21 kwietnia 2018 Anzelma, Bartosza, Feliksa

Ogólnopolski Tydzień Kariery w ZSEiT

dodał 2017-10-24
Ogólnopolski Tydzień Kariery w ZSEiT
Dziewiąta już edycja Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery w roku 2017 przebiegała pod hasłem Ja na rynku pracy: moje talenty i moje kompetencje.

Tegoroczny OTK – 17 objęty został patronatem Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Pani Elżbiety Rafalskiej oraz Ministra Edukacji Narodowej Pani Anny Zalewskiej. Inicjatorem od pierwszej edycji jest Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej.

W Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku w dniu 18 października 2017 roku została zorganizowana konferencja oraz warsztaty zawodoznawcze. Udział w konferencji i w warsztatach wzięli doradcy zawodowi /nauczyciele szkół naszego powiatu wraz z młodzieżą – ok.200 osób/.

Szkołę Podstawową w Młynarach reprezentowały Panie Katarzyna Jankowska, Wiesława Hulanicka i Mariola Boll, Szkołę Podstawową w Nowicy - Pani Krystyna Semkiw i Pan Ryszard Siedlecki, Gimnazjum w Milejewie - Pani Jolanta Szumała i Pani Joanna Urbańska, Gimnazjum w Dobrym - Pani Anna Więckowska i Pan Adam Gródkowski, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Miłakowie - Pan Andrzej Sekita, Szkołę Podstawową w Zwierznie - Panie Beata Krajnik, Krystyna Piaskowska, Magdalena Gadzińska, a Zespół Szkół w Gronowie Elbląskim - Panie Małgorzata Jabłońska i Dorota Piechotka.

Nauczyciele ZSEIT wraz z młodzieżą przygotowali i przeprowadzili warsztaty zawodoznawcze. Ideą tych warsztatów było pokazanie zawodu w sposób niekonwencjonalny i najbardziej zbliżony do rzeczywistości. Uczestnicy warsztatów mieli okazję pod okiem nauczycieli pasjonatów wziąć udział w czynnościach związanych z zawodem a tym samym do poznania warunków przyszłego zatrudnienia.

Warsztaty odbywały się w 6 blokach tematycznych: mechaniczno – budowlane, gastronomiczne i obsługi konsumenta, analizy jakościowej produktów mleczarskich, ekonomiczne, agrobiznesu, obronne.

Zwieńczeniem konferencji było spotkanie z coachem, mówcą motywacyjnym, trenerem, przedsiębiorcą i autorem: Krystianem Wyszomirskim.

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach sieci doradców zawodowych Powiatu Elbląskiego.

Dziękujemy Dyrektorowi oraz wszystkim Nauczycielom Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku, którzy wraz z młodzieżą zaangażowali się w przygotowanie tego wydarzenia.

 

W imieniu doradców zawodowych:

Anna Zalewska

0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14

Trwają przygotowania do VI Festynu Ekologicznego, jaki co roku organizuje Urząd Miejski...


12 maja 2018 roku rozegrany zostanie VIII Memoriał Henryka Hucza oraz XI Regionalne...


Talent po raz XV

Pozostało48 dni

Organizatorem XV WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU WOKALNEGO „TALENT 2018" jest...