18 listopada 2018 Romana, Klaudyny, Karoliny

Pierwsze zajęcia baletu klasycznego

dodał 2017-10-06
Pierwsze zajęcia baletu klasycznego
Środa 4. października w Pasłęckim Ośrodku Kultury upłynęła pod znakiem baletu klasycznego. W ramach dni otwartych odbyły się pierwsze zajęcia, prowadzone w dwóch grupach: grupa pierwsza dla młodszych, początkujących baletnic oraz grupa druga dla starszych, bardziej doświadczonych tancerek.

 

Zajęcia prowadzi dyplomowana instruktorka tańca i rekreacji ruchowej – Karolina Malinowska. Od dziecka związana z tańcem i jego różnego rodzaju formami. Rozwijała się w stylu Disco Dance oraz Cheerleaderingu. Obecnie specjalizuje się w tańcu jazzowym i klasycznym. Wciąż szkoli się, biorąc udział w warsztatach tanecznych.

Uczyła się pod okiem wielu wybitnych instruktorów z Polski i zagranicy w dziedzinie tańca współczesnego, baletu czy jazzu, np: Luciano di Natale, Nicolas Huchard, Katarzyna Mieczkowska, Kama Akucewicz, Karolina Kroczak, Adam Michał Góral. Balet oraz modern jazz zawierają w sobie elementy gimnastyki rozciągającej, ćwiczeń ogólnorozwojowych poprawiających sprawność fizyczną, kształtujących prawidłową postawę ciała oraz koordynację ruchową. Dzieci ucząc się prostych elementów tanecznych, łącząc je w układy poznają podstawy tańca klasycznego. Zajęcia z Karoliną to duża dawka, uśmiechu, nowych pomysłów i zabawy, ale także mobilizacja do pracy, która w przyszłości daje upragnione efekty.


W tym sezonie tanecznym ruszają zapisy na zajęcia indywidualne balet/modern jazz. Indywidualny tryb nauczania umożliwia szybsze opanowanie kroków tanecznych oraz techniki tańca.

Dzieci będą miały szanse wziąć udział nie tylko w występach grupowych, ale również w solowych turniejach tanecznych. W ofercie zajęć znajdują się:-nauczanie oraz doskonalenie choreografii turniejowej

-przygotowanie techniczne stylu tanecznego modern jazz (technika skoków, piruetów, obrotów)

-rozciągające poszczególnych grupy mięśniowych

-indywidualny dobór muzyki


Zajęcia odbywają się w środy: I grupa godz. 16:30, II grupa godz. 17:30 i w soboty: I grupa godz. 10:00, II grupa godz. 11:00.

 

0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Chatka Puchatka

Pozostało3 dni

Burmistrz Pasłęka oraz Pasłęcki Ośrodek Kultury serdecznie zapraszają na spektakl...


Wystawa pokonkursowa

Pozostało4 dni

Pasłęcki Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy pokonkursowej...


Pasłęcki Ośrodek Kultury we współpracy z Elbląską Orkiestrą Kameralną zaprasza...