25 kwietnia 2018 Marka, Jaroslawa, Wasyla

Orszak Trzech Króli już w sobotę

Wydarzenie odbyło się 2018-01-06

dodał 2018-01-03
Orszak Trzech Króli już w sobotę
W najbliższą sobotę obchodzimy święto Trzech Króli. Z tej okazji ulicami miasta przejdzie uroczysty orszak. Spotykamy się ok. godz. 12.00 pod kościołem bł. Jerzego Matulewicza na parkingu przy ul. M.Kopernika. Wcześniej (o godz. 11.00) w miejscowym kościele zostanie odprawiona msza święta).

 

Formowanie orszaku potrwa około 15 minut, później planowany jest przemarsz ulicami: Kopernika, Mickiewicza i Kościuszki. Na placu św. Wojciecha na wszystkich uczestników orszaku będzie czekała gorąca grochówka.

Zapraszamy mieszkańców miasta i gminy Pasłęk do udziały w Orszaku Trzech Króli. Zainicjujmy wspólnie nowe przedsięwzięcie w Pasłęku, nawiązujące do religii i kultury chrześcijańskiej. – Zachęcają organizatorzy wydarzenia i apelują o przybycie w strojach, nawiązujących do czasów biblijnych.

Dodatkową atrakcją będzie konkurs na najpiękniejszą kolędę.

Organizatorzy: Burmistrz Pasłęka, Parafia bł. J. Matulewicza, Parafia św. Józefa, placówki oświatowe, Pasłęcki Ośrodek Kultury, MKJ Nenia, Urząd Miejski, Środowiskowy Dom Samopomocy w Rzecznej.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję regulamin serwisu

Logowanie / Rejestracja

#Marek Chrapan   2018-01-06

Udział w Orszaku w zasadzie kończy Święta, a więc i abolicję dla Chazarii. Pasłęckiej przedłużę przynajmniej do jutra, niech i te ostatnie godziny Świąt przejdą w czystym powietrzu. nie skażonym tym co jak się ruszy.......Uczestnicząc w Orszaku zastanawiałem się czy Pasłęk nie padł łupem Heroda. Z zawsze dużych orszaków przybocznych króla Pasłęka dzisiaj królowi towarzyszyła tylko jakaś jedna guwernantka, a i sam król wyglądał mizernie, w szatach nie przystających królowi, jakby w ostatniej chwili gdzieś znalezionych. Czyżby Herod obrabował dwór królewski? A więc i dary zrabowane, co prawda "kadzidło" zawsze było, jest i będzie. Herod chyba nie ograniczył się do złupienia króla ale i wszystkich dworzan stąd jakaś poddana przygotowała biedazupki by wspomóc dworzan. DOSIEGO ROKU 2018!


#Chachu chachu#Marek Chrapan  2018-01-06

Przestań mendzić jelopie


#TIK TAK   2018-01-03

Wiecznie nieszczęśliwi wiecznie coś nie tak co by nie robili to i tak będzie coś nie tak, sami coś zróbcie a nie tylko narzekacie


#Avogadro   2018-01-03

Grochówkę ugotuje pani Marta Gessler i dostarczy na plac. Smacznego Pascal!


#Pascal   2018-01-03

A fajerwerki będą ??? i Grochówka z torebki czy z kostki bulionowej knorrrr


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję regulamin serwisu

Trwają przygotowania do VI Festynu Ekologicznego, jaki co roku organizuje Urząd Miejski...


12 maja 2018 roku rozegrany zostanie VIII Memoriał Henryka Hucza oraz XI Regionalne...


Pasłęcki Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza 20 maja 2018 r. o godz. 16:00 do sali...