26 września 2018 Wawrzynca, Kosmy, Damiana

Orły z ZSEiT wylądowały w Malborku

dodał 2016-11-28
Orły z ZSEiT wylądowały w Malborku

W miniony czwartek 24 listopada klasa II LO o nachyleniu obronnym z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku zwiedziła 22 BAZĘ LOTNICTWA TAKTYCZNEGO W MALBORKU - lotnisko w Królewie Malborskim. W imieniu dowódcy Bazy uczniów przyjął rzecznik prasowy mjr Tomasz Basaraba, który w krótkim zarysie przedstawił historię bazy i jej obecne zadania.  Następnie uczniowie mieli możliwość obserwowania lotów. Niesamowite wrażenia przeżyli wszyscy obecni przy kołowaniu i starcie Mig-W 29. Ryk startujących dwusilnikowych myśliwców spowodował, że poziom adrenaliny skoczył wysoko do góry. Dowódca eskadry osobiście bardzo szczegółowo omówił  zasady lotów.

Zwiedzającym umożliwiono obejrzenie znajdujących się w hangarach słynnych samolotów MIG 21 i innych używanych w przeszłości przez pilotów bazy–TS ISKRA, LIM, SU-22, samolotów szkolno-bojowych, w tym słynnej IRYDY wykorzystywanej do szkolenia podchorążych w Wyższej Szkole Oficerskiej w Dęblinie. Uczniowie mieli okazję obejrzenia wnętrza kabiny pilota, urządzeń nawigacyjnych i celowniczych. Każdy też mógł zasiąść w kabinie pilota i „na sucho” przećwiczyć start i lądowanie. Uczniów zapoznano również z  obsługą techniczną samolotów.
Infrastruktura techniczna i wyposażenie lotniska zrobiły na uczniach duże wrażenie. Dowiedzieli się oni również, że piloci z Malborka oprócz wykonywania bieżących zadań biorą również udział w misjach NATO.


Spotkanie zakończyły podziękowania uczniów złożone w imieniu Dyrekcji ZSEiT i życzenia szczęśliwych lotów przekazane zwiedzającym przez rzecznika prasowego w imieniu Dowódcy BAZY płk pilota mgr inż. Leszka Błacha.


mjr Bolesław Czechowski
Spektakl dla dzieci

Pozostało1 dzień

Towarzystwo Przyjaciół Biblioteki w Pasłęku zaprasza wszystkie dzieci i...


Turniej koszykówki

Pozostało2 dni

W dniach 28-29 września 2018 r. w hali sportowej Zespołu Szkół w Pasłęku...


Grupa Nordic Walking Pasłęk zaprasza na pieszą wędrówkę na trasie Suchacz –...