usunięta ze środowiska i już nie występuje. To tylko jedna z zalet szczepień. Jakie macie wady? Oczywiście pytam o te udowodnione naukowo, nie wyssane z palca. Ja tam byłam szczepiona, więc tak tylko mówię.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję regulamin serwisu

Wiosna Teatralna

Pozostało1 dzień

Od 20 do 29 marca 2018 odbędzie się "VII Pasłęcka Wiosna Teatralna". W programie...


Jarmark Wielkanocny

Pozostało6 dni

Pasłęcki Ośrodek Kultury zaprasza na Jarmark Wielkanocny, który odbędzie się...