20 czerwca 2018 Diny, Bogny, Florentyny

Rusza budowa sieci kanalizacyjnej w Rogajnach

dodał 2017-08-31
Rusza budowa sieci kanalizacyjnej w Rogajnach

Wczoraj burmistrz Wisław Śniecikowski podpisał umowę z prezesem firmy RABA Romanem Bartoszewiczem na budowę kanalizacji sanitarnej Rogajny – Gryżyna – Majki, Zielonka Pasłęcka  - etap II Rogajny-Gryżyna. Umowa została podpisana w świetlicy wiejskiej w Rogajnach, a w spotkaniu udział wzięli mieszkańcy sołectwa Rogajny, sołtys Adam Buska, radny Marek Łachmański oraz pracownicy Urzędu Miejskiego. Wspomniana inwestycja szacowana jest na blisko 3 miliony zł, a termin jej wykonania ustalono na 1. września 2018 r. W ramach zadania  wybudowana zostanie sieć kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej z rur PVC Ø 160-200 mm o długości  łącznej 2 630,00 m,  kolektor tłoczny z rur PE Ø 90-110 mm  o długości 2 529,5m. Dla pokonania różnicy poziomów   wybudowane zostaną  4 przepompownie  i 1 przepompownia  strefowa tłocząca nieczystości do Gryżyny. W przyszłym tygodniu wykonawca inwestycji przejmie plac budowy.

-To duża i trudna inwestycja – mówił wczoraj burmistrz Wiesław Śniecikowski, tłumacząc, że z jednej strony jest radość z jej podjęcia, ale też świadomość, że przez najbliższy rok mieszkańcy będą musieli znosić uciążliwości, związane z realizacją zadania – Po to zorganizowaliśmy to spotkanie, byście mogli zadawać pytania, ale przede wszystkim poznać ludzi, którzy będą odpowiedzialni za tę inwestycję. Jesteśmy otwarci na współpracę – mówił Burmistrz. Dodał też, że zadanie to jest konieczne, a poza tym korzystnie wpłynie na cenę okolicznych działek.


Dodajmy jeszcze, że w tym roku przeprowadzony został I etap budowy kanalizacji na odcinku Gryżyna – Pasłęk. Wykonawcą tego zadania była firma Energoeko. Koszt tej inwestycji to przeszło 900 tys. zł. Natomiast nowe, rozpoczynane zadanie związane jest z budową kanalizacji sanitarnej w Rogajnach z przetłoczeniem do pompowni w Gryżynie poprzez kanalizację miejską do oczyszczalni ścieków w Pasłęku. Podjęcie tej inwestycji było możliwe dzięki dofinansowaniu przez Urząd Marszałkowski ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz rozwoju obszarów rolnych w ramach środków PROW, przyznanych na lata 2014-2020. Wysokość przyznanego dofinansowania to prawie 2 miliony zł.
aw

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję regulamin serwisu

Logowanie / Rejestracja

#Qqqq   2017-09-01

podpisali i sie rozje...li na drzewie


#Jerz   2017-09-01

Zamiast zainwestować w bezobsługowe tłocznie ścieków, które nie uwalniają żadnych zapachów, inwestuje się w przepompownie, które trzeba serwisować i które często wydalają nieprzyjemne zapachy. Dodatkowo ich lokalizacja wśród zabudowań - bomba, rzeczywiście korzystnie wpłynie na cenę okolicznych działek .


#Dfs24   2017-08-31

Trzeba sie bylo uczyc.hie hie


#Lisica   2017-08-31

ale cyryk w swietlicy w Rogajnach , wioske zwołał aby pokazac ,ze podpisuje umowe i tak na niego nie zagłosują , Adas wie swoje , parodia


#Spacerowicz   2017-08-31

Ciekawe czy to ma zwiazek ze smrodem na ulicy Polnej i Drzymały! Od tego czasu strasznie śmierdzi tam! Miasto nic z tym nie robi! Nie można przejść tamtędy!


#Podpis   2017-08-31

Odpowiedź prosta. Na tym osiedlu mieszkają bogaci, wpływowi ludzie. Kupili działki za grosze od rolnika, gmina uzbroi i będą jeszcze bardziej bogaci. Czemuś biedny? Boś.....


#Why   2017-08-31

Pasleczanin.... Dobre pytanie ! Przyłączam się.. ..!?


#Q   2017-08-31

A największa wieś Zielonka Pasłęcka wciąż czeka :(


#Pasłęczanin   2017-08-31

A ja mam pytanie. Po 1. Panie burmistrzu kiedy zostanie naprawiona droga do Gryżyny, która została zdewastowana przy budowie kanalizacji w I etapie. Po 2. Dlaczego ukrywana jest planowana budowa jezdni asfaltowej na ul. Kolonia Zdroje? Czy ważniejsze jest wybudowanie drogi do osiedla, które powstało stosunkowo niedawno? W naszej gminie są miejscowości i ulice, na których remont bądź budowę ludzie czekają od kilkunastu lat.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję regulamin serwisu

W ostatni weekend czerwca zapraszamy do Młynar na Ogólnopolski Przegląd Kultury...


W niedzielę 1. lipca o godz. 17:00 zapraszamy na koncert inaugurujący Artystyczne Lato...


To tytuł wyjątkowego koncertu, na który zaprasza Państwa już teraz burmistrz...