15 grudnia 2017 Niny, Celiny, Waleriana

Policja apeluje - w czasie deszczu włącz światła mijania

dodał Ponad 2 mieiące temu, 2017-10-04
Policja apeluje - w czasie deszczu włącz światła mijania
Policjanci ruchu drogowego elbląskiej komendy często zwracają uwagę na kierowców jeżdżących na światłach do jazdy dziennej w czasie ograniczonej przejrzystości powietrza, np. gdy pada deszcz. W takich warunkach powinni włączać światła mijania. J

 

Jesienią, przy pochmurnej pogodzie z opadami deszczu, kierowcy mają dylemat, kiedy jeździć na światłach do jazdy dziennej, a kiedy już na światłach mijania. Wątpliwości te pomogą rozwiać przepisy ruchu drogowego.

Ustawa Prawo o ruchu drogowym jednoznacznie rozwiązuje ten dylemat. Kierujący pojazdem jest obowiązany zachować szczególną ostrożność w czasie jazdy w warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza, spowodowanej mgłą, opadami atmosferycznymi lub innymi przyczynami. Nie tylko zachowanie szczególnej ostrożności ma przyczynić się do poprawy naszego bezpieczeństwa na drodze. Pamiętajmy o obowiązku używania świateł mijania, kiedy zmniejsza się przejrzystość powietrza -mówi kom. Wojciech Skrobotun, Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

W najbliższym czasie patrole elbląskiej drogówki będą pełnić służbę z szczególnym zwróceniem uwagi na ten aspekt bezpieczeństwa ruchu drogowego. Warto w tym miejscu przedstawić wysokości mandatów jakie mogą zostać nałożone na kierujących, którzy w tym zakresie nie będą stosować przepisów Ustawy Prawo o ruchu drogowym: ; niestosowanie się do obowiązku używania wymaganych przepisami świateł – od zmierzchu do świtu: 200 zł i 4 punkty karne,niestosowanie się do obowiązku używania wymaganych przepisami świateł w warunkach zmniejszonej przejrzystości powierza 200 zł i 4 punkty karne. Jak szczegółowo przedstawiają się uwarunkowania prawne dotyczące montażu świateł do jazdy dziennej oraz homologacji można przeczytać tutaj.

 

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję regulamin serwisu

Logowanie / Rejestracja

#Pan Koperta   Ponad 2 mieiące temu, 2017-10-04

Eee tam.. sa agenci którzy na ledach do jazdy dziennej we mgle jadą. To jest wyczyn!


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję regulamin serwisu

17 grudnia 2017 roku odbędzie się w Perfect Pubie przy ul. Wiśniowej w Pasłęku...


Biblioteka Publiczna w Pasłęku zaprasza na kolejne z zaplanowanych na grudzień...


Zapadła decyzja w sprawie powitania Nowego Roku na placu św. Wojciecha. Osoby,...