17 listopada 2018 Salomei, Grzegorza, Elzbiety

Relacja z rajdu rowerowego

dodał Ponad 2 mieiące temu, 2018-08-27
Relacja z rajdu rowerowego
25 sierpnia 2018 r. odbył się integracyjny rajd rowerowy ,,W Krainie bizonów'', zorganizowany przez Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Gminy Godkowo ,,Pomocna Dłoń'' we współpracy z GOKSiR Godkowo. Trasa rajdu przebiegała przez Godkowo - Kolonię Szymbory – Dobry – Łępno – Podągi – Lesiska- Ząbrowiec – Godkowo.

 

Mimo deszczowej i niezachęcającej pogody, na starcie w Godkowie stawiło się ok 60 zawodników, ( parę osób dołączyło w innych miejscowościach). Większość uczestników to mieszkańcy gminy Godkowo, ale mieliśmy także gości z Pasłęka, Morąga, Miłakowa i z Olsztyna. To bardzo cieszy. Pomimo iż długość trasy liczyła ok 30 km, nie zabrakło najmłodszych uczestników rajdu. Wszyscy uśmiechnięci i przygotowani do trasy.

O 11:00 w eskorcie policji i OSP z Godkowa rozpoczęły się rowerowe zmagania. Przewidziano dwie przerwy na wzmocnienie sił. Pierwsza była w Łępnie pod wiatą. Tam rozdano wodę i słodkości. Następna przerwa była w świetlicy wiejskiej w Lesiskach. Na wszystkich czekał ciepły posiłek, kawa, herbata i batoniki.

Po powrocie z trasy rajdu uczestnicy otrzymali pamiątkowe nagrody. Nie zabrakło także słów uznania dla dwóch najmłodszych i dla najstarszego uczestnika rajdu rowerowego. Otrzymali oni upominki i dyplomy. Pan Jan jest dla nas wzorem do naśladowania i przykładem, że jeśli się chce uprawiać sport i zdrowie na to pozwala to nie ma ograniczeń wiekowych.

Rajd rowerowy finansowany był ze środków Gminy Godkowo, w ramach zadania publicznego ,,Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu'' pod tytułem: ,,Upowszechnianie zdrowego i aktywnego trybu życia''.

Wszystkim uczestnikom rajdu serdecznie dziękujemy za aktywne uczestnictwo. Szczególne podziękowania dla Policjantów z Pasłęka oraz dla OSP z Godkowa za eskortę i dbanie o sprawny przebieg rajdu.

Poniżej zamieszczamy relację fotograficzną z rajdu.

 

0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Chatka Puchatka

Pozostało4 dni

Burmistrz Pasłęka oraz Pasłęcki Ośrodek Kultury serdecznie zapraszają na spektakl...


Wystawa pokonkursowa

Pozostało5 dni

Pasłęcki Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy pokonkursowej...


Pasłęcki Ośrodek Kultury we współpracy z Elbląską Orkiestrą Kameralną zaprasza...