22 września 2018 Tomasza, Maurycego, Joachima

Rusza budowa sieci kanalizacyjnej w Rogajnach

dodał 2017-08-31
Rusza budowa sieci kanalizacyjnej w Rogajnach

Wczoraj burmistrz Wisław Śniecikowski podpisał umowę z prezesem firmy RABA Romanem Bartoszewiczem na budowę kanalizacji sanitarnej Rogajny – Gryżyna – Majki, Zielonka Pasłęcka  - etap II Rogajny-Gryżyna. Umowa została podpisana w świetlicy wiejskiej w Rogajnach, a w spotkaniu udział wzięli mieszkańcy sołectwa Rogajny, sołtys Adam Buska, radny Marek Łachmański oraz pracownicy Urzędu Miejskiego. Wspomniana inwestycja szacowana jest na blisko 3 miliony zł, a termin jej wykonania ustalono na 1. września 2018 r. W ramach zadania  wybudowana zostanie sieć kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej z rur PVC Ø 160-200 mm o długości  łącznej 2 630,00 m,  kolektor tłoczny z rur PE Ø 90-110 mm  o długości 2 529,5m. Dla pokonania różnicy poziomów   wybudowane zostaną  4 przepompownie  i 1 przepompownia  strefowa tłocząca nieczystości do Gryżyny. W przyszłym tygodniu wykonawca inwestycji przejmie plac budowy.

-To duża i trudna inwestycja – mówił wczoraj burmistrz Wiesław Śniecikowski, tłumacząc, że z jednej strony jest radość z jej podjęcia, ale też świadomość, że przez najbliższy rok mieszkańcy będą musieli znosić uciążliwości, związane z realizacją zadania – Po to zorganizowaliśmy to spotkanie, byście mogli zadawać pytania, ale przede wszystkim poznać ludzi, którzy będą odpowiedzialni za tę inwestycję. Jesteśmy otwarci na współpracę – mówił Burmistrz. Dodał też, że zadanie to jest konieczne, a poza tym korzystnie wpłynie na cenę okolicznych działek.


Dodajmy jeszcze, że w tym roku przeprowadzony został I etap budowy kanalizacji na odcinku Gryżyna – Pasłęk. Wykonawcą tego zadania była firma Energoeko. Koszt tej inwestycji to przeszło 900 tys. zł. Natomiast nowe, rozpoczynane zadanie związane jest z budową kanalizacji sanitarnej w Rogajnach z przetłoczeniem do pompowni w Gryżynie poprzez kanalizację miejską do oczyszczalni ścieków w Pasłęku. Podjęcie tej inwestycji było możliwe dzięki dofinansowaniu przez Urząd Marszałkowski ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz rozwoju obszarów rolnych w ramach środków PROW, przyznanych na lata 2014-2020. Wysokość przyznanego dofinansowania to prawie 2 miliony zł.
aw

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Qqqq   2017-09-01

podpisali i sie rozje...li na drzewie


#Jerz   2017-09-01

Zamiast zainwestować w bezobsługowe tłocznie ścieków, które nie uwalniają żadnych zapachów, inwestuje się w przepompownie, które trzeba serwisować i które często wydalają nieprzyjemne zapachy. Dodatkowo ich lokalizacja wśród zabudowań - bomba, rzeczywiście korzystnie wpłynie na cenę okolicznych działek .


#Dfs24   2017-08-31

Trzeba sie bylo uczyc.hie hie


#Lisica   2017-08-31

ale cyryk w swietlicy w Rogajnach , wioske zwołał aby pokazac ,ze podpisuje umowe i tak na niego nie zagłosują , Adas wie swoje , parodia


#Spacerowicz   2017-08-31

Ciekawe czy to ma zwiazek ze smrodem na ulicy Polnej i Drzymały! Od tego czasu strasznie śmierdzi tam! Miasto nic z tym nie robi! Nie można przejść tamtędy!


#Podpis   2017-08-31

Odpowiedź prosta. Na tym osiedlu mieszkają bogaci, wpływowi ludzie. Kupili działki za grosze od rolnika, gmina uzbroi i będą jeszcze bardziej bogaci. Czemuś biedny? Boś.....


#Why   2017-08-31

Pasleczanin.... Dobre pytanie ! Przyłączam się.. ..!?


#Q   2017-08-31

A największa wieś Zielonka Pasłęcka wciąż czeka :(


#Pasłęczanin   2017-08-31

A ja mam pytanie. Po 1. Panie burmistrzu kiedy zostanie naprawiona droga do Gryżyny, która została zdewastowana przy budowie kanalizacji w I etapie. Po 2. Dlaczego ukrywana jest planowana budowa jezdni asfaltowej na ul. Kolonia Zdroje? Czy ważniejsze jest wybudowanie drogi do osiedla, które powstało stosunkowo niedawno? W naszej gminie są miejscowości i ulice, na których remont bądź budowę ludzie czekają od kilkunastu lat.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Burmistrz Pasłęka oraz Dyrektor Pasłęckiego Ośrodka Kultury zapraszają na otwarcie...


We wtorek 25 września o godz. 12.00, podczas ślubowania przedszkolaków, oficjalnie...


Spektakl dla dzieci

Pozostało5 dni

Towarzystwo Przyjaciół Biblioteki w Pasłęku zaprasza wszystkie dzieci i...