22 kwietnia 2018 Kai, Leonii, Sotera

Nocny Maraton Lektur w ZSEiT

dodał 2017-10-25
Nocny Maraton Lektur w ZSEiT

Noc z 20 na 21 października maturzyści Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w  Pasłęku spędzili w szkole, a dokładniej w szkolnej auli, która na ten czas zamieniła się w kinową salę. 

Oglądali ekranizacje filmowe wielkich dzieł literackich. Były to filmy: „Troja”, „Ogniem i mieczem”, „Pan Tadeusz” oraz adaptacja komedii „Zemsta”. Wyboru repertuaru dokonali sami uczniowie – spośród 18 dzieł w ankiecie preferencji wybrali właśnie wyżej wymienione tytuły.
W przerwie oglądania odbył się literacki konkurs pod hasłem „Lektura nie faktura – czytaj między wierszami”, podczas którego uczniowie odgadywali tytuły książek na podstawie czytanych przez nauczyciela fragmentów. Zwycięzcą został Cezary Holeniewski z klasy III LO z elementami kształcenia wojskowego, drugie miejsce zajął Jakub Makarewicz z tej samej klasy, a trzecie uczeń IV klasy technikum kształcącego w zawodzie technik agrobiznesu Krzysztof Przepióra . Wszyscy otrzymali drobne i słodkie upominki. Można było również skorzystać z literackiego kącika, w którym znalazły się drukowane wersje oglądanych dzieł.  Nie zabrakło też kawiarenki i stołu z przekąskami, które dodawały energii do wytrwania całej nocy przed wielkim ekranem.
Podczas Nocnego Maratonu Lektur panowała ożywiona i doskonała atmosfera. Uczniowie mieli okazję spędzić  wolny czas w szkole, ale w alternatywny i ciekawy sposób. Nie ukrywali też swego zadowolenia z takiej formy powtórzenia wiedzy literackiej przed zbliżającą się dużymi krokami próbną maturą. Maraton zakończył się o godzinie 6 rano, ale wielu uczniów deklarowało chęć spędzenia kolejnych godzin na wspólnym oglądaniu.
Organizatorami tego przedsięwzięcia były polonistki ZSEiT:  Pani Lidia Zawarczyńska, Pani Anna Turowska oraz Pani Beata Kuczyńska – koordynator szkolny Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
Info. ZSEIT: Anna Turowska

 

0
0
0
0
0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję regulamin serwisu

Logowanie / Rejestracja

#Papa   2017-10-25

STOŁÓWKA BO PRZECIEŻ PRZEKĄSKI BYŁY NIE?


#Fd   2017-10-25

od słuchania do samodzielnego czytania! a tego chcemy przecież znowu nauczyć młodzież.


#Fd   2017-10-25

Niezły pomysł, ale skoro nie czytali, to powinno być słuchanie lub oglądanie lektur. Ja proponuję słuchanie, świetnie się słucha jak ktoś Ci czyta. Przyjemne.


#Kasia   2017-10-25

Jaki to maraton lektur skoro, żadna z osób na zdjęciach nie ma książki w ręku?


#Papa#Kasia  2017-10-25

Można też na nich siedzieć


#Witnam#Kasia  2017-10-25

Taki , ze lektury mozna takze ogladac a nie tylko czytac.


#Szefowa kuchni   2017-10-25

"Szkolna aula" czyt. stołówka


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję regulamin serwisu

Trwają przygotowania do VI Festynu Ekologicznego, jaki co roku organizuje Urząd Miejski...


12 maja 2018 roku rozegrany zostanie VIII Memoriał Henryka Hucza oraz XI Regionalne...


Talent po raz XV

Pozostało47 dni

Organizatorem XV WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU WOKALNEGO „TALENT 2018" jest...