23 września 2018 Tekli, Boguslawa, Linusa

Międzyszkolny Konkurs „Ścisły umysł”

dodał 2018-06-15
Międzyszkolny Konkurs „Ścisły umysł”
W czwartek 7 czerwca w Zespole Szkół odbył się Międzyszkolny Konkurs „Ścisły umysł”. Został on objęty patronatem Starosty Elbląskiego. W konkursie wzięły udział trzy drużyny czteroosobowe z: klas trzecich z Gimnazjum nr 2 w Pasłęku, Gimnazjum z Wilcząt i klas pierwszych I Liceum Ogólnokształcącego w Pasłęku.

 

W zespołach znaleźli się pasjonaci nauk przyrodniczych: geografii, biologii, chemii i fizyki. Uczniowie mieli do rozwiązania szereg zadań testowych, krzyżówkę oraz rebusy. Poziom konkursu był bardzo wysoki, a wszyscy uczestnicy dzielnie walczyli o tytuł „Ścisłego umysłu”. Kibicujący koledzy byli nie tylko obserwatorami rozgrywek, ale mogli również czynnie uczestniczyć w rozwiązywaniu zadań, za co czekały na nich nagrody. I tak pierwsze miejsce uzyskała drużyna z liceum, II m.-drużyna z Wilcząt, a III m.-drużyna z Gimnazjum nr 2 w Pasłęku. Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody ufundowane przez Starostę Elbląskiego.

Konkurs potwierdza cytat: „Nie wystarczy zdobywać mądrości, trzeba jeszcze z niej korzystać”, ponieważ uczestnicy konkursu musieli wykazać się właśnie umiejętnością korzystania ze zdobytych w szkole wiadomości. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i dziękujemy ich opiekunom za aktywny udział w przedsięwzięciu.

 

Organizatorzy: nauczyciele ZS Pasłęk

0
0
0

Burmistrz Pasłęka oraz Dyrektor Pasłęckiego Ośrodka Kultury zapraszają na otwarcie...


We wtorek 25 września o godz. 12.00, podczas ślubowania przedszkolaków, oficjalnie...


Spektakl dla dzieci

Pozostało4 dni

Towarzystwo Przyjaciół Biblioteki w Pasłęku zaprasza wszystkie dzieci i...