24 września 2018 Gerarda, Ruperta, Tomiry

Narodowe Czytanie

dodał Ponad 2 tygodnie temu, 2018-09-04
Narodowe Czytanie

Burmistrz Pasłęka, Towarzystwo Przyjaciół Biblioteki Publicznej oraz Biblioteka Publiczna w Pasłęku zapraszają miłośników literatury oraz fanów czytelnictwa do udziału w kolejnej edycji NARODOWEGO CZYTANIA!

Akcja publicznego czytania największych polskich dzieł literackich została zainicjowana przez Prezydenta RP w 2012 r., a jej celem jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. W tym roku, w sobotę 8 września, w całej Polsce czytane będzie "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego. Pasłęckie czytanie zaplanowano od godz. 11:00 do 14:00 w Parku Rekreacyjno-Edukacyjnym.

 

Uczestnicy otrzymają pamiątkowe zakładki do książek promujące akcję Narodowego Czytania, a osoby, które przyniosą własne egzemplarze powieści będą mogły przybić na nich okolicznościową pieczęć. Organizatorami Narodowego Czytania w Pasłęku są: Urząd Miejski w Pasłęku, Towarzystwo Przyjaciół Biblioteki Publicznej oraz Biblioteka Publiczna w Pasłęku, a odbywa się ono w ramach obchodów 100lecia odzyskania Niepodległości.

Narodowe Czytanie zostanie zorganizowane w ramach zadania „Zaczytani – integracja dzieci i młodzieży na rzecz rozwoju czytelnictwa w mieście i gminie Pasłęk”, dofinansowanego ze środków Budżetu Obywatelskiego na rok 2018.

 

W razie niepogody impreza odbędzie się w siedzibie Biblioteki Publicznej w Pasłęku.

 

 


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Nick   Ponad 2 tygodnie temu, 2018-09-04

Parodia 30% tekstu usunieto to nie powiesc Zeromskiego a streszczenie prezydenckie farsa zbojkotowac czytanie


#Hakatumba#Nick  Ponad 2 tygodnie temu, 2018-09-04

Tak. Ten idiota oznaczony jako "dr prawa o znajomości 4. języków obcych" okroił tekst. To jest właśnie ten degenerat umysłowy i polityczny który żałuje że Polacy dogadali się bez rozlewu krwi ("płacimy rachunek za bezkrwawą rewolucję") - przy Okrągłym Stole. Ten kretyn wspólnie z Krzywogębnym - udają że nie wiedzą iż w 1989 r. Polska nie była w NATO i nie była w EU. Natomiast Polska była w Układzie Warszawskim i w Polsce stacjonowało 75.000 sowieckich żołnierzy. Tym politycznym mendom marzył się plac Tian'anmen w Pekinie i masakra z 4-5 czerwca 1989 roku. Bo ta menda chciała by dzisiaj cudzym kosztem, kosztem cudzego życia - wręczać medale nowym kombatantom i weteranom z 1989 r. - poświęcać nowe tablice, pomniki i cmentarze. Na szczęście było inaczej.


#Ciekawy   Ponad 2 tygodnie temu, 2018-09-04

chrapan pagib?


#Polonistka   Ponad 2 tygodnie temu, 2018-09-04

Dawaj chrapan,czytać się nauczysz!


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Burmistrz Pasłęka oraz Dyrektor Pasłęckiego Ośrodka Kultury zapraszają na otwarcie...


We wtorek 25 września o godz. 12.00, podczas ślubowania przedszkolaków, oficjalnie...


Spektakl dla dzieci

Pozostało3 dni

Towarzystwo Przyjaciół Biblioteki w Pasłęku zaprasza wszystkie dzieci i...