25 marca 2018 Marioli, Wieczyslawa, Ireneusza

Orły z ZSEiT wylądowały w Malborku

dodał 2016-11-28
Orły z ZSEiT wylądowały w Malborku

W miniony czwartek 24 listopada klasa II LO o nachyleniu obronnym z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku zwiedziła 22 BAZĘ LOTNICTWA TAKTYCZNEGO W MALBORKU - lotnisko w Królewie Malborskim. W imieniu dowódcy Bazy uczniów przyjął rzecznik prasowy mjr Tomasz Basaraba, który w krótkim zarysie przedstawił historię bazy i jej obecne zadania.  Następnie uczniowie mieli możliwość obserwowania lotów. Niesamowite wrażenia przeżyli wszyscy obecni przy kołowaniu i starcie Mig-W 29. Ryk startujących dwusilnikowych myśliwców spowodował, że poziom adrenaliny skoczył wysoko do góry. Dowódca eskadry osobiście bardzo szczegółowo omówił  zasady lotów.

Zwiedzającym umożliwiono obejrzenie znajdujących się w hangarach słynnych samolotów MIG 21 i innych używanych w przeszłości przez pilotów bazy–TS ISKRA, LIM, SU-22, samolotów szkolno-bojowych, w tym słynnej IRYDY wykorzystywanej do szkolenia podchorążych w Wyższej Szkole Oficerskiej w Dęblinie. Uczniowie mieli okazję obejrzenia wnętrza kabiny pilota, urządzeń nawigacyjnych i celowniczych. Każdy też mógł zasiąść w kabinie pilota i „na sucho” przećwiczyć start i lądowanie. Uczniów zapoznano również z  obsługą techniczną samolotów.
Infrastruktura techniczna i wyposażenie lotniska zrobiły na uczniach duże wrażenie. Dowiedzieli się oni również, że piloci z Malborka oprócz wykonywania bieżących zadań biorą również udział w misjach NATO.


Spotkanie zakończyły podziękowania uczniów złożone w imieniu Dyrekcji ZSEiT i życzenia szczęśliwych lotów przekazane zwiedzającym przez rzecznika prasowego w imieniu Dowódcy BAZY płk pilota mgr inż. Leszka Błacha.


mjr Bolesław Czechowski
Jarmark Wielkanocny

Pozostało8 15 minut

Pasłęcki Ośrodek Kultury zaprasza na Jarmark Wielkanocny, który odbędzie się...


Trwa

Pozostało15 15 minut

W Pasłęckim Ośrodku Kultury trwa VII Wiosna Teatralna. Widzowie we wtorek i środę...