18 listopada 2018 Romana, Klaudyny, Karoliny

Pasłęcki Koncert Noworoczny

Wydarzenie odbyło się 2018-01-14

dodał 2017-12-26
Pasłęcki Koncert Noworoczny

Burmistrz Pasłęka oraz Dyrektor Pasłęckiego Ośrodka Kultury zapraszają Państwa na Pasłęcki Koncert Noworoczny 2018 pn. "Gran Bellezza - Gala Karnawałowa", który odbędzie się 14 stycznia 2018 r. o godz. 19:00 w sali widowiskowo-kinowej Pasłęckiego Ośrodka Kultury.

Podczas imprezy będzie miało miejsce wręczenie nagród "PASŁĘCKIE WYDARZENIE ROKU 2017". Jest to trzecia edycja konkursu, w którym nagradzane są osoby, instytucje oraz firmy mające wyjątkowe osiągnięcia na rzecz rozwoju społeczno–gospodarczego i kulturalnego gminy Pasłęk.

Wstęp wolny!

Serdecznie zapraszamy.

 

Gran Bellezza - Gala Karnawałowa

W programie najpiękniejsze melodie ze świata opery, operetki, musicalu i muzyki rozrywkowej.

 

Bellezza Opera Trio, w składzie:

Agnieszka Adamczak-Hutek (soprano)

Marcin Hutek (baryton)

Wojciech Sokolnicki (tenor)

Paweł Mazur - fortepian

 

Program Koncertu m.in.:


1. W. A. Mozart „La ci darem la mano" – duet Don Giovanniego i Zerliny z opery „Don Giovanni"

2. G. Puccini „O mio babbino caro" – aria Lauretty z opery „Gianni Schicchi"

3. G.. Bizet „Votre toast" - aria Torreadora z opery „Carmen"

4. G. Verdi „Questa o quella" – aria Księcia Mantui z opery „Rigoletto"

5. F. Loewe „Przetańczyć całą noc" - aria z musicalu „My fair lady"

6. M. Leigh „Śnić sen"- aria Don Quichota z musicalu „Człowiek z La Manchy"

7. F. Lehar – „Twoim jest serce me" – aria Su-Czonga z operetki „Kraina uśmiechu"

8. F. Lehar „Pieśń o Wilii" - aria Hanny z operetki „Wesoła Wdówka"

9. G. Bock „Gdybym był bogaty" aria Tewjego z musicalu „Skrzypek na Dachu"

10. E. de Curtis – „Non Ti scordar di me" – pieśń neapolitańska

11. L. Webber "All I ask of you"- duet Christine i Raoula z musicalu „Upiór w operze"

12. L. Bernstein "Tonight"- duet z musicalu "West Side Story"

13. E. Kalmann „Co się dzieje, oszaleję..." – duet z operetki „Księżniczka Czardasza" / sopran tenor baryton

14. G. Verdi „Libbiamo" - duet z opery „La Traviata" / sopran tenor baryton

15. BIS: F. Lehar „Usta milczą, dusza śpiewa" – duet z operetki „Wesoła wdówka" / sopran tenor baryton

16. BIS: F. Sartori „Con te partiro"

 

Bellezza Opera Trio to wyjątkowy, bo rodzinny projekt muzyczny, w którym swe wokalne siły postanowili połączyć młodzi, lecz nieprzeciętnie utalentowani poznańscy śpiewacy operowi: Agnieszka Adamczak-Hutek (sopran), Marcin Hutek (baryton) oraz Wojciech Sokolnicki (tenor).Każdy z ich koncertów staje się prawdziwym muzycznym świętem – na co dzień Agnieszka, Marcin i Wojciech występują bowiem jako uznani soliści w kraju i za granicą. Artyści, w ostatnich latach koncertujący również jako Rodzinne Trio Operowe, zdążyli już jednak zasłynąć wśród melomanów doskonałymi i porywającymi, a często i zaskakującymi interpretacjami najbardziej znanych operowych i operetkowych arii, duetów i tercetów, przebojów muzyki klasycznej i współczesnej oraz musicalowych hitów.


Spektakle z udziałem Bellezza Opera Trio to zawsze wyjątkowe wydarzenia muzyczne z dużą dozą rozrywki i humoru. Trio Operowe Belleza to także dowód, że z rodziną wychodzi się najlepiej nie tylko na zdjęciu, bowiem Marcin jest mężem Agnieszki. Jednym słowem rodzina, jednak w tym przypadku słowo to rozciąga się zdecydowanie szerzej niż w innych przypadkach.


Ona - piękna, niezwykle utalentowana i oklaskiwana w największych salach europejskich sopranistka. Na koncie ma nie tylko liczne występy operowe, ale również role teatralne w towarzystwie między innymi znakomitej Krystyny Jandy (Maria Callas - Masterclass). Oni; Marcin, baryton o włoskiej urodzie, śpiewak z krwi i kości. Idealnie pasujący do Agnieszki. Ma za sobą liczne występy i festiwale. Jest laureatem wielu prestiżowych konkursów wokalnych. Wojciech, ma w sobie wszystkie atuty prawdziwego mężczyzny. Oprócz żurnalowego wyglądu i nieprzeciętnej inteligencji jest jednym z najlepszych polskich tenorów młodego pokolenia.

 

Marcin Hutek (baryton) – urodzony w 1987 roku, był chórzystą i solistą Poznańskiego Chóru Chłopięcego „Polskie Słowiki".


W latach 2009 – 2011 studiował na wydziale wokalnym na Zürcher Hochschule der Künste. W 2013 roku ukończył studia wokalne w klasie śpiewu dr Jarosława Bręka w Akademii Muzycznej w Poznaniu. Swoje Umiejętności wokalne doskonalił na kursach prowadzonych przez m. in. Kaludiego Kaludova, Bruno Pola, Jane Thorner - Mengedoht, Hartmuta Hölla.W 2000 roku zadebiutował altową partią Chłopca w Czarodziejskim Flecie na Opernfestspiele w Bad Hersfeld, a w 2008 roku, jako baryton partią Palego w Baronie Cygańskim na Festiwalu w Altusried. W 2009 wykonywał partię Jezusa w Das Sühnopfer C. Loewego w Konzerthaus Berlin.


Wystąpił dwukrotnie na Zürcher Festival der Künste – rola Landsknecht w operze Simplicius Simplicissimus W. A. Hartmana i Tiridate w operze Radamisto G. F. Haendla. W 2011 został zaproszony do prawykonania utworu Return of Osiris Clintona Haycrafta. W 2012 roku brał udział w międzynarodowym projekcie „Phoenix" w Teatro Helena Sá e Costa w Porto, gdzie kreował partię Ernesto Volmara w operze Alina regina di Golconda G. Donizettiego.


Na początku 2015 roku wziął udział w projekcie operetkowym „Księżniczka Czardasza" Imre Kalmana reaktywującym scenę operetkową we Wrocławiu, w której zadebiutował w roli Feriego von Kerekes.


Marcin Hutek jest laureatem konkursów - pierwszej nagrody i trzech nagród specjalnych na IV Konkursie Wokalnym im. K. Kurpińskiego we Włoszakowicach, trzeciej nagrody i dwóch nagród specjalnych na Konkursie Wokalnym im. Jana, Edwarda i Józefiny Reszków w Częstochowie oraz Kiwanis Wettbewerb 2010 w Zurychu. Współpracował z takimi dyrygentami jak: Siegfried Heinrich, Pierre-Alain Monot, Wilhelm Keitel, Jerzy Salwarowski, Michael Wendeberg, i reżyserami: Thomas Fiedler, Julie Beauvais, Maria Luisa Bigai, Natalia Babińska.

 

Agnieszka Adamczak-Hutek (baryton) – ukończyła z wyróżnieniem studia w klasie śpiewu solowego prof. Katarzyny Rymarczyk w Akademii Muzycznej w Poznaniu.


Swoje umiejętności wokalne doskonaliła na kursach u Renaty Scotto, Francisco Araizy, Iona Buzei, Evy Blahovej i Heleny Łazarskiej. Po studiach kontynuowała swój rozwój wokalny w Internationale Opernstudio (IOS) in Opernhaus Zürich w Szwajcarii. Jest laureatką międzynarodowych konkursów wokalnych m.in. zdobyła I nagrodę na konkursie wokalnym im. Anneliese Rothenberger w Niemczech, została laureatką w Concorso Internazionale diCanto "La Bohéme" we Włoszech oraz zdobyła II nagrodę na legendarnym już konkursie International Hans Gabor Belvedere Singing Competition 2010 w Wiedniu.


Brała udział w słynnych festiwalach operowych m.in. „Glyndebourne on Tour" w Wielkiej Brytanii, Festiwalu Aix-En-Provence we Francji, a także Al Hussein Theater w Ammanie w Jordanii.


W roku 2012 dokonała nagrania płytowego „Huit Chansons polonaises" F. Poulenca razem z jednym z najbardziej cenionych akompaniatorów na świecie, Grahamem Johnsonem dla brytyjskiej wytwórni Hyperion.


Występowała na wielu polskich i zagranicznych scenach operowych, m. in. Opera de Oviedo (Hiszpania), Auditorio Beluarte w Pampelunie (Hiszpania), Teatro Filarmonico w Veronie (Włochy), Opernhaus Zürich (Szwajcaria), Teatr Wielki w Poznaniu, Teatr Wielki w Łodzi, Opera Bałtycka w Gdańsku, Opera na Zamku w Szczecinie, kreując takie partie jak: Donna Anna z op. „Don Giovanni" W. A. Mozarta, Donna Elvira z op. „Don Giovanni" W. A. Mozarta, Pamina z op. „Die Zauberflote" W. A. Mozarta, Fiordiligi z op. „Cosi fan tutte" W. A. Mozarta, Musetta z op. „La Boheme" G. Pucciniego, Laura z op. „Luisa Miller" G. Verdiego, Hanna z op. „Straszny dwór" St. Moniuszki, Najade z op. „Ariadne auf Naxos" R. Straussa czy Edwige z op. „Robinson Crusoe" J. Offenbacha.


Występując w kraju i za granicą współpracowała z takimi dyrygentami jak :Jakub Hrůša , Michael Jurowski, Eivind Gullberg Jensen, Jochen Rieder, Ingo Metzmacher, Massimo Zanetti, Andrea Battistoni, Tadeusz Kozłowski, Gabriel Chmura, Mieczysław Dondajewski, Marcin Sompoliński, Antoni Gref, Grzegorz Wierus, Maciej Figasi reżyserami: Matthias von Stegmann, Jens-Daniel Herzog, Damiano Michieletto, Ivan Stefanutti, Pippo Delbono i Ryszard Peryt.

 

Wojciech Sokolnicki - Tenor dramatyczny młodego pokolenia.


Studiował na Wydziale Wokalnym Akademii Muzycznej w Poznaniu. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na Wydziale Tkaniny i Ubioru oraz Państwowej Szkoły Muzycznej II st. w Wałbrzychu w klasie saksofonu.


Już na drugim roku studiów zadebiutował główną partią w operze L.Bernsteina „Candide" w Teatro del Giglio we włoskim mieście Lucca. Tę partię wykonał w premierowych spektaklach m.in. w Teatro Alghieri (Ravenna), Teatro Goldoni (Livorno), Teatro Verdi (Pisa) oraz w Teatrze Wielkim w Poznaniu. Zdobył za nią nagrodę im. Jana Kiepury
za najlepszy Debiut Roku 2010. W 2011 zaproszono go do koncertowego wykonania partii Candide`a w Teatro Politeama Garibaldi w Palermo z towarzyszeniem Orchestra Synfonica Syciliana.W roku 2013 wystąpił w prapremierze polskiej jako Robinson Crusoe w dziele J. Offenbacha „Robinson Crusoe". W tym samym roku został zwycięzcą XV Wielkiego Turnieju Tenorów organizowanego przez Operę na Zamku w Szczecinie. W 2015 roku zadebiutował w repertuarze dramatycznym jako Canio w „Pagliacci"- R.Leoncavallo oraz Turiddu w „Cavaleria rusticana"- P.Mascagniego w Teatrze Wielkim w Poznaniu. Jego kariera koncertowa rozpoczęła się w 2015 roku gdzie jako solista wykonujący najsłynniejsze tenorowe arie występował niemalże na wszystkie scenach filharmonii w Polsce, ale także na scenach w Chicago (USA), Toronto (Kanada), Baden-Baden (Niemcy). W 2016 r. został zaproszony do jury w Międzynarodowym Konkursie Kameralistyki w Chang Mai (Tajlandia).


W tym samy roku został po raz kolejny zwycięzcą Konkursu Tenorów organizowanego przez Mazowiecki Teatr Muzyczny w Warszawie. Oprócz scen teatrów i filharmonii występował na wielu międzynarodowych festiwalach jako solista oraz reżyser koncertów. Jest artystą niezależnym, oprócz występów solowych działa jako producent Opera Night Group oraz współtwórca grupy Tre Voci - Tenorzy.

 

 


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Nick   2017-12-26

To ile to kosztowało ile napoleon banknotu wydalil publicznie


#Jak ja nie lubię kretynów#Nick  2017-12-26

Dla ciebie ciulu nawet złotówki szkoda wydać. I tak z tego nic nie zrozumiesz i tam nie będziesz to po cholerę się pytasz.


#Nick#Jak ja nie lubię kretynów  2017-12-26

Spójrz w lustro to polubisz kretyna


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Chatka Puchatka

Pozostało3 dni

Burmistrz Pasłęka oraz Pasłęcki Ośrodek Kultury serdecznie zapraszają na spektakl...


Wystawa pokonkursowa

Pozostało4 dni

Pasłęcki Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy pokonkursowej...


Pasłęcki Ośrodek Kultury we współpracy z Elbląską Orkiestrą Kameralną zaprasza...