20 kwietnia 2018 Czeslawa, Agnieszki, Mariana

Po sesji: Marian Matuszczak zasłużonym dla województwa

dodał 2017-09-03
Po sesji: Marian Matuszczak zasłużonym dla województwa

W piątek 1. września radni Rady Miejskiej w Pasłęku spotkali się na pierwszej, powakacyjnej sesji. Pierwsza cześć obrad to m.in. uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursów: „Najładniejsza posesja 2017” i „Aktywna, piękna i czyta wieś” oraz sprawozdanie z prac archeologicznych przy pasłęckim zamku. Gościem na sesji był przewodniczący sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego Jan Bobek, który wręczył Marianowi Matuszczakowi Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego. W uzasadnieniu wniosku o nadanie tego wyróżnienia czytamy, że życie zawodowe M. Matuszczaka było związane z rozwojem oświaty na terenie naszego województwa. Od 2004 roku jest dyrektorem Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych. Poza tym pełnił wiele funkcji publicznych, był radnym powiatowym, a obecnie jest wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej w Pasłęku.

Przez lata inicjował rozwój infrastruktury szkół z terenu gminy Pasłęk, a ostatnio czynnie brał udział w pracach nad wprowadzeniem zmian w oświacie, wynikających z nowej ustawy Prawo oświatowe – M. Matuszczak dał się poznać jako kompetentny i skutecznie działający radny, dobrze znający zagadnienia dotyczące samorządu (…) Cechuje go zaufanie i wysoki poziom kultury osobistej. Jest osobą kreatywną, umiejącą znaleźć rozwiązanie dla wielu problemów. Cieszy się także ogromnym szacunkiem wśród mieszkańców gminy i miasta Pasłęk – mówił o sylwetce wyróżnionego przewodniczący rady Edward Skalij.
W dalszej części obrad radni zajęli się sprawozdaniem z przygotowań placówek oświatowych do nowego roku szkolnego, oceną realizacji wakacyjnych przedsięwzięć sportowych i kulturalnych oraz głosowaniem nad zaplanowanymi uchwałami. Zadecydowali o udzieleniu pomocy finansowej powiatowi chojnickiemu w formie dotacji celowej na usuwanie skutków nawałnicy oraz o przekazaniu dotacji powiatowi elbląskiemu na wyremontowanie ul. Limanowskiego. Radni przyjęli też program oddłużeniowy, określający szczególny tryb umarzania zadłużeń użytkowników lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu gminy oraz program ochrony środowiska dla gminy Pasłęk na lata 2017-2020. Ciekawym punktem sesji była dyskusja nad ustaleniem nazw nowych ulic w Pasłęku, jakie wyznaczone zostały zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego centralnej i wschodniej części Pasłęka. Po dyskusji radni zdecydowali, ze w sąsiedztwie drogi do Rogajn powstaną takie ulice jak: Morąska, Szeroka, Piękna, Dolinka, Wspólna i Wąwozowa.

aw


0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję regulamin serwisu

Logowanie / Rejestracja

#Bez zasług   2017-09-03

Kuba w Chłopach u Boryny za zasługi dostał dwie koszule, kapote i dwa ruble w gotówce


#Fan   2017-09-03

Gratulujemy. Pan dyrektor to super gość.


#Podpis   2017-09-03

klapa rąsia buźka goźdxik


#Bezradna   2017-09-03

mój mąż też jest z zawodu dyrektorem i jeszcze odznaki nie dostał ? a pan M jak rozwijał oświatę może jakieś konkrety a nie buźka klapka goździk !


#Podpis   2017-09-03

PO linii partyjnej ? Platforma Obywatelska czuwa i pilnuje terenu.


#Tubylca   2017-09-03

Gratulacje Panie Marianie !!


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję regulamin serwisu

Trwają przygotowania do VI Festynu Ekologicznego, jaki co roku organizuje Urząd Miejski...


12 maja 2018 roku rozegrany zostanie VIII Memoriał Henryka Hucza oraz XI Regionalne...


Talent po raz XV

Pozostało49 dni

Organizatorem XV WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU WOKALNEGO „TALENT 2018" jest...