25 kwietnia 2018 Marka, Jaroslawa, Wasyla

Po zawodach w Malborku

dodał Ponad tydzień temu, 2018-04-16
Po zawodach w Malborku
Za nami III Piknik Biegowy dla Autyzmu w Malborku. Grupa Nordic Walking Pasłęk przystąpiła do dystansu 5,2 km w bardzo dobrych humorach. Kilkoro z nas debiutowało w zawodach. Po wspólnych zimowych treningach poświęconych szlifowaniu techniki mogliśmy pochwalić się swoimi umiejętnościami chodzenia z kijami. Należy zaznaczyć, że wielu bardziej doświadczonych walkerów mogłoby się uczyć od naszych debiutantów prawidłowego marszu z kijami. BRAWO!

 

 

Do Malborka zawitaliśmy w składzie: Magda Bujnicka, Izabela Charmuszko, Małgorzata Obszańska, Anna Rogulska, Marcin Bujnicki, Tadeusz Dudowicz, Marcin Jankowski i Dariusz Piątek. Stanowiliśmy najliczniejszą zorganizowaną grupę.

Zawody miały na celu wsparcie dzieci i młodzieży autystycznej. Od początku wyczuwało się, że sam start jest tylko dodatkiem, a liczy się koleżeńska atmosfera, potwierdzona wszechogarniającymi uśmiechami uczestników Pikniku. Przechodząc do rywalizacji, najlepiej spośród naszych kijkarzy wypadł Marcin Jankowski, który przybył na metę zajmując 3. miejsce open i 2. w kategorii wiekowej. Kolejny był Marcin Bujnicki – 5. open i 3. w kategorii. Darek Piątek zajął 7. lokatę open i 4. w kategorii. Wielkie gratulacje należą się Tadeuszowi Dudowiczowi, który w wieku „emerytalnym” podjął wyzwanie i ukończył zawody na 52. pozycji open i 12. w kategorii. Wśród pań najlepiej zaprezentowała się młodziutka, ale doświadczona Magda Bujnicka, która zajęła 3. miejsce w kategorii wiekowej i 6. wśród kobiet. Kolejną naszą zawodniczką na mecie była Małgorzata Obszańska, ukończyła zawody na 19. miejscu wśród pań i 11. w kategorii. 28. spośród kobiet była Anna Rogulska – 6 w kategorii. Iza Charmuszko ukończyła swój pierwszy strat na 32. pozycji wśród kobiet i 17. w kategorii.

Niezmiernie cieszy to, że nasi debiutanci biorący udział w tej imprezie, załapali bakcyla nordic walking i naładowani pozytywną energią oraz mocą endorfin już planują starty w kolejnych zawodach.


Nasza grupa wzbudziła duże zainteresowanie Wicestarosty Powiatu Malborskiego Pana Waldemara Lamkowskiego, który opowiadał o swoich powiązaniach z naszym regionem. Natomiast spiker Pan Ryszard Mazerski, przytaczał anegdoty i historie związane między innymi z sukcesami pasłęckich lekkoatletów.

 

info: Nordic Walking Pasłęk

0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję regulamin serwisu

Logowanie / Rejestracja

#Kibic   Ponad tydzień temu, 2018-04-16

Brawo!!! Tak trzymać :)


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję regulamin serwisu

Trwają przygotowania do VI Festynu Ekologicznego, jaki co roku organizuje Urząd Miejski...


12 maja 2018 roku rozegrany zostanie VIII Memoriał Henryka Hucza oraz XI Regionalne...


Pasłęcki Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza 20 maja 2018 r. o godz. 16:00 do sali...