19 kwietnia 2018 Adolfa, Tymona, Leona

Oni znajdą zatrudnienie również w Elblągu

dodał 2016-09-19
Oni znajdą zatrudnienie  również w Elblągu

Polski rynek pracy potrzebuje i będzie potrzebował inżynierów-specjalistów. Odzwierciedleniem tego są dane pozyskane z popularnego serwisu ogłoszeniowego dotyczącego pracy, z którego wynika, że co dziesiąte ogłoszenie w III kwartale 2015 r. było skierowane do pracowników tej specjalności.Solidne kształcenie inżynierów oferuje od 17 lat. Instytut Politechniczny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu, w którym prowadzone są kierunki studiów, dające szansę zdobycia atrakcyjnej pracy zarówno w Elblągu, ale również innych miastach oraz za granicą. Są to: mechanika i budowa maszyn, inżynieria środowiska oraz budownictwo, gdzie kształceni są inżynierowie, dobrze przygotowani do wykonywania zawodu.- Studia w PWSZ w Elblągu pozwalają osiągnąć najlepsze, bo praktyczne przygotowanie do zawodu, uzyskać kwalifikacje cenione na rynku pracy już w trakcie studiów, co jest wielkim atutem dla osób rozpoczynających drogę kariery zawodowej zapewnia prof. dr hab. inż. Zbigniew Walczyk – Rektor PWSZ w Elblągu.

Uczelnia od wielu lat współpracuje z przedsiębiorcami zapewniając swoim studentom ciekawe zajęcia w pracowniach przemysłowych oraz atrakcyjne praktyki, po których bardzo często studenci uzyskują oferty pracy. Od tego roku studenci elbląskiej PWSZ wezmą udział w projekcie dodatkowych praktyk zawodowych, za które otrzymywać będą ponad 2000 zł miesięcznie.
Swojego zadowolenia nie ukrywają również elbląscy przedsiębiorcy - Bardzo się cieszę, że PWSZ wychodzi z inicjatywą płatnych praktyk, które są bezcenną okazją do praktycznego poznania aspektów pracy inżynierskiej i komercyjnej. Mam nadzieję, że dzięki projektowi zyskamy wielu zdolnych, chętnych do rozwoju studentów, którzy po zakończeniu nauki będą mogli zasilić szeregi takich firm jak FLSmidth MAAG Gear Sp. z o.o. – mówi Tomasz Wróblewski, Vice President of Global Manufacturing & Supply Chain FLSmidth MAAG Gear.
Czy zatem absolwenci PWSZ w Elblągu mają szansę na realne zatrudnienie w Elblągu?
- Od wielu lat zatrudniamy absolwentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu. Absolwenci uczelni znajdują u nas pracę w takich zawodach jak : Konstruktor, Technolog, Kontroler Jakości, w Dziale Zaopatrzenia, Project Managementu lub na stanowiskach administracyjnych – dodaje Tomasz Wróblewski.
Nabór na bezpłatne studia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu nadal trwa. Więcej informacji o rekrutacji na kierunki mechanika i budowa maszyn, inżynieria środowiska oraz budownictwo znajdziecie na stronie www.pwsz.elblag.pl/rekrutacjaDodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję regulamin serwisu

Logowanie / Rejestracja

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję regulamin serwisu

Trwają przygotowania do VI Festynu Ekologicznego, jaki co roku organizuje Urząd Miejski...


12 maja 2018 roku rozegrany zostanie VIII Memoriał Henryka Hucza oraz XI Regionalne...


Talent po raz XV

Pozostało50 dni

Organizatorem XV WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU WOKALNEGO „TALENT 2018" jest...