17 listopada 2018 Salomei, Grzegorza, Elzbiety

Po raz pierwszy w Marwicy/Pasłęk!

dodał 2018-03-24
Po raz pierwszy w Marwicy/Pasłęk!

Takiej akcji wielkanocnej jeszcze w Marwicy/Pasłęku nie było! Po raz pierwszy to wychowankowie placówki opiekuńczo-wychowawczej ,,Orle Gniazdo” w Marwicy razem z Wolontariuszami z Warszawy oraz przy wsparciu Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej zamienią się w Wolontariuszy, którzy będą wspierać ubogich i samotnych Seniorów z naszej społeczności! W poniedziałek młodzież razem z wychowawczyniami - p. Marta Stańczyk i Alicja Torucką będą rozwozić przygotowane paczki wielkanocne, które zawierają żywność, kosmetyki, chemię oraz drobne wielkanocne upominki. Dary zostały zebrane przez Wolontariuszy Fundacji Dobrych Inicjatyw w Warszawie.

- Kilka dni temu dotarły do nas dary z Fundacji, które zostały przez Wychowanków posegregowane. Wspólnie zrobiliśmy paczki wielkanocne, a dzieci przygotowały kartki z życzeniami. Dziś rozpoczynamy pierwszy dzień dystrybucji darów – mówi p. Marta Stańczyk.

Założeniem akcji jest pokazanie naszej młodzieży sytuacji i potrzeb osób starszych oraz włączenie ich w akcje wolontariatu na rzecz lokalnej społeczności, a pomagając innym pomagamy też sobie. To kolejna Dobra Inicjatywa Fundacji, w której biorą udział nasze dzieci – mówi Dyrektor Placówki – p. Leszek Czyżewski.

Dary dotrą do osób najbardziej potrzebujących w naszej gminie. Wspólnie z Fundacją ustaliliśmy kryteria oraz wybraliśmy Seniorów do wsparciamówi p. Agnieszka Pocełujko – Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Pasłęku, który również jest partnerem akcji.

#AkcjaWielkanoc – Nie Bądź Jak Mariola to ogólnopolska inicjatywa wsparcia osób potrzebujących poprzez zaangażowanie darczyńców indywidualnych, firm oraz instytucji. Budujemy społeczność wokół placówek opiekuńczo-wychowawczych i staramy się wspierać podopiecznych w formacie edukacji poza-formalnej poprzez uczestnictwo w akcjach i wydarzeniach, które rozwijają ich kompetencje społeczne, zawodowe oraz indywidualne zainteresowania. – mówi przedstawiciel Fundacji Dobrych Inicjatyw. Akcja odbywa się w woj. mazowieckim, podlaskim oraz warmińsko-mazurskim.

 

Koordynator akcji i kontakt dla mediów w Marwicy/Pasłęku:
p. Marta Stańczyk – wychowawczyni placówki
tel: 608 037 193

 

PS. Akcją objęci też zostaną wybrani seniorzy – kombatanci.

0
0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Pasłęczanka   2018-03-24

Rodziny,sybiracy potrzebują wsparcia.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Chatka Puchatka

Pozostało4 dni

Burmistrz Pasłęka oraz Pasłęcki Ośrodek Kultury serdecznie zapraszają na spektakl...


Wystawa pokonkursowa

Pozostało5 dni

Pasłęcki Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy pokonkursowej...


Pasłęcki Ośrodek Kultury we współpracy z Elbląską Orkiestrą Kameralną zaprasza...