22 października 2017 Halki, Filipa, Salomei

Recyking po pasłęcku

dodał 2017-05-14

Od pięciu lat Urząd Miejski w Pasłęku i Zakład Utylizacji Odpadów w Elblągu organizują festyn ekologiczny, którego celem jest promowanie selektywnej zbiórki odpadów . Corocznie impreza ta spotyka się z dużym zainteresowaniem pasłęczan. Tak też było i wczoraj. Mimo że festyn rozpoczął się o godzinie 10-tej, pierwsi chętni, którzy chcieli wymienić  swoje ekośmieci na rośliny, pojawiali się na terenie jeziorka miejskiego już około godz. 7.00. „Segregowanie to pozytywne działanie” – to właśnie konkurs, który cieszył się największym powodzeniem. Polegał on na tym, że w zamian za przyniesione selektywne odpady komunalne (np. zużyte baterie, makulatura, czy też sprzęt elektryczny i elektroniczny) można było otrzymać nagrodę w postaci drzewka, kwiatka lub  innej sadzonki.  Jak zapewniali organizatorzy – nagród starczyło dla wszystkich.

W części artystycznej na scenie wystąpiły dzieci z pasłęckich placówek oświatowych, które zaprezentowały scenki o tematyce zdrowego trybu życia i ekologicznych postawach, związanych z segregacją i recyklingiem. W międzyczasie najmłodsi mogli skorzystać z dodatkowych atrakcji. Wśród nich było malowanie twarzy, dmuchana zjeżdżalnia, czy też konkurs kolorowania obrazków, w którym za udział nagradzano upominkami w postaci ekogadżetów. Dorośli z kolei mieli okazję sprawdzić się w konkursie wiedzy o segregacji „ Wiem więc segreguję”, w którym do wygrania był sprzęt gospodarstwa domowego (pralka, żelazko i odkurzacz). Dodajmy jeszcze, że w ubiegłym roku udało się zebrać ponad 12 ton ekośmieci. Wynik ze wczorajszej zbiórki nie jest jeszcze znany, ale pracownicy ZUO twierdzą, że będzie on podobnie jak przed rokiem – rekordowy.
aw


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję regulamin serwisu

Logowanie / Rejestracja

#Podpis   2017-05-14

Nie,nie starczyło nagród dla wszystkich,ok południa nie było już nic.


#Kowalski z Pasłękowa   2017-05-14

Skoro informujecie, że do 14:00 trwa impreza, to czemu o 13:00 kontenery były pozamykane i nie przyjmowano odpadów typu telewizory? Festyn oczywiście potrzebny, ale organizacja kiepska.


#P   2017-05-14

Byłem tam o 14:10, kontener stał, co prawda drzewka już niedostałem ale wierzę przyjęli.


#Pania   2017-05-15

Jak zwykle zapowiada się z pompą a dziadostwo wychodzi.Ale impreza była , była litości


#Zizu   2017-05-15

Widzę po zdjęciach ,że większość poprostu plastik przynosiła na któy stoją pojemniki w całym mieście. Powinny być zbierane tylko odpady elektroniczne bądź po olejach smarach, baterie itd


#Ala   2017-05-15

Bardzo fajna impreza, sporo większy wybór kwiatów w porównaniu do zeszłego roku. Już zbieram nakrętki na następny festyn.


#Roman   2017-05-15

Recyking po pasłęcku... . To tytuł artykułu. Cie Florek... . Tak, poza tym do Ala: zbiera się zakrętki. Nakrętki tzw. denka nie mają i nakręca się je na śrubę z gwintem. Lecz i tak plus dla Ciebie za pochwałę imprezy.


#Roman   2017-05-15

Do zizu: Tak się składa, że struktura [faktura] zakrętki jest inna, niż załącznik, czyli plastykowa butelka. Przed recyklingiem, należy zakrętkę odkręcić, szczególnie wonczas, gdy ma inny kolor, niż reszta. Przedsiębiorca, zajmujący się recyklingiem może zwolnić pracownika zajmującego się odkręcaniem zakrętek i na tym polega jego zysk.


#Mimi   2017-05-20

Pani rozdająca rośliny bardzo niemiła. Co rusz foch, że ktoś chce jakieś drzewko które stoi kilka metrów od niej. Nie po to zbieram cały rok zakrętki, aby potem dostać uschniętego badyla.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję regulamin serwisu

Miłośników jazzu, rocka i bluesa zapraszamy na koncert pt. „Zaduszki...


10 listopada 2017 r. na Stadionie Miejskim im. Jana Pawła II w Pasłęku odbędą się...


Burmistrz Pasłęka i Dyrektor Pasłęckiego Ośrodka Kultury zapraszają 11 listopada na...


Burmistrz Pasłęka oraz Dyrektor Pasłęckiego Ośrodka Kultury zapraszają na otwarcie...