23 września 2018 Tekli, Boguslawa, Linusa

Przeciw likwidacji powiatów

dodał 2017-03-14
Przeciw likwidacji powiatów

W dniu 6 marca miało miejsce Zgromadzenie Ogólne Związku Powiatów Polskich. Samorządowcy szczebla powiatowego spotkali się w Klasztorze oo. Paulinów na Jasnej Górze. Przedstawiciele powiatów wyrazili swoje opinie na temat zmian proponowanych w ochronie zdrowia, oświacie, publicznym transporcie zbiorowym oraz samorządzie terytorialnym. ZPP stanowczo protestuje przeciw recentralizacji państwa i planom likwidacji powiatów. Powiat elbląski na Jasnej Górze reprezentował wicestarosta Zbigniew Lichuszewski. jp foto. powiat el.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Grab   2017-03-17

Widocznie nie wszyscy pojęli, co nam da likwidacji powiatów. Zaoszczędzonych pieniędzy nie trzeba nigdzie oddawać, one zostaną w gestii gmin. Nie trzeba też żadnych Urzędów Rejonowych. Niech same gminy decydują o łączeniu swoich sił w realizacji celów obejmujących zasięgem kilka gmin.


#Realista   2017-03-17

Zlikwidować nie tylko powiaty ale też gminy mające mniej niż 10 tys mieszkańców Powiatowy stwór jest w ogóle zbędny jest to przechowalnia starych kolesi Partyjnych. Natomiast małe gminy należy łączyć w większe aby eliminować równie zbędną administrację gdzie urzędnicy są wykorzystani obecnie w dobie komputerów w 40% w małych gminach z nudów układają pasjanse na kompach. Państwo zaoszczędzi grubą kasę z tytułu oszczędności będzie połowę radnych i połowę wójtów niekompetentnych biorących kasę


#Podpis   2017-03-15

nie zrozumiałeś --zamiast pieniędzy na urzędników dublujących władze w gminach pieniądze ( z budżetu) powinny iść na obronność. Wiarę w Macierewicza ,,posiadam,, ale niestety nie ,,posiadam,, wiary co do generalicji. ps. kto to jest Misiewicz?


#Wuborca   2017-03-15

Chcesz to sam wpłacaj na MON, podpis. Trochę wiary żołnierzu w Tośka Macierewicza, Bartusia Misiewicza i Mundka Jannigera. Z tercetem MMJ i weekendowymi wojskami obrony terytorialnej, taka pOLSKA wygra każdą wojnę.


#Podpis   2017-03-15

wojna idze a wy rzucacie piach w szprychy. Trzeba się reorganizować, pieniądze wydawać na wzmocnienie armii, polityki zewnętrznej. a wt wykłócacie sie o stołki w powiecie. Zlikwidować !


#Qwo Vadis   2017-03-14

Szkoda że nie pojechali do Watykanu prosić o pozwolenie.


#Podpis   2017-03-14

Likwidacja powiatów będzie więc kolejnym elementem pisowskiej centralizacji państwa. Zwolennicy dobrej zmiany, czyli tego, że ktoś decyduje za nas z góry, mogą zacierać łapy.


#Wyborca   2017-03-14

Jak patrzę na tą jasnogórską żenadę, to jestem za. Tylko co w zamian. Przed reformą zamiast powiatów były 254 Urzędy Rejonowe. Kompetencje i zasięg (kilka gmin) były podobne, z tą różnicą, że nie był to organ samorządowy, a kierownika urzędu powoływał wojewoda. I tu jest pies pogrzebany. Starostę powołuje rada powiatu, którą to wybieramy my sami. Czyli na wybór mamy jakiś tam wpływ. Kierownika dostaniemy z partyjno rządowej góry.


#Wyborca   2017-03-14

ZLIKWIDOWAĆ


#Rozsądna   2017-03-14

Nie likwidować, bo skąd nasz Starosta Romanowski będzie brał kupę kasy. Gdzie on się wówczas zaczepi?


#Roman   2017-03-14

Mam mieszane uczucia, gdyż nasz starosta z PiS jest, zatem powinienem być za decyzją. Lecz pytanie: czy nie lepiej zlikwidować województwa, a organem decyzyjnym Starostę ustanowić, jako bliższego Obywatelowi? Tylko, co z Waszym wice Sadowskim wonczas się stanie? Czy powróci do Pasłęka i w sklepach będzie wydawał swe apanaże, nabyte od Państwa Naszego? W naszej wsi sołtys jest apolityczny, także komendant Ogniowej Straży. I to nasze szczęście.


#Grab   2017-03-14

Na Jasną Górę każdy może się udać, ale tym razem przesadzili. Powiaty to niepotrzebny szczebel samorządowy, niepotrzebnie pożerający część i tak ciągle za małych samorządowych funduszy. Wystarczyłyby sejmiki wojewódzkie i gminy a do celów doraźnych gminy przecież mogą łączyć swoje siły. Już dawno na tym forum pisałem o zbędności powiatów ale nie znalazło to większego poparcia.


#Antypowiat   2017-03-14

Szkoda, że u rydzyka w Toruniu się nie spotkali, on by im podpowiedział jak środki pieniężne organizować, ooooo... poczekaj, spotkali się na jasnej górze :-) , świeckie państwo! Pewnie każdy z uczestników klęknął przed malowanym niby świętym bałwanem na wejściu i wyjściu. Zlikwidować to tałatajstwo z tych urzędów.


#Pola   2017-03-14

Likwidować w pi**u


#Hydrohylaiza   2017-03-14

Pytam się dlaczego u oo Paulinów a nie w piwnicy pod Baranami


#Podpis   2017-03-14

i bardzo dobrze.Po co utrzymywać ten niepotrzebny twór, który powstał aby upchać ludzi z byłych urzędów wojewódzkich. Budżet mają kiepski a co za tym idzie wielu zadań nie są w stanie realizować.Spójrzmy na Pasłęk, gro zadań należących do powiatu, musi realizować gmina. Oddać gminom część kompetencji i zlikwidować tą biurokrację.Wystarczy również spojrzeć i porównać budżety gminy i powiatu.


#Zenek   2017-03-14

powiaty do likwidacji


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Burmistrz Pasłęka oraz Dyrektor Pasłęckiego Ośrodka Kultury zapraszają na otwarcie...


We wtorek 25 września o godz. 12.00, podczas ślubowania przedszkolaków, oficjalnie...


Spektakl dla dzieci

Pozostało4 dni

Towarzystwo Przyjaciół Biblioteki w Pasłęku zaprasza wszystkie dzieci i...