12 grudnia 2017 Dagmary, Aleksandra, Ady

Przeciw likwidacji powiatów

dodał 2017-03-14

W dniu 6 marca miało miejsce Zgromadzenie Ogólne Związku Powiatów Polskich. Samorządowcy szczebla powiatowego spotkali się w Klasztorze oo. Paulinów na Jasnej Górze. Przedstawiciele powiatów wyrazili swoje opinie na temat zmian proponowanych w ochronie zdrowia, oświacie, publicznym transporcie zbiorowym oraz samorządzie terytorialnym. ZPP stanowczo protestuje przeciw recentralizacji państwa i planom likwidacji powiatów. Powiat elbląski na Jasnej Górze reprezentował wicestarosta Zbigniew Lichuszewski. jp foto. powiat el.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję regulamin serwisu

Logowanie / Rejestracja

#Zenek   2017-03-14

powiaty do likwidacji


#Podpis   2017-03-14

i bardzo dobrze.Po co utrzymywać ten niepotrzebny twór, który powstał aby upchać ludzi z byłych urzędów wojewódzkich. Budżet mają kiepski a co za tym idzie wielu zadań nie są w stanie realizować.Spójrzmy na Pasłęk, gro zadań należących do powiatu, musi realizować gmina. Oddać gminom część kompetencji i zlikwidować tą biurokrację.Wystarczy również spojrzeć i porównać budżety gminy i powiatu.


#Hydrohylaiza   2017-03-14

Pytam się dlaczego u oo Paulinów a nie w piwnicy pod Baranami


#Pola   2017-03-14

Likwidować w pi**u


#Antypowiat   2017-03-14

Szkoda, że u rydzyka w Toruniu się nie spotkali, on by im podpowiedział jak środki pieniężne organizować, ooooo... poczekaj, spotkali się na jasnej górze :-) , świeckie państwo! Pewnie każdy z uczestników klęknął przed malowanym niby świętym bałwanem na wejściu i wyjściu. Zlikwidować to tałatajstwo z tych urzędów.


#Grab   2017-03-14

Na Jasną Górę każdy może się udać, ale tym razem przesadzili. Powiaty to niepotrzebny szczebel samorządowy, niepotrzebnie pożerający część i tak ciągle za małych samorządowych funduszy. Wystarczyłyby sejmiki wojewódzkie i gminy a do celów doraźnych gminy przecież mogą łączyć swoje siły. Już dawno na tym forum pisałem o zbędności powiatów ale nie znalazło to większego poparcia.


#Roman   2017-03-14

Mam mieszane uczucia, gdyż nasz starosta z PiS jest, zatem powinienem być za decyzją. Lecz pytanie: czy nie lepiej zlikwidować województwa, a organem decyzyjnym Starostę ustanowić, jako bliższego Obywatelowi? Tylko, co z Waszym wice Sadowskim wonczas się stanie? Czy powróci do Pasłęka i w sklepach będzie wydawał swe apanaże, nabyte od Państwa Naszego? W naszej wsi sołtys jest apolityczny, także komendant Ogniowej Straży. I to nasze szczęście.


#Rozsądna   2017-03-14

Nie likwidować, bo skąd nasz Starosta Romanowski będzie brał kupę kasy. Gdzie on się wówczas zaczepi?


#Wyborca   2017-03-14

ZLIKWIDOWAĆ


#Wyborca   2017-03-14

Jak patrzę na tą jasnogórską żenadę, to jestem za. Tylko co w zamian. Przed reformą zamiast powiatów były 254 Urzędy Rejonowe. Kompetencje i zasięg (kilka gmin) były podobne, z tą różnicą, że nie był to organ samorządowy, a kierownika urzędu powoływał wojewoda. I tu jest pies pogrzebany. Starostę powołuje rada powiatu, którą to wybieramy my sami. Czyli na wybór mamy jakiś tam wpływ. Kierownika dostaniemy z partyjno rządowej góry.


#Podpis   2017-03-14

Likwidacja powiatów będzie więc kolejnym elementem pisowskiej centralizacji państwa. Zwolennicy dobrej zmiany, czyli tego, że ktoś decyduje za nas z góry, mogą zacierać łapy.


#Qwo Vadis   2017-03-14

Szkoda że nie pojechali do Watykanu prosić o pozwolenie.


#Podpis   2017-03-15

wojna idze a wy rzucacie piach w szprychy. Trzeba się reorganizować, pieniądze wydawać na wzmocnienie armii, polityki zewnętrznej. a wt wykłócacie sie o stołki w powiecie. Zlikwidować !


#Wuborca   2017-03-15

Chcesz to sam wpłacaj na MON, podpis. Trochę wiary żołnierzu w Tośka Macierewicza, Bartusia Misiewicza i Mundka Jannigera. Z tercetem MMJ i weekendowymi wojskami obrony terytorialnej, taka pOLSKA wygra każdą wojnę.


#Podpis   2017-03-15

nie zrozumiałeś --zamiast pieniędzy na urzędników dublujących władze w gminach pieniądze ( z budżetu) powinny iść na obronność. Wiarę w Macierewicza ,,posiadam,, ale niestety nie ,,posiadam,, wiary co do generalicji. ps. kto to jest Misiewicz?


#Realista   2017-03-17

Zlikwidować nie tylko powiaty ale też gminy mające mniej niż 10 tys mieszkańców Powiatowy stwór jest w ogóle zbędny jest to przechowalnia starych kolesi Partyjnych. Natomiast małe gminy należy łączyć w większe aby eliminować równie zbędną administrację gdzie urzędnicy są wykorzystani obecnie w dobie komputerów w 40% w małych gminach z nudów układają pasjanse na kompach. Państwo zaoszczędzi grubą kasę z tytułu oszczędności będzie połowę radnych i połowę wójtów niekompetentnych biorących kasę


#Grab   2017-03-17

Widocznie nie wszyscy pojęli, co nam da likwidacji powiatów. Zaoszczędzonych pieniędzy nie trzeba nigdzie oddawać, one zostaną w gestii gmin. Nie trzeba też żadnych Urzędów Rejonowych. Niech same gminy decydują o łączeniu swoich sił w realizacji celów obejmujących zasięgem kilka gmin.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję regulamin serwisu

Pasłęcki Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Zygmunta...


17 grudnia 2017 roku odbędzie się w Perfect Pubie przy ul. Wiśniowej w Pasłęku...


Biblioteka Publiczna w Pasłęku zaprasza na kolejne z zaplanowanych na grudzień...