19 listopada 2018 Seweryny, Maksyma, Salomei

Międzyszkolny Konkurs „Ścisły umysł”

dodał 2018-06-15
Międzyszkolny Konkurs „Ścisły umysł”
W czwartek 7 czerwca w Zespole Szkół odbył się Międzyszkolny Konkurs „Ścisły umysł”. Został on objęty patronatem Starosty Elbląskiego. W konkursie wzięły udział trzy drużyny czteroosobowe z: klas trzecich z Gimnazjum nr 2 w Pasłęku, Gimnazjum z Wilcząt i klas pierwszych I Liceum Ogólnokształcącego w Pasłęku.

 

W zespołach znaleźli się pasjonaci nauk przyrodniczych: geografii, biologii, chemii i fizyki. Uczniowie mieli do rozwiązania szereg zadań testowych, krzyżówkę oraz rebusy. Poziom konkursu był bardzo wysoki, a wszyscy uczestnicy dzielnie walczyli o tytuł „Ścisłego umysłu”. Kibicujący koledzy byli nie tylko obserwatorami rozgrywek, ale mogli również czynnie uczestniczyć w rozwiązywaniu zadań, za co czekały na nich nagrody. I tak pierwsze miejsce uzyskała drużyna z liceum, II m.-drużyna z Wilcząt, a III m.-drużyna z Gimnazjum nr 2 w Pasłęku. Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody ufundowane przez Starostę Elbląskiego.

Konkurs potwierdza cytat: „Nie wystarczy zdobywać mądrości, trzeba jeszcze z niej korzystać”, ponieważ uczestnicy konkursu musieli wykazać się właśnie umiejętnością korzystania ze zdobytych w szkole wiadomości. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i dziękujemy ich opiekunom za aktywny udział w przedsięwzięciu.

 

Organizatorzy: nauczyciele ZS Pasłęk

0
0
0

Chatka Puchatka

Pozostało2 dni

Burmistrz Pasłęka oraz Pasłęcki Ośrodek Kultury serdecznie zapraszają na spektakl...


Wystawa pokonkursowa

Pozostało3 dni

Pasłęcki Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy pokonkursowej...


Pasłęcki Ośrodek Kultury we współpracy z Elbląską Orkiestrą Kameralną zaprasza...