18 listopada 2018 Romana, Klaudyny, Karoliny

Po sesji

dodał 2017-10-23
Po sesji
Podczas piątkowej sesji burmistrz Wiesław Śniecikowski wręczył nagrody laureatom tegorocznego festynu sołectw. Przypomnijmy, że w klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce zajął Zielony Grąd, drugie Rzeczna, a trzecie Krasin.

 

W części roboczej radni podjęli kilka uchwał, związanych z przekształceniem pasłęckich placówek, zgodnie z reformą oświatową oraz zadecydowali o podwyżce cen za odbiór i wywóz odpadów. Radni zapoznali się także ze stanem realizacji zadań oświatowych, w tym o wynikach nauczania oraz z raportem o stanie technicznym budynku dworca kolejowego w Pasłęku. Na wniosek mieszkańców Kawek, radni przyjęli również wniosek o utworzenie nowego sołectwa. W punkcie dotyczącym interpelacji pojawiły się m.in. zapytania o to, czy gmina posiada ewidencję zbiorników bezodpływowych i przydomowych oczyszczalni ścieków oraz czy możliwa byłaby współpraca z samorządem wojewódzkim i powiatowym przy budowie chodnika przy ul. Wojska Polskiego.

aw

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Kto   2017-10-24

Bo kredyty trzeba czymś spłacić .


#Pasłęczanin   2017-10-24

Do On.Puk nie podniósł stawek , dostaje ustaloną w przetargu kwotę rok temu.Nawiasem mowiąc niższą niz zaproponowal nasz urząd.Więc pieniądze z podwyzek pojda do kasy naszego urzędu a nie firmy Puk.


#On   2017-10-24

Jakby nie patrzeć dawno podwyżki za odbiór odpadów nie było,teraz tylko zostaje podwyżka wody ,a co tam!Ciekawe czy Koma ,by tak podnosiła stawki ?A może tak pomyśleć i skupić się na bezrobociu w Pasłęku/brak pracy dla absolwentów-po co tylu urzędników ,jak nie szukają miejsc pracy(bieda z nedzą w mieście!-to powinno zainteresować radnych)


#Ja   2017-10-23

gratulacje dla p.M.jest zorganizowana,dotrzymuje słowa,jest na każdym zebraniu rady.Dzięki niej w Mariance wszystko jest na swoim miejscu i dzieje się dużo


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Chatka Puchatka

Pozostało3 dni

Burmistrz Pasłęka oraz Pasłęcki Ośrodek Kultury serdecznie zapraszają na spektakl...


Wystawa pokonkursowa

Pozostało4 dni

Pasłęcki Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy pokonkursowej...


Pasłęcki Ośrodek Kultury we współpracy z Elbląską Orkiestrą Kameralną zaprasza...