21 września 2018 Jonasza, Mateusza, Hipolita

Po zawodach w Malborku

dodał 2018-04-16
Za nami III Piknik Biegowy dla Autyzmu w Malborku. Grupa Nordic Walking Pasłęk przystąpiła do dystansu 5,2 km w bardzo dobrych humorach. Kilkoro z nas debiutowało w zawodach. Po wspólnych zimowych treningach poświęconych szlifowaniu techniki mogliśmy pochwalić się swoimi umiejętnościami chodzenia z kijami. Należy zaznaczyć, że wielu bardziej doświadczonych walkerów mogłoby się uczyć od naszych debiutantów prawidłowego marszu z kijami. BRAWO!

Do Malborka zawitaliśmy w składzie: Magda Bujnicka, Izabela Charmuszko, Małgorzata Obszańska, Anna Rogulska, Marcin Bujnicki, Tadeusz Dudowicz, Marcin Jankowski i Dariusz Piątek. Stanowiliśmy najliczniejszą zorganizowaną grupę.

Zawody miały na celu wsparcie dzieci i młodzieży autystycznej. Od początku wyczuwało się, że sam start jest tylko dodatkiem, a liczy się koleżeńska atmosfera, potwierdzona wszechogarniającymi uśmiechami uczestników Pikniku. Przechodząc do rywalizacji, najlepiej spośród naszych kijkarzy wypadł Marcin Jankowski, który przybył na metę zajmując 3. miejsce open i 2. w kategorii wiekowej. Kolejny był Marcin Bujnicki – 5. open i 3. w kategorii. Darek Piątek zajął 7. lokatę open i 4. w kategorii. Wielkie gratulacje należą się Tadeuszowi Dudowiczowi, który w wieku „emerytalnym” podjął wyzwanie i ukończył zawody na 52. pozycji open i 12. w kategorii. Wśród pań najlepiej zaprezentowała się młodziutka, ale doświadczona Magda Bujnicka, która zajęła 3. miejsce w kategorii wiekowej i 6. wśród kobiet. Kolejną naszą zawodniczką na mecie była Małgorzata Obszańska, ukończyła zawody na 19. miejscu wśród pań i 11. w kategorii. 28. spośród kobiet była Anna Rogulska – 6 w kategorii. Iza Charmuszko ukończyła swój pierwszy strat na 32. pozycji wśród kobiet i 17. w kategorii.

Niezmiernie cieszy to, że nasi debiutanci biorący udział w tej imprezie, załapali bakcyla nordic walking i naładowani pozytywną energią oraz mocą endorfin już planują starty w kolejnych zawodach.

Nasza grupa wzbudziła duże zainteresowanie Wicestarosty Powiatu Malborskiego Pana Waldemara Lamkowskiego, który opowiadał o swoich powiązaniach z naszym regionem. Natomiast spiker Pan Ryszard Mazerski, przytaczał anegdoty i historie związane między innymi z sukcesami pasłęckich lekkoatletów.

info: Nordic Walking Pasłęk