21 października 2017 Urszuli, Hilarego, Jakuba

Pomoc dla poszkodowanych

dodał Miesiąc temu

Szacowane są straty powstałe w wyniku powodzi, która nawiedziła naszą gminę. Są konkretne straty w rolnictwie i mieniu uszkodzonym przez wezbrane wody Wąskiej i innych mniejszych, ale groźnych cieków. Obecny w Pasłęku wojewoda warmińsko – mazurski zapewniał, że są środki na pomoc dla rolników i obywateli. Rolnicy mogą liczyć na pomoc Ministerstwa Rolnictwa, a mieszkańcy Pasłęka i zalanych miejscowości otrzymają wsparcie z MSWiA. jp


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję regulamin serwisu

Logowanie / Rejestracja

#Podpis   Miesiąc temu

Jaka pomoc dla rolników za co, za zestawione zboże na polu, a co z ubezpieczeniem upraw !


#A   Miesiąc temu

I co Jurek? PiS zly? Widze ze juz piszesz sam komentarze pod swoim artykulem. Jak bylo PO u wladzy to mowili dokladnie to samo... Trzeba bylo sie ubezpieczyc... Czubki


#Pasłęczanin   Miesiąc temu

Zwykłym ludziom trzeba pomóc,którzy ucierpieli w wyniku powodzi a nie rolnikom ,,biznesmenom w gumakach .Przyzwyczajeni są do niańczenia przez Państwo .Płacą śmieszny KRUS ,nie płacą podatków i do tego dostają tłuściutkie dopłaty .Mało to sprawiedliwe wobec chociażby emerytów ,którzy od swojej skromnej emerytury muszą odprowadzać podatki. W wyniku powodzi ucierpiało dużo naprawdę biednych ludzi .którzy niejednokrotnie pracują za najniższą krajową i im w pierwszej kolejności należy się pomoc.


#Pasłęczanin   Miesiąc temu

Zwykłym ludziom trzeba pomóc,którzy ucierpieli w wyniku powodzi a nie rolnikom ,,biznesmenom w gumakach .Przyzwyczajeni są do niańczenia przez Państwo .Płacą śmieszny KRUS ,nie płacą podatków i do tego dostają tłuściutkie dopłaty .Mało to sprawiedliwe wobec chociażby emerytów ,którzy od swojej skromnej emerytury muszą odprowadzać podatki. W wyniku powodzi ucierpiało dużo naprawdę biednych ludzi .którzy niejednokrotnie pracują za najniższą krajową i im w pierwszej kolejności należy się pomoc.


#Podpis   Miesiąc temu

Ty Pasłłęczain nie płacz,tylko kup sobie ziemię, ciągnik, maszyny , nawozy, materiał siewny, środki ochrony i też żyj z tłustych dopłat. Kto ci broni? Jakieś 700zł za hektar. Poza tym przez pierwszy rok będziesz musiał zęby w ścianę, bo dopłata dopiero jesienią no i zbiory tez jesienią - jesli uda ci się zebrać i sprzedać.


#Pasłęczanin   Miesiąc temu

Podpis prowadząc jakakolwiek działalność musisz zainwestować niemałe pieniądze ,musisz zaryzykować ,często przez pierwszy rok tak jak piszesz musisz wbijać zęby w ścianę ale musisz płacić 1200 zł ZUs a nie 150 KRUs ,musisz płacić VAT i podatek dochodowy ,rolnik nie musi , nie dostaniesz też żadnych dopłat tak jak rolnicy.Podpis co powiesz emerytowi .który musi płacić podatek od swojej 700 złotowej emerytury?


#Rolnik   Miesiąc temu

Pasłęczanin nikt nikomu nie broni być rolnikiem. Jeśli to taki dobry biznes i tyle kasy to dlaczego ludzie zakładają inne firmy gdzie trzeba płacić zus. Mogą zostać rolnikami. Jaki problem???? Proszę bardzo. Kupuj ziemię ciągniki maszyny i bierz się za robotę. Powodzenia. A potem pogadamy...


#Obserwator   Miesiąc temu

nie rozumiem tych płaczących wołających o pomoc jak się trzeba było ubezpieczyć dom to mówili a po co mi się nic nie stanie a będę za darmo płacić a jak się stała krzywda to teraz lament bo dorobek całego życia się trochę podtopił i pomocy wołają dać im bo ich zalało a ubezpieczyć się to nie a to małe pieniądze się płaci na rok. Nauczyli sie tylko daj pomóż a jak odnich się chce to nie bo to moje ..LUDZIE COŚ ZA COŚ


#Rolniczka   Miesiąc temu

Czego ludzie zazdrościcie rolnikom.Ciężkiej pracy ,, na swoim,,. Niski KRUS owszem , 10 zł za dzień zwolnienia lekarskiego pod warunkiem 30 dni ciągiem ,czy 960 zł emerytury po 40-45 latach pracy ? A jeśli komuś zboże zostało to nie z lenistwa tylko ,że jest mokro nie od wczoraj tylko od 2 miesięcy brakowało pogodnych dni.


#Rr   Miesiąc temu

obserwator@ Wiesz, ze żaden ubezpieczyciel nie chce ubezpieczyć domów w rejonie gdzie jest duże prawdopodobieństwo powodzi lub zalania! Jeśli tego nie wiesz, to się nie odzywaj!


#..   Miesiąc temu

Co do Pasłęka to żal mi jednej rodziny która ratowala co mogła jak ich zalewalo. Natomiast co do drugiej rodziny to mi ich nie żal. Same dorosłe dzieci a jak zalewalo im dom to stali i się patrzyli dopiero jak ludzie zaczęli mówić żeby wynosił co można to się ruszyli po telewizor i dokumenty. A teraz pod publikę żeby jak najwięcej ludzie dali. A nie raz Pan chwalił się że on ma pieniędzy. Wielce poszkodowany. Meble wyrzucili wczoraj i wyglądają jakby tornado przeszło a nie powódź. Bardzo dziwne.


#Podpis   Miesiąc temu

stówa rocznie na ubezpieczenie to nie jest dużo. Chyba warto.


#Xxxx   Miesiąc temu

Mógł sobie mieszkanie ubezpieczyć. A teraz najlepiej niech ludzie mu wyremontuja mieszkanie a on będzie się śmiał. Druga rodzina potrzebuje wsparcia mają syna. Do wszystkiego odchodzili sami i o nic nie proszą. A tamta rodzina by się wstydziła .......


#Spekulant   Miesiąc temu

Witam. Za te zalania proszę winić władze, które dopuściły do tego ze woda w Zakrzewku I i II była na wysokim poziomie i nie mogły te zbiorniki RETENCYJNE spełnić swojej roli. To jest wina GMINY!!


#Podpis   Miesiąc temu

aha... no tak, dlatego siedzą tak cicho


#.   Miesiąc temu

Teniby retencyjne zbiorniki napełniłyby się po 15 minutach i co dalej?


#Podpis   Miesiąc temu

to co, mamy zbiorniki i sa na niby? skoro nie odbieraja wody ? Znowu niedbałośc włodarzy?


#Podpis   Miesiąc temu

może dużo wody było utrzymywane, bo rybki się łowi? No to stawy czy zbiorniki retencyjne sa ?


#Dzień Dobry   Miesiąc temu

Płyną stołki po Pasłęckim padole, na jednym burmistrz, siedzi przy stole je chleb ze smalcem, smak to nie lichy chodź nie jednemu, grają marsza kichy rad że woda, nie tylko w kranach a w telewizji- że to ruskich zamach.


#Podpis   Miesiąc temu

wszedł burmistrz na most z chlebem i smalcem na głowie, nikt mu go nie weżmie, i nikt mu nic nie powie/// tylko się każdy gapi /// tylko się każdy gapi//// la la la


#Podpis   Miesiąc temu

stoi burmisrz w telewizji na zalanym moście, /// chleb ze smalcem wcina, nie częstuje gości /// tylko sie tu wylansuje /// do wyborów znowyu startuje....


#Podpis   Miesiąc temu

napoleon na Helenie..... a nie ... na moście.


#Zal mi ludzi :(   Miesiąc temu

Jedna jak i druga rodzina maja duze straty, zrozumcie tez rodziny ze byli w szkoly nie wiedzieli co sie dzieje.. to tak latwo oceniać jak sie przez takie cos nie przeszło..A pomoc i tak sie im nalezy to nie jest ich wina ze im mieszkania pozalewało czy bogaty czy biedny pomoc sie nalezy! Nie wazne czy sa to rolnicy czy zwyżki ludzie! To jest paslek ludzie wszystkim wszystkiego zazdroszczą i nikomu by nic noe dalo,. a jednak burmistrz jak i inne rządy powinny cos z tym zrobic!!! POMOC SIE NALEZY!


#Podpis   Miesiąc temu

Wstyd mi za ludzi ktore wypisują takie rzeczy, ludzi dotknęła tragedi i rolników, a wy wypisujecie takie cos! Wstyd od tego jest pomoc społeczna i burmistrz zeby jakas pomoc dali od siebie!czlowiek moze byc milionerem czy żebrakiem pomoc trze ba dac!


#KRYSTYNA   Miesiąc temu

siedzicie przed komputerami na dupach i piszecie pierdoły ,ale żaden z was nie przyszedł pomagać sypać piasek i nosić worki.Znamy się w Pasłęku wszyscy ale jeden drugiemu nie pomoże tacy są z Was koledzy ,sąsiedzi i obywatele wstyd mim za Was a te pierdoły co wypisujecie to trzymajcie dla siebie.


#Nivea   Miesiąc temu

@krystyna. powiedz dlaczego mierzysz wszystkich swoja miara?


#Mieszkanka   Miesiąc temu

Krystyna zgodzę się z tobą bo sama widzialam jak więcej ludzi się gapilo niż pomagało. Można było liczyć na strażaków znajomych czy sąsiadach co sobie nawzajem pomagali. A co do burmistrza to nawet nie przyszedł osobiście do rodzin co stracili cały dorobek swojego życia omijal ich szerokim łukiem. Wstyd za taką władzę.


#Podpis   Miesiąc temu

cały dorobek życia...taaa. Dlatego miliony wam się należą!


#Aaa   Miesiąc temu

Pasłęczanin to typowy ignorant ciemny zacofany i oderwany od wszelkich realiów Typ. Nie przywiązuje wagi do pisanych teorii bo pisze w internecie. Tych głupawych wypocin nie da się obronić.Kup ziemię bucu i pokarz jak ciągnąć z unii dotację . Powodzenia. Potem je opisz.


#Podpis   Miesiąc temu

Kto tu ku** pisze o milionach! Wez sie ogarnij! Chodzi o jakakolwiek pomoc! A nie miliony!!! Jak nie macie co pisac i współczuć to wgl sie nie odzywajcie i zajmujcie sie swoim zyciem,naprawdę wstydze sie ze tu mieszkam!nie rozumiem jak w ludziach moze płynąc taka nienawiść i chyba zazdrość! Bo inaczej to nazwac nie mozna, idzie do kosciola moze bog da wam troche oleju do glowy! Milego wieczoru;)


#Podpis   Miesiąc temu

To wy się ogarnijcie i nie płaczcie jakby górski potok wam przez mieszkania przeleciał. Zmokły parkiety, dywany jakieś meble podejrzewam że wiekszośc przeschnie i będzie ok. Po co jakies biadolenie o utracie dorobku życia???


#Ab   Miesiąc temu

do .....251- nie podejrzewaj tylko rusz tyłek i zanim coś napiszesz odwiedź powodzian. A dla próby, wylej ze dwa wiadra wody u siebie w pokoju na panele i dywan, poczekaj aż wyschnie i opisz na forum.


#Podpis   Miesiąc temu

Jak przez całe życie dorobiłeś sie tylko paneli i dywanu to tylko wspólczuć. Osobiście pomógłbym tylko ludziom którzy na wypadek powodzi sie ubezpieczyli.


#Obserwator   Miesiąc temu

witajcie.. gdyby nasz król burmistrz zajął się tym co trzeba a nie przecinanie wstęg i dlubanie ślimaków w kamieniu nie wydawał pieniędzy na bzdury tylko zajął się rzeką oczyscił z zwalonych drzew do rzeki to by tego nie było , a nie sadzi kwiatki dobrze że już konczy sie jego kadencja dosc juz mamy nieudacznika


#Podpis   Miesiąc temu

Rzeka porośnięta krzakami, pełno powalonych drzew, wał zaniżony, chwasty do pasa.. Kto za to odpowiada? Gdzie te miliony co zostały wydane z naszych podatków?


#Podpis   Miesiąc temu

Rzeka porośnięta krzakami, pełno powalonych drzew, wał zaniżony, chwasty do pasa.. Kto za to odpowiada? Gdzie te miliony co zostały wydane z naszych podatków?


#Bóbr   Miesiąc temu

za Sirwę odpowiada Żuławski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych, a za Wąską RZGW Gdańsk


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję regulamin serwisu

Ostatni koncert2017-10-22

Pozostało1 dzień

W niedzielę 22 października odbędzie się ostatni koncert w ramach V Pasłęckiego...


Miłośników jazzu, rocka i bluesa zapraszamy na koncert pt. „Zaduszki...


10 listopada 2017 r. na Stadionie Miejskim im. Jana Pawła II w Pasłęku odbędą się...


Burmistrz Pasłęka i Dyrektor Pasłęckiego Ośrodka Kultury zapraszają 11 listopada na...