20 kwietnia 2018 Czeslawa, Agnieszki, Mariana

Narodowe czytanie - Pasłęk włączy się do akcji

dodał 2016-08-12
Narodowe czytanie - Pasłęk włączy się do akcji

Biblioteka Publiczna w Pasłęku zaprasza wszystkich miłośników literatury i historii, fanów czytelnictwa do udziału w kolejnej edycji NARODOWEGO CZYTANIA! Akcja publicznego czytania największych polskich dzieł literackich została zainicjowana przez Prezydenta RP w 2012 r., a jej celem jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. W tym roku, w sobotę 3 września, w całej Polsce czytana będzie powieść „QUO VADIS” Henryka Sienkiewicza. Pasłęckie czytanie zaplanowano od godz. 11:00 do 14:00 na Placu Rekreacyjno Edukacyjnym.

Uczestnicy akcji będą mogli wykazać się wiedzą o czytanej powieści i jej autorze biorąc udział w quizie, dzieci zaś postaramy się zainteresować kolorowankami, których tematem będzie starożytny Rzym.
Wszyscy uczestnicy otrzymają zakładki do książek promujące akcję Narodowego Czytania, a osoby, które przyniosą własne egzemplarze powieści będą mogły przybić na nich okolicznościową pieczęć.

Organizatorami Narodowego Czytania w Pasłęku są: Urząd Miejski w Pasłęku oraz Biblioteka Publiczna w Pasłęku

Wszystkich zainteresowanych udziałem w tym przedsięwzięciu prosimy o zgłoszenia osobiste w Bibliotece Publicznej w Pasłęku pl. św. Wojciecha 5 (Czytelnia), telefoniczne pod nr 55 248 30 55 lub mailowo: bppaslek@poczta.onet.pl. Zgłoszenia do 31 sierpnia.

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję regulamin serwisu

Logowanie / Rejestracja

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję regulamin serwisu

Trwają przygotowania do VI Festynu Ekologicznego, jaki co roku organizuje Urząd Miejski...


12 maja 2018 roku rozegrany zostanie VIII Memoriał Henryka Hucza oraz XI Regionalne...


Talent po raz XV

Pozostało49 dni

Organizatorem XV WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU WOKALNEGO „TALENT 2018" jest...