19 października 2017 Ziemowita, Jana, Pawla

Pożegnanie dowódcy

dodał 2017-02-17

Z początkiem lutego dowódca Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej w Pasłęku Mirosław Czyszejuk przeszedł na emeryturę. Wczoraj samorządowcy i przedstawiciele Komendy Miejskiej Straży Pożarnej oficjalnie dziękowali mu za 32-letnią służbę. M. Czyszejuk swoją przygodę z pożarnictwem rozpoczął w 1984 roku, kiedy to został  przyjęty do Szkoły Chorążych Pożarnictwa w Poznaniu. Po jej ukończeniu rozpoczął pracę w Komendzie Zawodowej Straży Pożarnej w Pasłęku na stanowisku dowódcy plutonu. Po powołaniu w 1991 roku do życia Państwowej Straży Pożarnej został zastępcą dowódcy Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Pasłęku. W roku 2007 awansował na stanowisko dowódcy tej jednostki. Za wieloletnią służbę był wielokrotnie odznaczony, na przykład brązowym, srebrnym, złotym medalem za zasługi dla pożarnictwa.

 Na swoim koncie ma też brązową i srebrną odznakę „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej  i srebrny medal za długoletnią służbę. Samorządowcy podkreślali wczoraj, że Mirosław Czyszejuk zawsze wykazywał się zaangażowaniem w swojej pracy. Warto podkreślić, że od 1992 roku jest on także komendantem Ochotniczych Straży Pożarnych na terenie gminy.Wczorajsze spotkanie było także okazją do wspomnień. W rozmowach pojawiały się na przykład nazwiska innych strażaków, którzy przez wiele lat pełnili służbę w pasłęckiej jednostce. Wspominano też czasy powstania w 1996 roku nowej strażnicy przy ul. Boh. Westerplatte oraz siedzibę starej jednostki. Dzisiejsza straż pożarna dysponuje nie tylko świetnym lokum, ale i specjalistycznym sprzętem oraz nowymi wozami bojowymi. Panu Mirosławowi życzymy wielu pomysłów na spędzanie czasu, zdrowia i zadowolenia z emerytury. 

awDodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję regulamin serwisu

Logowanie / Rejestracja

#Koleś   2017-02-17

zajebisty kolega, tylko całą jednostka w Pasłęku się cieszy że w końcu odszedł i pszestał ludziom dokuczać.


#Ab   2017-02-17

32 lata pracy , sowita emeryturka , żyć nie umierać. Już nadszedł czas by zrobić porządek z uprzywilejowanymi zawodami.


#Kod z obrazka   2017-02-17

Pani Anno, Dzisiejsza straż pożarna dysponuje nie tylko świetnym lokum, ale i specjalistycznym sprzętem i nowymi wozami bojowymi. . STRAŻ TO PRZEDE WSZYSTKIM LUDZIE


#Anna   2017-02-17

A strażaków to mamy najlepszych na świecie;)


#Podpis   2017-02-17

koleś: nie narzekaj na szefa swego, żebyś nie miał gorszego :)


#Wojtek   2017-02-18

do ab.... Może zlikwidować straż pożarną? Sam będziesz sobie udzielał pomocy?


#18 luty   2017-02-18

A coz to za wydarzenie? Mnostwo ludzi odchodzi na emeryture i to znacznie pozniej niz ten pan. Pracowal i odszedl na emeryture mogl to zostal emerytem w ty.m wieku Mogl to nie znaczy , ze chcial. Ale to nie jest info tragiczne .Wybor !byc albo nie byc ! Zycie to same wybory.


#Ab   2017-02-18

do Wojtek , kto pisze o likwidacji straży? Mam na myśli przywileje niczym nie uzasadnione.Wpisz w Google -przywileje grup zawodowych i zobacz jakie koszty ponosi pozostała pracująca część społeczeństwa.


#Strażak   2017-02-19

hahaha, ot mi figura wywyższał się od zawsze dlatego go nie lubieli.Ciężko mu było powiedzieć sasiadom dzień dobry.PAW i to wszystko w temacie.


#Podpis   2017-02-19

lepiej być pawiem niż anonimowym szczurem


#POD zamiast Św. Heleny ?   2017-02-19

Napoleon adieu. - Czyli w nadchodzących wyborach Napoleon będzie 2 X szybciej zmieciony niż pod Waterloo. Już dzisiaj powinien zacząć porządkować swoje biurko i szykować sobie zydelek pod domowym piecem albo na ogródku działkowym.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję regulamin serwisu

W niedzielę 22 października odbędzie się ostatni koncert w ramach V Pasłęckiego...


Miłośników jazzu, rocka i bluesa zapraszamy na koncert pt. „Zaduszki...


10 listopada 2017 r. na Stadionie Miejskim im. Jana Pawła II w Pasłęku odbędą się...


Burmistrz Pasłęka i Dyrektor Pasłęckiego Ośrodka Kultury zapraszają 11 listopada na...