17 listopada 2018 Salomei, Grzegorza, Elzbiety

Odbiór odpadów budowlanych i rozbiórkowych na terenie miasta Pasłęk

dodał Ponad 2 mieiące temu, 2018-08-22
Odbiór odpadów budowlanych i rozbiórkowych na terenie miasta Pasłęk

Urząd Miejski w Pasłęku informuje, iż dnia 7 września 2018 r. (piątek) zgodnie z harmonogramem odbioru odpadów komunalnych Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o. o. przeprowadzi zbiórkę odpadów budowlanych i rozbiórkowych tj. pochodzących z samodzielnego prowadzenia drobnych prac remontowo-budowlanych.

W podanym wyżej terminie nastąpi odbiór przedmiotowych odpadów z terenu miasta Pasłęk (całe miasto).

Odbiór odpadów jest realizowany w ramach uiszczanej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów wywozu i utylizacji.

UWAGA!

Odpady budowlane i rozbiórkowe, także podlegają segregacji. Właściciel nieruchomości jest zobowiązany do wysegregowanie w/w odpadów w następujący sposób:

  • odpady betonu oraz gruz betonowy z rozbiórek i remontów.
  • zmieszane odpady z betonu, gruzu ceglanego, odpadowych materiałów ceramicznych i elementów wyposażenia (np. muszla, umywalka)
  • zmieszane odpady z budowy, remontów i demontażu (tj. tapeta, okleina, drewno, szkło okienne, styropian budowlany, materiały izolacyjne, opakowania np. po farbach czy silikonach, worki po cemencie.

Odpady budowlane i rozbiórkowe powinny być umieszczone w pojemnikach lub workach do tego przeznaczonych, które właściciel nieruchomości organizuje we własnym zakresie. Właściciele nieruchomości chcący pozbyć się podanych wyżej odpadów powinni zgłosić fakt ich posiadania telefonicznie pod numerem (55) 248-20-01 wew. 73 lub osobiście w siedzibie Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej przy ul. Westerplatte 10A w Pasłęku do godziny 15:00 do dnia 6 września 2018 r., celem odbioru odpadów przez Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o. o. w Pasłęku

mb

 

 


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Chatka Puchatka

Pozostało4 dni

Burmistrz Pasłęka oraz Pasłęcki Ośrodek Kultury serdecznie zapraszają na spektakl...


Wystawa pokonkursowa

Pozostało5 dni

Pasłęcki Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy pokonkursowej...


Pasłęcki Ośrodek Kultury we współpracy z Elbląską Orkiestrą Kameralną zaprasza...