20 czerwca 2018 Diny, Bogny, Florentyny

Pasłęczanie znów na podium

dodał 2017-10-09
Pasłęczanie znów na podium
W sobotę w odległym Świdwinie odbyły się finałowe zawody Grand Prix Zachodniopomorskiego w Nordic Walking. W imprezie wzięła udział trójka chodziarzy z Pasłęka: Magda Bujnicka, Marcin Bujnicki i Mariusz Szarszunowicz. Co najważniejsze - wszyscy stanęli na podium.

 

Po Mistrzostwach Polski w Barlinku, które między innymi były zaliczane do GP Zachodniopomorskiego, nasi zawodnicy mieli szansę na zajęcie wysokiej lokaty w całym cyklu – relacjonuje Marcin Jankowski z pasłęckiego Klubu Nordic Walking w Pasłęku:

Dwa wyróżnienia ze Świdwina przywiózł Mariusz Szarszunowicz. Zawodnik startując na 10 km zajął pierwsze miejsce w kategorii wiekowej i drugie w open, ale odebrał puchar za pierwsze miejsce, ponieważ regulamin mówi o tym, że na podium w klasyfikacji open puchar otrzymuje trzech najlepszych kijkarzy, którzy nie otrzymali ostrzeżeń za nieprawidłową technikę.


Pierwsze miejsce w kategorii zajęła Magda Bujnicka (5 km), a na najniższym stopniu podium stanął Marcin Bujnicki (10 km).

W podsumowaniu cyklu, pasłęczanie wywalczyli sześć pucharów w klasyfikacji generalnej. Wśród dzieci (M 0-9 lat – 5 kilometrów) najlepszy był Mateusz Rębowski. Drugie miejsca przypadły dla Adama Kuźmicza (M 30-39 – 5 km) i Mariusza Szarszunowicza (M 0-39 – 10 km). Trzecie pozycje dla Magdy Bujnickiej (K 10-12 – 5 km), Tomasza Rębowskiego (M 30-39 – 5 km) i Marcina Bujnickiego (M 40-49 – 10 km).


Gratulujemy!

 

Info, foto: Nordic Walking Pasłęk

0
0
0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję regulamin serwisu

Logowanie / Rejestracja

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję regulamin serwisu

W ostatni weekend czerwca zapraszamy do Młynar na Ogólnopolski Przegląd Kultury...


W niedzielę 1. lipca o godz. 17:00 zapraszamy na koncert inaugurujący Artystyczne Lato...


To tytuł wyjątkowego koncertu, na który zaprasza Państwa już teraz burmistrz...