20 listopada 2018 Anatola, Sedzimira, Rafala

Młoda i Zdrowa w Pasłęku

dodał 2017-03-19
Młoda i Zdrowa w Pasłęku

Ponad 100 uczennic z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych wzięło udział we wczorajszym spotkaniu edukacyjnym pod hasłem „Młoda i Zdrowa”. Zorganizowała je ogólnopolska organizacja Kwiat Kobiecości i z przyjemnością przyjęła zaproszenie dyrekcji szkoły. Spotkanie poprowadziła założycielka organizacji Ida Karpińska oraz położna Agata Gontarek.

Polskie statystyki nowotworu szyjki macicy, w porównaniu z innymi krajami Europejskimi, w dalszym ciągu są zatrważające. Każdego dnia 8 kobiet dowiaduje się o chorobie, z czego połowa umiera. Tylko regularna profilaktyka już od najmłodszych lat i uświadomienie zagrożeń może poprawić tak przerażające dane. Wie o tym Ida Karpińska, której regularna cytologia uratowała życie, dlatego już od 10 lat edukuje dziewczęta i kobiety w temacie nowotworu szyjki macicy. Program „Młoda i Zdrowa” powstał, by zbudować świadomość na temat konieczności profilaktyki ginekologicznej i wykształcić nawyk regularnych wizyt ginekologicznych już w młodym wieku.Podczas spotkania dziewczęta obejrzały film o trzech młodych kobietach, które wygrały walkę z nowotworem, poznały historię Idy. Położna wytłumaczyła aspekt medyczny i opowiedziała o wirusie HPV, badaniach ginekologicznych i poprawnej cytologii. Na zakończenie odbyło się również losowanie upominków od marki Bella, która już od lat jest Partnerem akcji „Młoda i Zdrowa”, dzięki któremu organizacja może odwiedzać dziewczęta w szkołach w całej Polsce. Więcej na temat działań organizacji na stronie www.kwiatkobiecosci.pl Agnieszka Żukowska - Koordynator projektu 

0
0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Podpis   2017-03-19

Wyborco, to nie edukacja seksualna, tylko zdrowotna potrzebna, zwłaszcza facetom, to i kobiety będą zdrowsze.


#Wash   2017-03-19

Fajne dziewczyny na grupowym zdjęciu


#Wyborca   2017-03-19

Akcja potrzebna, tylko. Duże pannice ze szkoły średniej, o tym wszystkim powinny się dowiedzieć już w gimnazjum. Jednorazowe akcje nie zastąpią edukacji w szkole. Planowana jeszcze większa liczba godzin religii czy historii, nie zastąpi edukacji seksualnej. Chociaż, może to i dobrze, bo jak za nową podstawę programową w pisowskim ministerstwie edukacji odpowiada teolog z KUL i jednocześnie instruktorka naturalnego planowania rodziny, publicystka rydzykowego Nowego Dziennika. Czyli ciemnogród.


#Podpis   2017-03-19

Emeryt Roman, przeżył życie to się i zna na kobiecości, to spódniczka 7cm za kolano lub przed, bluzeczka dekolcik, szpilki to jest kobieta, młodsza czy starsza. A choroby w młodym wieku to straszna rzecz.


#Podpis   2017-03-19

Przykro stwierdzić, ale niestety stronę opanowało kilku znudzonych życiem emerytów i w myśl zasady nie znam się ale się wypowiem w każdym temacie raczą nas swoimi mONdrościami...


#Roman   2017-03-19

Kwiat kobiecości , nazwą organizacji organizującej imprezę. Hm... . A cóż w tym kwiecie robią umundurowane dziewczyny? Gdzie spódniczki kobiecość podkreślające? Czyżby wpływ p. mini ster Macierewicz miał na stroje kobiece i dziewczęce? Może to jakieś Gender nawet? Cie Florek.. .


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Chatka Puchatka

Pozostało1 dzień

Burmistrz Pasłęka oraz Pasłęcki Ośrodek Kultury serdecznie zapraszają na spektakl...


Wystawa pokonkursowa

Pozostało2 dni

Pasłęcki Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy pokonkursowej...


Pasłęcki Ośrodek Kultury we współpracy z Elbląską Orkiestrą Kameralną zaprasza...