22 sierpnia 2018 Cezarego, Tymoteusza

Pierwsze zajęcia baletu klasycznego

dodał 2017-10-06
Pierwsze zajęcia baletu klasycznego
Środa 4. października w Pasłęckim Ośrodku Kultury upłynęła pod znakiem baletu klasycznego. W ramach dni otwartych odbyły się pierwsze zajęcia, prowadzone w dwóch grupach: grupa pierwsza dla młodszych, początkujących baletnic oraz grupa druga dla starszych, bardziej doświadczonych tancerek.

 

Zajęcia prowadzi dyplomowana instruktorka tańca i rekreacji ruchowej – Karolina Malinowska. Od dziecka związana z tańcem i jego różnego rodzaju formami. Rozwijała się w stylu Disco Dance oraz Cheerleaderingu. Obecnie specjalizuje się w tańcu jazzowym i klasycznym. Wciąż szkoli się, biorąc udział w warsztatach tanecznych.

Uczyła się pod okiem wielu wybitnych instruktorów z Polski i zagranicy w dziedzinie tańca współczesnego, baletu czy jazzu, np: Luciano di Natale, Nicolas Huchard, Katarzyna Mieczkowska, Kama Akucewicz, Karolina Kroczak, Adam Michał Góral. Balet oraz modern jazz zawierają w sobie elementy gimnastyki rozciągającej, ćwiczeń ogólnorozwojowych poprawiających sprawność fizyczną, kształtujących prawidłową postawę ciała oraz koordynację ruchową. Dzieci ucząc się prostych elementów tanecznych, łącząc je w układy poznają podstawy tańca klasycznego. Zajęcia z Karoliną to duża dawka, uśmiechu, nowych pomysłów i zabawy, ale także mobilizacja do pracy, która w przyszłości daje upragnione efekty.


W tym sezonie tanecznym ruszają zapisy na zajęcia indywidualne balet/modern jazz. Indywidualny tryb nauczania umożliwia szybsze opanowanie kroków tanecznych oraz techniki tańca.

Dzieci będą miały szanse wziąć udział nie tylko w występach grupowych, ale również w solowych turniejach tanecznych. W ofercie zajęć znajdują się:-nauczanie oraz doskonalenie choreografii turniejowej

-przygotowanie techniczne stylu tanecznego modern jazz (technika skoków, piruetów, obrotów)

-rozciągające poszczególnych grupy mięśniowych

-indywidualny dobór muzyki


Zajęcia odbywają się w środy: I grupa godz. 16:30, II grupa godz. 17:30 i w soboty: I grupa godz. 10:00, II grupa godz. 11:00.

 

0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Zapraszamy drużyny piłkarskie do wzięcia udziału w sierpniowej edycji Letniego...


Balony nad Pasłękiem

Pozostało5 godzin 43 minut

Zbliża się termin kolejnej edycji zawodów balonowych rozgrywanych dla...


25 sierpnia br. wracamy do formuły Festynu Sołectw realizowanej w Parku Ekologicznym....