19 listopada 2018 Seweryny, Maksyma, Salomei

Prąd od 24 stycznia

dodał 2018-01-21
Prąd od 24 stycznia

Pomyślnie zakończyły się testy nowego generatora energii wiatrowej z Krasina. Wiatrak rozpocznie produkcję energii od środy 24 stycznia. Jak podaje właściciel urządzenia, tradycyjna elektrociepłownia potrzebuje 450 ton węgla, żeby wyprodukować w ciągu roku tyle samo energii co wiatrak. Przypominamy, że wiatrak z Krasina ma 100 m wysokości, rozpiętość skrzydła 36 m i moc 800 kW.

jp

 

 


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Cała prawda o polskim węglu i górnikach   2018-01-27

Musieli interweniowac Amerykanie bo polski rząd nic nie robi_........Kiedy sekretarz stanu USA spotyka się z najważniejszymi ludźmi w Polsce, Amerykanie wpisują katowicką firmę Doncoaltrade na czarną listę. Powód? Handel węglem od ukraińskich separatystów.W dokumencie wymieniono firmę Doncoaltrade z Katowic. Jest związana z Ołeksandrem Melnyczukiem. To jeden z przywódców separatystów w Ługańsku na wschodzie Ukrainy. Doncoaltrade zajmuje się handlem węglem. Nie jest on oczywiście bezpośrednio sprowadzany z opanowanego przez rebeliantów Donbasu. Najpierw przechodzi on do Rosji i do polski trafia jako surowiec rosyjski. Jest on atrakcyjnym towarem, gdyż jest dużo tańszy od polskiego.


#Wert   2018-01-27

Tak, byłam niejednokrotnie. Z tego co pamiętam to większość starych farm wiatrowych znajduje się przy autostradach i ich ilość jest stopniowo redukowana ( odpad redukcji trafia do polski ). A co do dopłat do kopalni są one spowodowane wieloletnim zaniedbaniem i wręcz celowym działaniem poprzednich rządów do zniszczenia naszego górnictwa tak jak to było chociażby ze stoczniami. Restrykcje unijne z tytułu emisji co2 itp. też nie pomagają. To jak by ktoś Panu/ni narobił długów, zniszczył dom w sposób celowy długo etapowy, a potem zdziwienie, że trzeba to wyremontować. Jeżeli Pan/i nie chciała by tego wyremontować i spłacić to przecież zostaje MODLITWA.To co jest dobre dla jednostki nie musi być dobre i korzystne dla reszty społeczeństwa.


#Jakis#Wert  2018-01-27

Jak jechałaś autostradą to widziałaś te przy autostradzie. Polec samolotem, najlepiej do Kolonii, tam zobaczysz co to znaczą wiatraki. A górnicy najlepiej mieli za Gierka. Chcesz powrotu do tej dobroci dla górników? Będziesz na Śląsk po dywan jeździć. Jako,s PiS też nie potrafi górnikom dogodzić. A tak w ogóle to weź stosunek.....zmień....na kogo...


#Wert   2018-01-27

Zalety biogazowni: Daja stale miejsca pracy na wsi, prad, ciepa wode i gaz do gospodarstw wiejskich. W Polsce powstaje coraz wiecje duzych farm tucznikow, ale ustawodawca nie zdecydowal sie na obowiazek budowy biogazowni, czyli miejsca, gdzie mozna utylizowac scieki z chlewni. Ich wylewanie na pola powoduje odor i zatrucie zwiazkami azotu wod podziemnych


#Wert   2018-01-27

1. ochronic polskie spoleczenstwo przed jeszcze wyzszymi rachunkami za energie elektryczna. Bez dotacji nie ma wiatrakow 2. ochronic nasze krajobrazy, zdrowie i ptaki 3. nie dopuscic do instalacji demotowanych w Niemczech wiatrakow w Polsce. 4. nie dopuscic do problemow w polskiej sieci energetycznej Moglabym tak jeszcze kontynuowac, ale skupie sie na faktach. Tak naprawde w Polsce mozna instalowac wiatraki tylko w strefie nadmorskiej, bo tylko tam wiatr wieje regularnie. Jeszcze lepiej byloby budowac instalacje typu off shore, czyli na pelnym morzu. Ale i te nie beda tak wydajne jak niemieckie i dunskie parki typu off shore na Morzu Polnocnym lub na baltyckich wyspach. Nowa ustawa ulatwia budowe biogazowni na terenach wiejskich.


#Wiem#Wert  2018-01-27

A dopłaty do kopalni i wywindowane ceny węgla to co? Nie ucz ojca dzieci robić, nawiedzona babo bo chyba inwestor wie co mu się opłaca budować. Byłaś kiedyś w Niemczech i widziałaś ile tam jest wiatraków?


#Wert   2018-01-27

Gdyby nie zmiana rządu ( można ich popierać lub nie w tym przypadku to bez znaczenia znaczenia) to Polska została by zalana niemieckim złomem z demontażu.


#Rachmistrz   2018-01-26

Modlitwa to chwalebna rzecz ale wcześniejsza kalkulacja też nie jest zła.


#Wielebny   2018-01-26

Inwestycja kosztuje 6 ml zł jesli chodzi o zbyt prądu i zarobek to właściciel na pewno już to dawno wymodlił !


#Modli się przed figurą a#Wielebny  2018-01-27

Z tymi inwestorami od wiatraków to teraz tak będzie jak z tymi frankowiczami. Bez dopłat do wiatraków na tym interesie to dziś trzeba się tylko modlić żeby wyjść na czysto...


#Stalin   2018-01-22

I czym się podniecacie im więcej wiatraków tym droższy prąd


#BBB22   2018-01-22

Dokladnie zamiast inwestowac w wiatrak,ktory i tak nikomu nic nie da,to niech wlasciel wiatraka naprawi droge ktora znisczyl bo po zimie to sie calkiem rozejdzie.


#Rowerzysta   2018-01-22

Nie wiem o co chodzi ale ten wiatrak w pobliżu Łukszt, prawie nigdy nie działa i to nie jest kwestia wiatru, widzą ci co jeżdżą po starej siódemce, wiatr wywraca z roweru a wiatrak stoi.


#Bolo#Rowerzysta  2018-01-22

to jest wiatrak na baterie, nie potrzebuje wiatru


#Specjalista   2018-01-22

" Jak podaje właściciel urządzenia, tradycyjna elektrociepłownia potrzebuje 450 ton węgla, żeby wyprodukować w ciągu roku tyle samo energii co wiatrak." co za bullshit, en. odnawialna nigdy nie zastąpi en. konwencjonalnej (węgla, gazu itp), bo nie mamy wpływu na nią tzn -kiedy wieje a kiedy nie wieje. Możemy prognozwać ile energii zostanie wyprodukowana w roku (przypuszam, że o to chodziło właścicielowi), ale należy pamiętać, że przy braku możliwości magazynowania energii e. wiatrowa nie jest konkurencyjna wobec węgla. Pamiętajcie! :D


#Sąsiad   2018-01-21

Wywalasz 1.5 bańki i czekasz na zyski???


#No tak#Sąsiad  2018-01-21

Nie, wywalasz iles tam baniek, odrolniasz ziemie, płacisz podatki i zusy, ubezpieczenia itp , a potem się modlisz, żeby ktoś te energię kupił i żeby ci coś zostało, jak już każdy weźmie swoją dolę.


#Wert   2018-01-21

Dopłaty do Energi odnawialnej z wiatraczków kilkukrotnie zmniejszono, a raty trzeba spłacać. Trzeba pomyśleć kilkukrotnie zanim zacznie zgrywać się holendra.


#Aaa#Wert  2018-01-21

Postaw baranie wiatrak i po tej inwestycji coś napisz. Co te nieuki wypisują? Tępaku napisz o swoich sukcesach. Aż mnie świerzbi by da w ryj tym geniuszom bez żadnej pozytywnej historii.


#Marek Chrapan#Aaa  2018-01-21

Nieukiem w dodatku bezmyślnym to sam jesteś. Powszechnie już wiadomym, udokumentowanym faktem jest, że energia z wiatraków jest droższa o ok. 40% od energii węglowej. W dodatku pieniądze za zakup wyprowadzane są z Kraju pobudzając rozwój innych państw, a nie własnego jak jest z energią węglową. Ponadto nie generuje ona miejsc pracy, a więc nie jest to inwestycja korzystna dla lokalnej społeczności.


#AHA#Aaa  2018-01-21

Tak, mieliśmy wstępny kontakt z takim planem. Sąsiad miał robić. Jak zobaczył co musi zainwestowac a potem ile będzie miał z tego zysku, jakie jest ryzyko, to doszedł do wniosku, że zarabiają jedynie producenci turbin. Nawet prawa nie ma państwowego dotyczacego energii wiatrowej. No chyba, że się cos w ostatnich 3 latach zmieniło. To jak z tymi producentami wierzby albo miskantusa. ZAROBILI CI, CO SPRZEDALI NASIONA I ROBILI "PROJEKT".


#Dr Watson   2018-01-21

Firma daje mechanizm bo mechanizm to własnośc firmy. Sherlock Holmes się pojawił.


#Aha#Dr Watson  2018-01-21

Tak, a rolnik stawia budowlę na swój koszt i opłaca podatek na swój koszt oraz płaci wszelkie ubezpieczenia. Potem okazuje się, że zysk zbiera ktos inny. A rolnik już nie jest rolnikiem tylko bankrutem. Prawda to czy fałsz? Jesli fałsz, to gdzie?


#Aha   2018-01-21

Czy to prawda, że firmy budujące wiatraki chcą, żeby rolnik go postawił, a firma daje mechanizm? Potem się okazuje, że dochód wcale nie jest taki jak oczekiwany i rolnik zostaje z tym kikutem. Bo mechanizm to własnośc firmy.


#Nick   2018-01-21

Wydarzenie roku ja piernicze teraz kolejny wiatrak nad jeziorkiem będzie krecil prąd i koniom grzywy


#Realista   2018-01-21

Szanowny naczelny tak się rozpuszcza na tym wiatrakiem że gotów jestem uwierzyć że ma coś z tego biznesu jednoosobowego! Co to za inwestycja roku z której zyski czerpie jedną osoba , nie ma osób zatrudnionych i jedynie jakieś grosze z Eko podatku ....żal


#Wert   2018-01-21

A remont zniszczonej drogi kiedy nastąpi?


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Chatka Puchatka

Pozostało2 dni

Burmistrz Pasłęka oraz Pasłęcki Ośrodek Kultury serdecznie zapraszają na spektakl...


Wystawa pokonkursowa

Pozostało3 dni

Pasłęcki Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy pokonkursowej...


Pasłęcki Ośrodek Kultury we współpracy z Elbląską Orkiestrą Kameralną zaprasza...