22 kwietnia 2018 Kai, Leonii, Sotera

Rozbierz z nami choinkę - obdaruj odblaskami bliskich

dodał 2017-12-17
Rozbierz z nami choinkę - obdaruj odblaskami bliskich

Tak tak, nie ubierz a rozbierz - to policyjna akcja, w którą włączyły się elbląskie media kupując i przekazując Policji odblaski. Odblaski te zostaną powieszone na choinkach, które staną w pięciu różnych miejscach. W najbliższy poniedziałek od godziny 12.00 mieszkańcy będą mogli zdejmować z nich odblaski. Akcja ma poprawić bezpieczeństwo pieszych poruszających się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym.

Przed świętami w domach będziemy ubierali choinki. Policyjne drzewka w poniedziałek staną przed dwiema elbląskimi redakcjami oraz Komisariatem Policji w Pasłęku, Posterunkiem Policji w Tolkmicku i Posterunkiem Policji w Gronowie Elbląskim. Wszystkie będą ubrane w odblaskowe światełka.

W poniedziałek od godziny 12.00 przystrojone wcześniej zielone drzewka będzie można „rozbierać". A odblaski zabrać i wykorzystać przyczepiając je do ubrania lub podarowując bliskim.

Każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak tego elementu odblaskowego grozi mandat lub... potrącenie przez nadjeżdżający samochód.

- Elementami odblaskowymi mogą być przedmioty doczepiane do ubrania, opaski, kamizelki oraz smycze - mówi podkom. Tomasz Krawcewicz naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. - Ważne jest ich umieszczenie: odblaski zaleca się umieszczać na wysokości kolan, dłoni, w okolicy środka klatki piersiowej i pleców – wówczas będziemy mieli pewność, że są dobrze widoczne dla innych uczestników ruchu drogowego.

Warto przypomnieć, że po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem dopiero z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości... 150 metrów! Te dodatkowe metry pozwalają kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego.

Zielone drzewka na akcję „Rozbierz z nami choinkę" przekazało Nadleśnictwo Elbląg.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

 

 

 


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję regulamin serwisu

Logowanie / Rejestracja

#Pablo   2017-12-17

Super pomysł !!!!!!


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję regulamin serwisu

Trwają przygotowania do VI Festynu Ekologicznego, jaki co roku organizuje Urząd Miejski...


12 maja 2018 roku rozegrany zostanie VIII Memoriał Henryka Hucza oraz XI Regionalne...


Talent po raz XV

Pozostało47 dni

Organizatorem XV WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU WOKALNEGO „TALENT 2018" jest...